|
Сабақ: 4 |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Проблемалық сұрақтарға «Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік» тақырыбы бойынша тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау, фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сүйіспеншілік – тіршіліктің негізгі тірегі |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
Берілген суреттер арқылы дос болу мен достықтың сыры туралы ой қозғау. Достық кімдердің арасында болады? Не үшін дос болады? Дос болудың мәні неде? (Достық жайлы сөз қозғайды) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Мәтінді мұқият оқыңдар,
мазмұны бойынша сұрақтар құрастырыңдар.
Оқушылар FILA кестесін толтыра отырып, мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрайды.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
2-тапсырма. Оқылым мәтінінен фразеологизмдерді теріп жазып, білдіретін мағынасын түсіндіріңдер. «Ішіне, сыртына» әдісі. Топтық жұмыс.
Дескриптор:
ҚБ Қорытынды. «Топтастыру» әдісі
|
Оқушылардың назары сабаққа аударылады.
Берілген суреттер арқылы дос болу мен достықтың сыры туралы ой қозғайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқушылар жұптаса отырып оқылым мәтінін оқиды. Оқушылар FILA кестесін толтыра отырып, мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрайды. Мәтіннен етістіктерді анықтайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Оқылым мәтінінен фразеологизмдерді теріп жазады. білдіретін мағынасын түсіндіреді. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
Суреттер (Әбіш Кекілбаев) |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгін не үйрендің? Ол сенің өміріңе қаншалықты қажет? (оқушылар осы сұрақтар төңірегінде бір сөйлеммен жауап береді) |
|
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
6-тапсырма |
|
|||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
әдебиет |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
|
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
||
|
1: |
||
|
2: |
||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
||
|
1: |
||
|
2: |
||
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отанға,туған жерге деген сүйіспеншілік
Отанға,туған жерге деген сүйіспеншілік
|
Сабақ: 4 |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Проблемалық сұрақтарға «Отанға, туған жерге деген сүйіспеншілік» тақырыбы бойынша тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау, фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сүйіспеншілік – тіршіліктің негізгі тірегі |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
Берілген суреттер арқылы дос болу мен достықтың сыры туралы ой қозғау. Достық кімдердің арасында болады? Не үшін дос болады? Дос болудың мәні неде? (Достық жайлы сөз қозғайды) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Мәтінді мұқият оқыңдар,
мазмұны бойынша сұрақтар құрастырыңдар.
Оқушылар FILA кестесін толтыра отырып, мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрайды.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
2-тапсырма. Оқылым мәтінінен фразеологизмдерді теріп жазып, білдіретін мағынасын түсіндіріңдер. «Ішіне, сыртына» әдісі. Топтық жұмыс.
Дескриптор:
ҚБ Қорытынды. «Топтастыру» әдісі
|
Оқушылардың назары сабаққа аударылады.
Берілген суреттер арқылы дос болу мен достықтың сыры туралы ой қозғайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқушылар жұптаса отырып оқылым мәтінін оқиды. Оқушылар FILA кестесін толтыра отырып, мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрайды. Мәтіннен етістіктерді анықтайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Оқылым мәтінінен фразеологизмдерді теріп жазады. білдіретін мағынасын түсіндіреді. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа |
Суреттер (Әбіш Кекілбаев) |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгін не үйрендің? Ол сенің өміріңе қаншалықты қажет? (оқушылар осы сұрақтар төңірегінде бір сөйлеммен жауап береді) |
|
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
6-тапсырма |
|
|||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
әдебиет |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
|
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
||
|
1: |
||
|
2: |
||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
||
|
1: |
||
|
2: |
||
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
||
шағым қалдыра аласыз


















