Отан туралы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Отан туралы

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған бағдарлама бойынша қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу пәнінен
Материалдың қысқаша нұсқасы

. Тексерілді:

Әдебиеттік оқу

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:11.12.17 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Исмайлова А

Сынып:2 «З»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қазақ тілім-анам тілі-өз тілім.Дихан Әбілев.Туған тілім

Оқу мақсаттары

.2.1.5.1.Өз ойы мен сезімінтірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу.

2.2.4.1. Мақал-мәте,жұмбақ,ертегі,тұрмыс-салт жырлары,әңгіме,өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.

2.3.2.1. Мұғалім көмегімен үлгә бойынша шағын ертегілер,жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады

Жетістік критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

.

Тілдік мақсаттар

Мемлекеттік тіл.роман,пьеса

Құндылықтарды дарыту

. Қазақ тіліндегі сөздерді қатесіз,ұқыпты жазуға тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыстар

Музыка, қазақ тілі,тарих

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

. Туған жерімнің тұрғындары.Әбдіжәміл Нұрпейісов

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

15 минут




Сынып реттілігін қадағалау.

Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!

Ұйымшыл боламыз десек 2 рет

Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз

«Өрмекші» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады


Критерий:Оқушылар берілген сүрақтарға жауап береді.

\

Дескриптор.Өткен тақырып бойынша сұрақтарға толық жауап бере алады..

. Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Д. Әбілевтің «Туған тілім» өлеңімен танысамыз

Д. Әбілевтің өміріне тоқталу. (1907-2003)

Әдебиетіміздің ақсақалы Д. Әбілев 1907 жылы 26 желтоқсанда Павлодар облысы, Баянауыл ауданында дүниеге келген. 1926 ж «Қызыл әскер атты алғашқы өлеңі, 1928 ж «Сырлы шкафтың сыры» атты бірінші әңгімесі жарық көрген. 71 жыл бойы қазақ әдебиетінің өркенін өсіріп, мерейін биіктету жолында қаламымен қызмет етті, көптеген кітаптар дүниеге келді. Оның артта қалған мол мұрасы ұрпақтың рухани қазынасына айнала берері сөзсіз.


«Туған тілім» өлеңін мәнерлеп оқу.


2. Өлеңді түсініп оқы.

Туған тілім

Туған тілім – бабам тілі – өз тілім!

Туған тілім – анам тілі – өз тілім!

Туған тілім – далам тілі – өз тілім!

Туған тілім – адам тілі – өз тілім!

Туған тілде сыры терең жаным бар,

Туған тілде әнім менен сәнім бар.

Туған тілім тіл болудан қалса егер,

Жүрегімді суырып-ақ алыңдар! Дихан Әбілов



Окулыкпен жумыс











Оқулық, 106 бет

















Сабақтың ортасы

15 минут














. 1. «Мен оның қасиетті тілін сүйем ...» Осылай деп

жырлаған кім? Ақынның қасиетті тіл деп отырғаны

қай тіл?


3. Ақынның туған тіл деп отырғаны қай тіл?

4. Өлеңдегі туған тіл деген тіркестің орнына қазақ тілі

деген сөзді қойып, дұрыс, түсініп, мәнерлеп оқы.

6. Толықтырып көр.

....

мемлекеттік тіл

Қазақ тілі ...

...

... ана тілім

Критерий. Оқушылар өлеңді түсініп оқиды,берілген сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор. Өлеңнің мазмұнын түсініп,сұрақтарға толық жауап бере алады.

Дәптермен жұмыс


Оқулық.107бет














Жұмыс дәптер

Сабақтың соңы

5 минут








Рефлексия

5 минут


«Жинақтау тәсілі»

1 топ. Тіл туралы мақал-мәтел құрастыру

2 топ Тіл туралы өлең шығару

3 топ Эссе жазу

Рефлексиялық шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

  • Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

  • Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?

  • Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

  • Сабақта қандай қиындықтар туындады?

  • Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?

107 Өлеңді жаттап ал



Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Дифференциация Бірнеше қабілеті жоғары балаларға

(Ж) тапсырмалар беру

Жарайсыңдар бүгін бәрің сабаққа толық қатысып отырдыңдар деп смаиликтер жапсырып мақтап мадақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



















Келісемін:


Математика.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІ бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:29.11.17 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Мухтанова С

Сынып:2 «Ғ »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өткенді бекіту .

