Материалдар / Осьтік және центрлік симметрия
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Осьтік және центрлік симметрия

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңа сабақты меңгертудегі әдіс-тәсілдерім, ҚМЖ 472 бұйрық бойынша жасақталағн. Сабақ жан-жақты құрылған. Мақсатқа сай тапсырмалар берілген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қараша 2021
953
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: _________

Бөлім:

Параллель көшіру

Педагогтің аты-жөні

Б.Некесова

Күні:

23.11.2021 ж

Сынып: 9 а

Қатысушылар саны: .22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Осьтік және центрлік симметрия

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Осьтік және центрлік симметрия ұғымдары, симметриялы фигуралар түсінігі;

Координаталық жазықтықта осьтер бойынша симметриялы нүктелерді табу.

Сабақтың мақсаты

Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады.

    Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы Мотивациялық кезең 10 минут - Тақырыпты өзектендіру -Мақсатты тұжырымдау

Ұйымдастыру

1.Оқушылармен амандасады.

2.« Балалық шаққа саяхат » танысу ойыны

3.Тақырыпты айқындайды.


1.Оқушылар мұғаліммен амандасады.

2. Ойын арқылы алдыңғы білімді еске түсіреді.

3. Тақырыппен танысады.

Өздері туралы жақсы жағымды ой қалыптас тырады.

Оқуылық 9 сынып
слаид 1 бет

Ортасы - Операциялық кезең 20 минут --Жаңаны меңгеру -Жаңаны игеру

Центрлік және осьтік симметрия Симметрия – грек сөзінен шыққан. Ол белгілі бір тәртіптің болуын, бөлшектерді ұйымдастырудағы тұрақтылықты, парапарлықты білдіреді.

Мысалдармен түсіндіру , практикалық жұмыстар

5.Сабақпен танысады.

6.Тиянақтау тапсырмаларын орындайды.

-бірлескен әрекет ,

- ортақ пікір

Топтар бірін – бірі бағалайды.

Слайд 3-5

Аяқталуы. Рефлексиялық кезең. 15 мин

- Кері байланыс -Ой толғаныс

«Идеялар себеті»

Сабақтың ұнаған кезеңдерін анықтау. Стратегия бойынша оқушылар оқу мақсаттарының жетістік критерийлеріне сәйкес өздерінің бүгінгі сабақта нені ұғынып, нені игергендерін, нені әлі де болса жетілдіру қажет екендері жайлы ойларын стикерлерге жазады.

Синквеин «Симметрия»

бағалаймын.

Үйге тапсырма:

Сабақтың оқушыға ұнаған тұстарымен бөліседі. Ұсыныс айтады.

Талқылап болған соң жалпы сыныпты көңіл-күй смаиликтері арқылы

Слаид 6-7

Дидактикалық материалдар тест жұмысы ҚБ арналған





1. Сұраққа жауап бер. Берілген фигура жұптары түзуге қатысты симметриялы ма?



2. Қандай әріптерде симметриялы орналасқан ?

Б Щ Г А О Т М С Ұ В





3. Қай фигурада центрлік симметрия бар?

DrawObject5 DrawObject4 DrawObject3 DrawObject2 DrawObject1







4. Координаталық жазықтықтағы оу осіне қатысты симметриясын табыңыз

А(2 ; 3) , В( -1;5) С( -9; 1)



















5. Осьтік, центрлік симметриялы фигураларды салыңыз.













6. Фигуралар белгіленген нүктеге қатысты симметриялы ма?

















Кері байланыс

Рефлексия «Идеялар себеті » Үйге тапсырма



«Сағыз орта мектебі» КММ























Сабақтың тақырыбы: Осьтік және центрлік симметрия

Сыныбы: 9 а

Өткізген : Б.Некесова























2021-2022 оқу жылы

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!