Бекітемін:_________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№247 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта және энергия ресурстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қазбекқызы А. |
|||||
|
Күні: |
17.02.2022ж. |
|||||
|
Сынып:8 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отан! Табиғат! Жер-Ана! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.6.1 - коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу. 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізеді.Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелерді қолдана біледі. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады. «Жылы лебіз» тәсілі арқылы «Тірек сөздер» әдісі арқылы топқа біріктіремін. 1-топ: Отан 2-топ: Табиғат 3-топ: Жер-Ана |
Психологиялық ахуал қалыптастыра- ды. Оқушылар 3 топқа бірігеді. |
ҚБ. «Қол шапалақтау» ҚБ. «Бас бармақ» әдісі |
|
||
|
Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасымен жұмыс 6-тапсырма. Суретте берілген жылдың төрт мезгіліндегі табиғат көріністері бойынша бірыңғай мүшелерді қатыстырып, сөйлемдер құрап жазу. |
Үй тапсырмасын орындайды. |
ҚБ. Мадақтау «Жарайсың, керемет, жақсы» |
|
||
|
Жаңа білім |
Жаңа сабақтың тақырыбы,оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Т/Ж.«Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша тапсырмалар беріледі. Мәтіннен тірек сөздер мен дәйексөздің астын сызып оқу, бірыңғай мүшелерді табу. 1-топ:Менің Отаным-Қазақстан 2-топ:Табиғатты қорғау 3-топ:Жер-Ананы қадірлейік! Дескриптор: -оқылым стратегияларын қолданады; -тірек сөздер мен дәйексөзді анықтайды; --мәтіндегі бірыңғай мүшелерді табады. Ж/Ж. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша артефактімен жұмыс. Тақырыпқа байланысты «Қазақстанның жеті кереметі» суреттер таратып беріп, суретте берілген жеті кереметті тауып мазмұндау. 1. Таңбалы тас суреттері 2. Алтын адам 3. Қазақтың киіз үйі 4. Домбыра 5. Яссауи кесенесі 6. Маңғыстау жерасты мешіті 7. Астана - Бәйтерек |
Тапсырманы орындайды. Сурет бойынша мазмұндайды. |
ҚБ. Дескриптор «Екі жұлдыз, бір тілек» ҚБ.Монета- лар арқылы |
|
||
|
Бекіту Кері байланыс Үйге тапсырма |
Ж.Дәптермен жұмыс. «Синквейн» әдісі бойынша бес жолды өлең құрастыру. Зат есім: Сын есім: Етістік: Мағыналы сөйлем: Синоним: Шульманның үш көмекшісі: Бүгінгі сабақта миыма тоқып алдым.... Жүрегіме жақын болды.... Қолыммен жасай аламын... Отан, табиғат, Жер-Ана туралы нақыл сөздер, мақал-мәтелдер жазу. |
Кері байланыс орнатады. |
ҚБ.Мадақтау. Жарайсың, керемет, жақсы |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отан!Табиғат! Жер-Ана!
Отан!Табиғат! Жер-Ана!
Бекітемін:_________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№247 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта және энергия ресурстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қазбекқызы А. |
|||||
|
Күні: |
17.02.2022ж. |
|||||
|
Сынып:8 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отан! Табиғат! Жер-Ана! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.6.1 - коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу. 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізеді.Сөйлем ішінде бірыңғай мүшелерді қолдана біледі. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады. «Жылы лебіз» тәсілі арқылы «Тірек сөздер» әдісі арқылы топқа біріктіремін. 1-топ: Отан 2-топ: Табиғат 3-топ: Жер-Ана |
Психологиялық ахуал қалыптастыра- ды. Оқушылар 3 топқа бірігеді. |
ҚБ. «Қол шапалақтау» ҚБ. «Бас бармақ» әдісі |
|
||
|
Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасымен жұмыс 6-тапсырма. Суретте берілген жылдың төрт мезгіліндегі табиғат көріністері бойынша бірыңғай мүшелерді қатыстырып, сөйлемдер құрап жазу. |
Үй тапсырмасын орындайды. |
ҚБ. Мадақтау «Жарайсың, керемет, жақсы» |
|
||
|
Жаңа білім |
Жаңа сабақтың тақырыбы,оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Т/Ж.«Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша тапсырмалар беріледі. Мәтіннен тірек сөздер мен дәйексөздің астын сызып оқу, бірыңғай мүшелерді табу. 1-топ:Менің Отаным-Қазақстан 2-топ:Табиғатты қорғау 3-топ:Жер-Ананы қадірлейік! Дескриптор: -оқылым стратегияларын қолданады; -тірек сөздер мен дәйексөзді анықтайды; --мәтіндегі бірыңғай мүшелерді табады. Ж/Ж. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша артефактімен жұмыс. Тақырыпқа байланысты «Қазақстанның жеті кереметі» суреттер таратып беріп, суретте берілген жеті кереметті тауып мазмұндау. 1. Таңбалы тас суреттері 2. Алтын адам 3. Қазақтың киіз үйі 4. Домбыра 5. Яссауи кесенесі 6. Маңғыстау жерасты мешіті 7. Астана - Бәйтерек |
Тапсырманы орындайды. Сурет бойынша мазмұндайды. |
ҚБ. Дескриптор «Екі жұлдыз, бір тілек» ҚБ.Монета- лар арқылы |
|
||
|
Бекіту Кері байланыс Үйге тапсырма |
Ж.Дәптермен жұмыс. «Синквейн» әдісі бойынша бес жолды өлең құрастыру. Зат есім: Сын есім: Етістік: Мағыналы сөйлем: Синоним: Шульманның үш көмекшісі: Бүгінгі сабақта миыма тоқып алдым.... Жүрегіме жақын болды.... Қолыммен жасай аламын... Отан, табиғат, Жер-Ана туралы нақыл сөздер, мақал-мәтелдер жазу. |
Кері байланыс орнатады. |
ҚБ.Мадақтау. Жарайсың, керемет, жақсы |
|
||
шағым қалдыра аласыз




