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.5.1.1.-1-2 амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу

Сабақ мақсаттары

-Оқушылар ондықтарға ауыстырумен қосу мен азайтуды орындайды;

-қосу мен азайтуға мысалдар келтіреді;

-қосу мен азайтуға байланысты есептер құрастырады.

Жетістік критерийлері

-Бағана түріндегі қосу мен азайту жағдайларын орындайды

- тиімді тәсілмен мысалдарды есептеп үйренеді

-баған түрінде есептеуді үйренеді

Тілдік мақсаттар

Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритімін біледі

Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік, жанашырлық, қамқорлық жасай білу құндылықтарды қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Қазақтілі, дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық,математика оқулығы

Бастапқы білім

Есептерді әртүрлі әдістермен шығара алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Сабақ басында: Салемдесу, түгендеу, санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал,оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

Ұйымдастыру кезеңін өткізу.

*Мен екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритімін қолдануды,баған түрінде есептеуді үйренемін.





Сабақтың ортасы

10 минут




5 минут









5 минут

(МК)1.Суретте бейнеленген спорт ойындарының түрлерін атайды.Есептеуді ауызша түсіндіреді.Дұрыстығын тексереді.

Критерий:есептеудің тиімді тәсілін қолдана алуы

Дескриптор:екі таңбалы сандарды баған түрінде есептейді

(Д)2.Тапсырмаға берілген жазу мен суретке қарап,бүгінгі сабақтың мақсатын қояды,есептеуді түсіндіреді.

15 43

+ 28 -15

43 28

Критерий:есептеудің тиімді тәсілін қолдана алуы

Дескриптор:кері амалмен дұрыстығын тексереді


(Д)3.Баған түрінде жазп,есепте.

36+28 95-18 34+58 67-59 18+64 72-26 37+18 54+28 100-37 92-56 78+17 78-49 Критерий:екі таңбалы сандарды есептей алуы

Дескриптор:екі таңбалы сандарды түсіндіре отырып,есептейді

(Д)Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды

оқулық

Сабақтың соңы

5 минут







2 минут

Сабақты қорыту.

(Ж)4.Есептерді шығар.

Ш:барлығы-100 адам

Ер адам-35

Әйел-25

Балалар-?

Ш:100-(35+25)=40

Ж:40 бала қатысты

Үйге тапсырма:5-6 мысал 27 бет

Кері байланыс

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы

Байланыс

Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма? Бүгін оқушылар

не білді? Сыныптағы ахуал

қандай болды? Мен жоспарлаған

саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма

қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

.







Келісемін:

Музыка

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІ бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:29 11.17 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Мухтанова С

Сынып:2 «Ғ»

Қатысқандар саны:26

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көңілді үзіліс .

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.1.1.Музыкалық фразалық шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну .

Сабақ мақсаттары

-Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

-Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

-Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Жетістік критерийлері

-Мектептегі бір күнін әңгімелеп бере алады.

-Тыңдаған музыкаларын сипаттай алады

-Әр шығарманың екпінін аңғарады,ұғады

Тілдік мақсаттар

-Екпін,композиция туралы біледі,ұрмалы,шулы аспаптарды қолданады.


Құндылықтарды дарыту


-Музыка тыңдау мәдениеті,ұқыптылығы туралы айту.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,бейнелеу өнері

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

Музыкалық орындаушылық іс-әрекеттер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут






5 минут

Сабақ басында: санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал, оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі тренинг барысы,

Біз үлкен отбасы.

-Сенің мектептегі бір күнің қалай өтеді?Сен не істейсің?

-Мектептегі күн тәртібің қандай?

-Мектепте қандай қызықты сәттер кездеседі?

-Мектептегі күнің қандай екпінде өтеді?

Сұрақтарға жауап бер,сыныптастарыңмен талқыла.

Екпін-музыкада шығарманы орындау кезіндегі жылдамдықтың белгісі.



Сабақтың ортасы

10 минут






15 минут

Білу және түсіну 10 минут

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Дәптермен жұмыс.

Қолдану 8 минут. Постер жасату.

Жалпыға арналған тапсырма:

*Композицияда қандай екпін қолданылады?

*Композицияда қандай динамика (дауыс күші) кездеседі?

*Қай бөлім сәтті орындалады?

*Сәтсіз бөлімдері қайсы?

*Композиция қандай көңіл күймен орындалады?

оқулық

Сабақтың соңы

5 минут

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі арқылы.

