|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№4 сабақ. Өсімдіктерді қалай қорғайды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 - сирек кездесетін және жойылып бара жатқан өсімдіктерді сақтаудағы Қызыл кітаптың рөлін анықтау 3.1.2.1 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өсімдіктерді қорғау жолымен танысады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Зерттеу сұрақтарына жауап ізде. Өсімдіктердің саналуандығын сақтауға үлесіңді қалай қосасың? Зерттеу жоспары бойынша әңгімелеуге дайындалып кел.
Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ақпаратпен таныс» айдары « Уoutube» әдісі Өсімдіктер туралы хабарлама Оқулықта берілген суреттердегі өсімдіктер таныс па? Қазақстанның «Қызыл кітабы» туралы мәліметтер айт.
2-тапсырма «Ақпаратты пайдалан» айдары Берілген ақпараттарды пайдалана отырып, зерттеу жаса Зерттеу сұрағы: Қызыл кітапқа қандай өсімдіктер енеді? Зерттеу жоспары бойынша жұмыс жаса
3-тапсырма Топтық жұмыс «Жағдаят» әдісі Мәселені шешу жолын ұсын Табиғаттың шағым кітабындағы туындаған мәселелерді шешіп көрейік. 1-топ Таушымылдық гүлінің шағымын қарап, шешім шығарыңдар 2-топ: Қызғалдақтар мұңын тыңдап, мәселені шешіңдер
Сергіту сәті
ЕБҚ Өз өлкеңде өсетін өсімдік атынан шағым жазып, досыңа ұсын
ЕҚБ Досыңның ұсынған шағымын тыңдап, шешімін қарастыр.
4-тапсырма Осы бөлімде өтілген тақырыптарды пысықта Сұрақтарға жауап айт. Өзіңді тексер Тест тапсырмаларын орында
Үй тапсырмасы Сирек кездесетін өсімдіктер туралы қосымша мәліметтер дайындап кел. Өз өлкемізде өсетін құрып бара жатқан өсімдіктер атынан адамдарға шағым дайындап кел.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Топпен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Тамаша!
«Жапонша бағалау» әдісі
Дескриптор: Зерттеу жоспары бойынша әңгімелейді-1б
Дескриптор: Қазақстанның «Қызыл кітабы» туралы мәліметтер айтады-1б Сирек кездесетін өсімдіктер туралы біледі-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жағдаяттан шығу жолын топта талқылап, шешім шығара алады-1б 1-топ Таушымылдық гүлінің шағымын қарап, шешім шығарады-1б 2-топ: Қызғалдақтар мұңын тыңдап, мәселені шешеді-1б
Сендер мықты екенсіңдер!
Керемет!
Дескриптор: Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша!
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Қазақстан ның қызыл кітабына 400-ге жуық өсімдіктер https://www.youtube.com/watch?v=v3qCI1MgrsQ
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдіктерді қалай қорғайды?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№4 сабақ. Өсімдіктерді қалай қорғайды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 - сирек кездесетін және жойылып бара жатқан өсімдіктерді сақтаудағы Қызыл кітаптың рөлін анықтау 3.1.2.1 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өсімдіктерді қорғау жолымен танысады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Зерттеу сұрақтарына жауап ізде. Өсімдіктердің саналуандығын сақтауға үлесіңді қалай қосасың? Зерттеу жоспары бойынша әңгімелеуге дайындалып кел.
Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ақпаратпен таныс» айдары « Уoutube» әдісі Өсімдіктер туралы хабарлама Оқулықта берілген суреттердегі өсімдіктер таныс па? Қазақстанның «Қызыл кітабы» туралы мәліметтер айт.
2-тапсырма «Ақпаратты пайдалан» айдары Берілген ақпараттарды пайдалана отырып, зерттеу жаса Зерттеу сұрағы: Қызыл кітапқа қандай өсімдіктер енеді? Зерттеу жоспары бойынша жұмыс жаса
3-тапсырма Топтық жұмыс «Жағдаят» әдісі Мәселені шешу жолын ұсын Табиғаттың шағым кітабындағы туындаған мәселелерді шешіп көрейік. 1-топ Таушымылдық гүлінің шағымын қарап, шешім шығарыңдар 2-топ: Қызғалдақтар мұңын тыңдап, мәселені шешіңдер
Сергіту сәті
ЕБҚ Өз өлкеңде өсетін өсімдік атынан шағым жазып, досыңа ұсын
ЕҚБ Досыңның ұсынған шағымын тыңдап, шешімін қарастыр.
4-тапсырма Осы бөлімде өтілген тақырыптарды пысықта Сұрақтарға жауап айт. Өзіңді тексер Тест тапсырмаларын орында
Үй тапсырмасы Сирек кездесетін өсімдіктер туралы қосымша мәліметтер дайындап кел. Өз өлкемізде өсетін құрып бара жатқан өсімдіктер атынан адамдарға шағым дайындап кел.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Топпен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Тамаша!
«Жапонша бағалау» әдісі
Дескриптор: Зерттеу жоспары бойынша әңгімелейді-1б
Дескриптор: Қазақстанның «Қызыл кітабы» туралы мәліметтер айтады-1б Сирек кездесетін өсімдіктер туралы біледі-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жағдаяттан шығу жолын топта талқылап, шешім шығара алады-1б 1-топ Таушымылдық гүлінің шағымын қарап, шешім шығарады-1б 2-топ: Қызғалдақтар мұңын тыңдап, мәселені шешеді-1б
Сендер мықты екенсіңдер!
Керемет!
Дескриптор: Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша!
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Қазақстан ның қызыл кітабына 400-ге жуық өсімдіктер https://www.youtube.com/watch?v=v3qCI1MgrsQ
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз









