|
Бөлім: ЖЕҢІС КҮНІ. ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Отан үшін от кешкендер |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1. Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау. 7.4.4.5. Оқшау сөзердің қызметін түсіну, ажырата білу. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін тақырыбындағы негізгі ойды анықтауға талаптанады, оқшау сөздерді қатыстырып, сөйлем құрады. |
|||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің тақырыбын, идеясын түсінеді. Мәтіннен оқшау сөздерді табады. |
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындайды: Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды, оқшау сөздердің қызметін түсінеді, ажырата біледі. |
||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту
Суреттерге назар аударыңдар.
- Батыр ата-апаларымыз ел үшін, жер үшін, Ұлы Жеңіс үшін қалай соғысты? 3. Тылдағы қариялар, әйелдер мен балалар қалай еңбек етті? 4. Қалай ойлайсыңдар, сол кездегі балаларда балалық шақ болды ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Суреттерге назар аударып, сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылар өз көзқарастарын танытады, сабақ тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді мұқият тыңдап,
тақырып қойыңыз. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы
алған әсеріңізбен бөлісіңіз. Негізгі ойды
анықтаңыз. Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма Топтық жұмыс І топ. Мәтіннен оқшау сөздерді тауып,жазыңыздар.
Дескриптор:
ҚБ ІІ топ. Мәтінді мұқият оқып, тыныс белгілерін қойып шығу. Дескриптор
ҚБ ІІІ топ. Оқшау сөздерді қатыстырып, тақырыпқа байланысты шағын эссе жазу. Дескриптор: - Эссе құрылымын сақтап жазады (кіріспе, негізгі бөлім қорытынды); - мәтінді біртұтас мазмұнға сәйкес құрады; - оқшау сөздерді орынды қолданады. ҚБ«Екі жұлдыз, бір тілек»әдісі |
Мәтінді мұқият тыңдап, тақырып қойыңыз. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы алған әсеріңізбен бөлісіңіз. Негізгі ойды анықтаңыз.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Мәтіннен оқшау сөздерді таба алады. сөйлемдерді ажыратады; сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін қояды. - Эссе құрылымын сақтап жазады (кіріспе, негізгі бөлім қорытынды); - мәтінді біртұтас мазмұнға сәйкес құрады; - оқшау сөздерді орынды қолданады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(emirb.org/respublikanskij-konkurs)
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Қорытындылау: Жеке жұмыс «Бір айналым сөйлесу» әдісі. Бүгінгі өтілген тақырып бойынша өз ойларыңды бір сөйлеммен жеткізіңдер. Үйге тапсырма: «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы газет- журналдар мен ғаламторды пайдаланып, еліміз үшін жан аямаған ардақты азаматтар туралы мәлімет жинау. Оқшау сөздерді кірістіріп, бірнеше сөйлем жазу. Рефлекция: «Кеме желкені» |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Отан үшін от кешкендер"
"Отан үшін от кешкендер"
|
Бөлім: ЖЕҢІС КҮНІ. ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Отан үшін от кешкендер |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.4.1. Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау. 7.4.4.5. Оқшау сөзердің қызметін түсіну, ажырата білу. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін тақырыбындағы негізгі ойды анықтауға талаптанады, оқшау сөздерді қатыстырып, сөйлем құрады. |
|||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің тақырыбын, идеясын түсінеді. Мәтіннен оқшау сөздерді табады. |
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындайды: Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды, оқшау сөздердің қызметін түсінеді, ажырата біледі. |
||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту
Суреттерге назар аударыңдар.
- Батыр ата-апаларымыз ел үшін, жер үшін, Ұлы Жеңіс үшін қалай соғысты? 3. Тылдағы қариялар, әйелдер мен балалар қалай еңбек етті? 4. Қалай ойлайсыңдар, сол кездегі балаларда балалық шақ болды ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Суреттерге назар аударып, сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылар өз көзқарастарын танытады, сабақ тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді мұқият тыңдап,
тақырып қойыңыз. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы
алған әсеріңізбен бөлісіңіз. Негізгі ойды
анықтаңыз. Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма Топтық жұмыс І топ. Мәтіннен оқшау сөздерді тауып,жазыңыздар.
Дескриптор:
ҚБ ІІ топ. Мәтінді мұқият оқып, тыныс белгілерін қойып шығу. Дескриптор
ҚБ ІІІ топ. Оқшау сөздерді қатыстырып, тақырыпқа байланысты шағын эссе жазу. Дескриптор: - Эссе құрылымын сақтап жазады (кіріспе, негізгі бөлім қорытынды); - мәтінді біртұтас мазмұнға сәйкес құрады; - оқшау сөздерді орынды қолданады. ҚБ«Екі жұлдыз, бір тілек»әдісі |
Мәтінді мұқият тыңдап, тақырып қойыңыз. Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы алған әсеріңізбен бөлісіңіз. Негізгі ойды анықтаңыз.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Мәтіннен оқшау сөздерді таба алады. сөйлемдерді ажыратады; сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін қояды. - Эссе құрылымын сақтап жазады (кіріспе, негізгі бөлім қорытынды); - мәтінді біртұтас мазмұнға сәйкес құрады; - оқшау сөздерді орынды қолданады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(emirb.org/respublikanskij-konkurs)
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Қорытындылау: Жеке жұмыс «Бір айналым сөйлесу» әдісі. Бүгінгі өтілген тақырып бойынша өз ойларыңды бір сөйлеммен жеткізіңдер. Үйге тапсырма: «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы газет- журналдар мен ғаламторды пайдаланып, еліміз үшін жан аямаған ардақты азаматтар туралы мәлімет жинау. Оқшау сөздерді кірістіріп, бірнеше сөйлем жазу. Рефлекция: «Кеме желкені» |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