Shape2

Барлығы түсінікті

Shape3

Сұрағым бар

Shape4

Түсінбедім



Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары

тиімді болды ма? Мен берілген

уақыт ішінде үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім жəне неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?













Келісемін:

Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4- бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:. .17 ж

Мұғалімнің аты жөні :

Сынып:2 « »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Лепті сөйлем (белгісі келеді )

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.1.-мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау .

2.2.5.1.-дереккөздерден (сөздік ,анықтамалық энцоклопедия) мәліметті табу жолын анықтап ,берілген сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу .

2.3.7.1.-Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін(нүкте,сұрақ белгісі,леп белгісі )қою .

Сабақ мақсаттары

Күнделікті өмірде кездесетін оқиғалар туралы өзара пікір алмасу .

Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі ,леп белгісі )қою .

Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап ,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .

Жетістік критерийлері

-Әдемі гүлдер ,жүзімнің тәттісін – ай сөзерін қатыстырып,лепті сөйлемдер құрап жазу .

-Жазған сөйлемдерді қандай сөйлем екенін айтады .

-Дұрыс құрастырылмаған мәтінді өзі қайта құрастырып жазады .

Тілдік мақсаттар

Лепті сөйлем қалай айтылады ?

Сөйлемнің соңына қандай белгі қойылады .

Құндылықтарды дарыту


Жауапкершілік ,ұқыптылық ,сыйластық құндылықтарды дарыту .

Пәнаралық байланыстар

Музыка ,Қазақ тілі .

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

Лепті сөйлем .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Сабақ басында: санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал, оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

«Өрмекші» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.

(Ұ) Өлеңді мәнерлеп оқы .

Білгісі келеді .


Критерий :Мәтіндегі қарамен жазылған сөйлемдерді қандай сөйлем екенін айлады, әдемі гүлдер ,жүзімнің тәттісін –ай сөздерін қатыстырып ,лепті сөйлемдер құрап жазады .


Дескриптор : :Мәтіндегі қарамен жазылған сөйлемдерді қандай сөйлем екенін айлады, әдемі гүлдер ,жүзімнің тәттісін –ай сөздерін қатыстырып ,лепті сөйлемдер құрап жаза алады .




Сабақтың ортасы

7 мин

















10 минут

15 минут

(Д) 7- жаттығу .

Сөйлемді көркемдеп жаз .

Критерий :Сөйлемді көркедеп жазады, жазған сөйлемдердің қандай сөйлем екенін айтады .

Дескриптор : Сөйлемді көркедеп жазады, жазған сөйлемдердің қандай сөйлем екенін айта алады .



(МК) Сурет бойынша мәтін құрап көріңдер .


Суретке қарап не айтуға болады ?

Сурет сенің көңіл күйіңе әсер ете ме ?

Құраған мәтініңде лепті сөйлемдер болатын болсын .


Критерий :Суретке қарап әңгімелеп береді ,бұл суретке қарағанда көңіл күйінің көтерілгенін айтып береді .


Дескриптор ; :Суретке қарап әңгімелеп береді ,бұл суретке қарағанда көңіл күйінің көтерілгенін айтып бере алады .


9- жаттығу .

Дұрыс құрастырылмаған мәтінді өзің қайта құрастырып жаз.

Критерий :Мәтінді дұрыс құрастырады,бұл мәтіннің қай түріне жататынын айтады .

Дескриптор : :Мәтінді дұрыс құрастырады,бұл мәтіннің қай түріне жататынын айта алады .



оқулық

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақты қорыту:

Лепті сөйлем туралы түсінігін пысықтау .

Үйге тапсырма беру . 10- жаттығу .

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі арқылы.

Shape5

Барлығы түсінікті

Shape6

Сұрағым бар

Shape7

Түсінбедім



Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация Бірнеше қабілеті жоғары балаларға

(Ж) тапсырмалар беру

Жарайсыңдар бүгін бәрің сабаққа толық қатысып отырдыңдар деп смаиликтер жапсырып мақтап мадақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?














Келісемін:

Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4- бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:. .17 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:2 « »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жер бедері деген не ? Лепті сөйлем .

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.1.-мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау .

2.2.5.1.-дереккөздерден (сөздік ,анықтамалық энцоклопедия) мәліметті табу жолын анықтап ,берілген сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу .

2.3.7.1.-Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін(нүкте,сұрақ белгісі,леп белгісі )қою .

Сабақ мақсаттары

Күнделікті өмірде кездесетін оқиғалар туралы өзара пікір алмасу .

Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі ,леп белгісі )қою .

Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап ,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .

Жетістік критерийлері

-Әдемі гүлдер ,жүзімнің тәттісін – ай сөзерін қатыстырып,лепті сөйлемдер құрап жазу .

-Жазған сөйлемдерді қандай сөйлем екенін айтады .

-Дұрыс құрастырылмаған мәтінді өзі қайта құрастырып жазады .

Тілдік мақсаттар

Лепті сөйлем қалай айтылады ?

Сөйлемнің соңына қандай белгі қойылады .

Құндылықтарды дарыту


Жауапкершілік ,ұқыптылық ,сыйластық құндылықтарды дарыту .

Пәнаралық байланыстар

Музыка ,Қазақ тілі .

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

Лепті сөйлем .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Сабақ басында: санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал, оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

«Өрмекші» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.

(Ұ) Оқы .


Критерий : Мәтін не туралы екенін айтады ,мәтінге ат қояды ,мәтінен сұраулы ,лепті сөйлемді теріп жазады .

Дескритор : : Мәтін не туралы екенін айтады ,мәтінге ат қояды ,мәтінен сұраулы ,лепті сөйлемді теріп жаза алады .


(Т) 12- жаттығу .

Суреттерді пайдаланып әңгімеле .

Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқып,суреттерге қарап лепті сөйлем жасап көр.


Критерий :Суретті пайдаланып әңгіме құрайды ,суреттерге қарап лепті сөйлем жасайды .

Дескритор : Суретті пайдаланып әңгіме құрайды ,суреттерге қарап лепті сөйлем жасайды .








Оқулық

Сабақтың ортасы

7 мин









10 минут




15 минут

(Д) 13- жаттығу .

Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз ,мазмұнын түсіндір .

Критерий :Қатесіз көшіріп жазады ,мазмұнын түсіндіріп береді .

Дескритор : Қатесіз көшіріп жазады ,мазмұнын түсіндіріп бере алады


(МК)

14- жаттығу Суретке қарап жылдың қай мезгілі екенін дәлелде ,қалаған жыл мезгіліне әңгіме құрап көр .

Критерий :Суретке қарап жыл мезгілдерін атайды, бір мезгілге әңгіме құрайды .

Дескритор :Суретке қарап жыл мезгілдерін атайды, бір мезгілге әңгіме құрай алады .

15- жаттығу Шарлардағы сөздерден сөйлемдер құрап жаз Осы сөйлемдерден мәтін шығатындай етіп орналастыр .

Критерий ;Сөздерден сөйлем құрап жазады ,сөйлемдерден мәтін құрайды.

Дескритор : Сөздерден сөйлем құрап жазады ,сөйлемдерден мәтін құрай алады



Оқулық


Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақты қорыту:

Лепті сөйлем туралы түсінігін пысықтау .

Үйге тапсырма беру . 2- тапсырма .

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі арқылы.

Shape8

Барлығы түсінікті

Shape9

Сұрағым бар

Shape10

Түсінбедім



Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация Бірнеше қабілеті жоғары балаларға

(Ж) тапсырмалар беру

Жарайсыңдар бүгін бәрің сабаққа толық қатысып отырдыңдар деп смаиликтер жапсырып мақтап мадақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





















Келісемін:

Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4- бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:. 7.12 .17 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Утемисова Қ Мәтіннің неше бөліктен тұратынын айтады ,мәтінге ат қояды .

Сынып:2 « Б »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Лепті сөйлем .Қазақыстан картасы .Бақылау диктанты « Кітапхана »

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.1.-Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап,

,диалогке қатысу .

2.2.5.1.-дереккөздерден (сөздік ,анықтамалық энцоклопедия) мәліметті табу жолын анықтап ,берілген сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу .

2.3.7.1.-Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін(нүкте,сұрақ белгісі,леп белгісі )қою .

Сабақ мақсаттары

Күнделікті өмірде кездесетін оқиғалар туралы өзара пікір алмасу .

Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі ,леп белгісі )қою .

Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап ,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .

Жетістік критерийлері

-Әдемі гүлдер ,жүзімнің тәттісін – ай сөзерін қатыстырып,лепті сөйлемдер құрап жазу .

-Жазған сөйлемдерді қандай сөйлем екенін айтады .

-Дұрыс құрастырылмаған мәтінді өзі қайта құрастырып жазады .

Тілдік мақсаттар

Лепті сөйлем қалай айтылады ?

Сөйлемнің соңына қандай белгі қойылады .

