Материалдар / Өсімдіктер селекциясы ашық сабақ жоспары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Өсімдіктер селекциясы ашық сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
1. Селекция туралы білімдерін жетілдіру. 2. Өсімдіктер селекциясы туралы мағлұмат беру.
Авторы:
26 Маусым 2023
304
4 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ: 18


Күні: 23.04.2023ж.

Астана Халықаралық Университетінің Педагогикалық колледжі


Мұғалімнің аты-жөні: Мутайхан М

Сынып: 10

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Өсімдіктер селекциясы

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1. Селекция туралы білімдерін жетілдіру.

2. Өсімдіктер селекциясы туралы мағлұмат беру.


Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Өсімдіктер селекциясы туралы мағлұмат алады.

Оқушылардың басым бөлігі. Селекция туралы білімдерін жетіледі.

2. Өсімдіктер селекциясы туралы мағлұмат алады.

Кейбір оқушылар: 1. Селекция туралы білімдері жетіледі.

2. Өсімдіктер селекциясы туралы мағлұмат алады.

3. Тақырып бойынша білімдерін өзектендіре алады.

Жетістік критерийлері:

1. Селекция туралы білімдерін жетіледі.

2. Өсімдіктер селекциясы туралы мағлұмат алады.

3. Тақырып бойынша білімдерін өзектендіре алады.

Тілдік мақсат:

Термин сөздіктерді дұрыс айта алу.

Биологиялық диктантты граматикалық қатесіз жазу.

Пәнаралық байланыстар

Геграфия, қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Интернет жүйесінен эволюция туралы қызықты мәліметтер жинау;

Сергіту сәтінде ұялы телефондағы ән үніне дене қимылдарын жасау;

Әдіс-тәсілдер:

Топтастыру, «Мозайка», «Жүректен-жүрекке», постер, «БББ» кестесі; «Биологиялық диктант»

Бастапқы білім

Генетика ұғымы

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Кіріспе:

(5 минут)

1.Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушыларды түгелдеу.

3. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Жүректен-жүрекке».

4. Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі ақылы топқа бөлу.

Құрастырма қағаздар

Сабақтың ортасы

ІІ. Негізгі бөлім:

(30 минут)

Үй тапсырмасын пысықтау үшін

«Тұлғаны танып- біл» ойыны

Н.И.Вавиловтың мәдени өсімдіктердің шығу орталықтары туралы іліміне сипаттама бер?Генетикалық – организмдер селекциясының ғылымы негізне сипаттама бер? Селекция үшін бастапқы материал болып не саналады?

Жүргізуші ойынға қатысушыларға парақтар таратады, оларға эмбриология саласының тарихында елеулі із қалдырған кемеңгер адамдардың (саяхаттары, ашқан жаналықтары, еңбектерінің аттары т.б) портреттері жапсырылады

Ойыншылар 5-6 адамнан топтарға бөлініп отырады. Оқушылар портреттегі тұлғаның аты- жөнін, тарихтағы рөлін , қызмет ету ке ету кезеңін, оның атына байланысты оқиғаларды, ол жазған еңбектерін және т.б естеріне түсіруі тиіс.

. Түсіну, Талдау

«Алмастыру» әдісі.

Мұғалім топ ішінде әр оқушыға жеке мәтінді бөліп береді

1 –қадам. 4 топқа әр қайсысына бөлек плакаттын ортасына жазылған яғни І топ «Өсімдіктерселекциясы», ІІ топ «Жануарлар селекциясы» ІІІ топ «Селекциядағы қолдан сұрыптау» ІV «Селекция үшін бастапқы материал.»

І топ→ІІ топ → ІІІ топ → ІV топ→ І топ. Әр 2 минут сайын плакаттарды топ ішінде ауыстырып отырамыз, алғашқы плакат алдарына келгенше әр сол берілген 2 минут ішінде ортадағы жазылған сөзге сипаттама беріп кетеді. Және топтар

постер қорғау



оқулық,


жұмыс дәптері,

слайд,


бағалау парағы,


стикер,


флипчард,


маркер,

Сабақтың соңы

ІІІ. Қорытынды:

(5 минут)

Рефлексия: Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс аламын:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылардың білімін бағалау.

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір

критерийлер бойынша бағалай алады

Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды.

Үйге тапсырма: Өсімдіктер селекциясы. Оқушылар күнделікке жазып алады.

бағалау парағы,


стикер,


күнделік.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сүрақтарға жауап беріңіз

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Түрлі әдістерді қолдану

2: топтық жұмыс

Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!