Құндылықтарды дарыту


Жауапкершілік ,ұқыптылық ,сыйластық құндылықтарды дарыту .

Пәнаралық байланыстар

Музыка ,Қазақ тілі .

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

Лепті сөйлем .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Сабақ басында: санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал, оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

«Өрмекші» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.

(Ұ) Өлеңді түсініп оқы .


Қазақыстан картасы .


Критерий : Өлең не туралы екенін айтады ,неліктен «Қазақыстан картасы» деп аталғанын айтады .

Дескритор : : Өлең не туралы екенін айтады ,неліктен «Қазақыстан картасы» деп аталғанын айта алады.



(Т) 17- жаттығу .

Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап.


Бір жерінде жаз ,

Бір жерінде күз,

Бір жерінде қыс ,

Бір жерінде көктем ,

Керемет алып неткен !

Леп белгісі неліктен қойылған айт .



Критерий :Жұмбақтың шешуін табады ,неліктен леп бегісі қойылғанын айтады

Дескритор Жұмбақтың шешуін табады ,неліктен леп бегісі қойылғанын айта алады.

.

Бақылау диктанты

«Кітапхана »

Бақылау диктантын жаздыру .






Оқулық

Сабақтың ортасы

7 мин



10 минут




15 минут

(МК) 18- жаттығу .Суреттерге қара және мәтінді оқы .


Мәтін неше бөліктен тұрады? Оны қалай анықтадың ?

Мәтіннің екінші және үшінші бөліктерін өз сөйлемдеріңмен толықтыр.

Мәтінге ат қой .


Критерий :Мәтіннің неше бөліктен тұратынын айтады ,мәтінге ат қояды .

Дескриптор : Мәтіннің неше бөліктен тұратынын айтады ,мәтінге ат қоя алады .



Оқулық


Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақты қорыту:

Лепті сөйлем туралы түсінігін пысықтау .

Үйге тапсырма беру . 19- тапсырма .

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі арқылы.

Shape11

Барлығы түсінікті

Shape12

Сұрағым бар

Shape13

Түсінбедім



Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация Бірнеше қабілеті жоғары балаларға

(Ж) тапсырмалар беру

Жарайсыңдар бүгін бәрің сабаққа толық қатысып отырдыңдар деп смаиликтер жапсырып мақтап мадақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?















Бекітемін :

Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4- бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:. 13.12 .17 ж

Мұғалімнің аты-жөні ;Утемисова Қ

Сынып:2 « Б »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сөйлемдегі сөздердің байланысы .Су тіршілік көзі .

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.1.Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау .

2.2.3.1.Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру .

2.3.6.1.Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .


Сабақ мақсаттары

Күнделікті өмірде кездесетін оқиғалар туралы өзара пікір алмасу .

Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі ,леп белгісі )қою .

Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап ,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .

Жетістік критерийлері

- Мәтін не туралы екенін айтады ,суреттерді мәтінмен байланыстырады .

- Жұмбақтың шешуін тауып көшіріп жазады . .

- Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрайды .

Тілдік мақсаттар

Сарқырама ,қия шыңнан ,ақ жалданып ,сарыны.

Меңзер бағыты бойынша бір әріпті тастай отырып жазу .

Құндылықтарды дарыту


Жауапкершілік ,ұқыптылық ,сыйластық құндылықтарды дарыту .

Пәнаралық байланыстар

Музыка ,Қазақ тілі .

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

Сөйлемдегі сөздердің байланысы .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут










Сабақтың ортасы

7- мин








10-мин

Сабақ басында: санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал, оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

«Өрмекші» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.

(Ұ) Мәтінді түсініп оқы .


Құс дәнді қалай бөлді ?



Критерий : Мәтіндегі суреттерді сөздермен байланыстырып жазады ,Сұрақтарға

Жауап береді .

Дескритор : Мәтіндегі суреттерді сөздермен байланыстырып жазады ,сұрақтарға ауап береді .


(Т) 29- жаттығу .

Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап.


Аяғы жоқ ,қолы жоқ ,

Бірақ тыныш тұрмайды

Сақтамасаң – қорын тек,

Барша тірлік қурайды ..



Критерий :Жұмбақтың шешуін табады ,сөздердің байланысын табады .

Дескритор Жұмбақтың шешуін табады ,сөздердің байланысын тауып айта алады.

.

30- жаттығу .

(МК) Керекті сөздерді пайдаланып өлең құра .


Сарқырама


Критерий :Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрайды .

Дескриптор : Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрай алады .









Оқулық





15 минут

31- жаттығу .Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз .


Критерий :Мәтінді дұрыс құрастырады .

Дескриптор ;Мәтінді дұрыс құрастыра алады .



Оқулық


Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақты қорыту:

Сөйлемдегі сөздердің байланысына түсінігін пысықтау .

Үйге тапсырма беру . 32 - тапсырма .

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі арқылы.

Shape14

Барлығы түсінікті

Shape15

Сұрағым бар

Shape16

Түсінбедім



Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация Бірнеше қабілеті жоғары балаларға

(Ж) тапсырмалар беру

Жарайсыңдар бүгін бәрің сабаққа толық қатысып отырдыңдар деп смаиликтер жапсырып мақтап мадақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

















Бекітемін :

Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4- бөлім

Мектеп: ст.Шамалған қом

Күні:. 14.12 .17 ж

Мұғалімнің аты-жөні ;Утемисова Қ

Сынып:2 « Б »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сөйлемдегі сөздердің байланысы .Су тіршілік көзі .

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.1.Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау .

2.2.3.1.Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру .

2.3.6.1.Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .


Сабақ мақсаттары

Күнделікті өмірде кездесетін оқиғалар туралы өзара пікір алмасу .

Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі ,леп белгісі )қою .

Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап ,оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу .

Жетістік критерийлері

- Мәтін не туралы екенін айтады ,суреттерді мәтінмен байланыстырады .

- Жұмбақтың шешуін тауып көшіріп жазады . .

- Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрайды .

Тілдік мақсаттар

Сарқырама ,қия шыңнан ,ақ жалданып ,сарыны.

Меңзер бағыты бойынша бір әріпті тастай отырып жазу .

Құндылықтарды дарыту


Жауапкершілік ,ұқыптылық ,сыйластық құндылықтарды дарыту .

Пәнаралық байланыстар

Музыка ,Қазақ тілі .

АКТ қолдану дағдылары

Электрондық оқулық

Бастапқы білім

Сөйлемдегі сөздердің байланысы .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут










Сабақтың ортасы

7- мин








10-мин

Сабақ басында: санитарлық жағдайды анықтау, психологиялық ахуал, оқушылардың «жақын даму аймағын» құру.

«Өрмекші» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.

(Ұ) Мәтінді түсініп оқы .



Критерий : Мәтін не туралы ,судың адамға пайдасын айтады ,мәтіннің мазмұны

Бойынша сұрақтар қояды .

Дескритор : : Мәтін не туралы ,судың адамға пайдасын айтады ,мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қоя алады .


(Т) 34- жаттығу .

Мәтін мазмұнына сай келетін мақал –мәтелдер ,жұмбақтар тауып айт .

Осы тақырыпқа мазмұнын ашатын шағын ессе жаз.




Критерий :Мәтін мазмұнына сай келетін мақал- мәтелдер ,жұмбақтар тауып айтады .Тақырыптың мазмұнын ашатын шағын ессе жазады .

Дескритор :. Мәтін мазмұнына сай келетін мақал- мәтелдер ,жұмбақтар тауып айтады .Тақырыптың мазмұнын ашатын шағын ессе жазады

.

35- жаттығу .

(Д) Жұмбақты көркемдеп жаз .Шешуін тап .


Дәмді де жоқ,түсі жоқ ,

Пайдаланбас кісі жоқ.



Критерий :Жұмбақты кқркемдеп жазады ,шешуін табады .

Дескриптор : Жұмбақты кқркемдеп жазады ,шешуін таба алады.









Оқулық





15 минут

36- жаттығу . Өзен көл туралы жұмбақ құрастырып көр.


Критерий :Кестені пайдаланып өзен ,көл туралы жұмбақ құрастырады..

Дескриптор ; Кестені пайдаланып өзен ,көл туралы жұмбақ құрастыра алады.



Оқулық


Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақты қорыту:

Сөйлемдегі сөздердің байланысына түсінігін пысықтау .

Үйге тапсырма беру . 37 - тапсырма .

Кері байланыс

Бағдаршам әдісі арқылы.

Shape17

Барлығы түсінікті

Shape18

Сұрағым бар

Shape19

Түсінбедім



Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация Бірнеше қабілеті жоғары балаларға

(Ж) тапсырмалар беру

Жарайсыңдар бүгін бәрің сабаққа толық қатысып отырдыңдар деп смаиликтер жапсырып мақтап мадақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.12.2017
751
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі