Материалдар / "Отанымды сүйемін"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Отанымды сүйемін"

Материал туралы қысқаша түсінік
Өзара сыйластыққа, ынтымақтастыққа, өзгенің пікіріне құрметпен қарауға, оқуға және ғылымды үйренуге баулу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2020
482
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Әдебиеттік оқу

Оқу ісінің меңгерушісі:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің туған өлкем.

Мектеп:169

Күн: 14.12.2020.

Мұғалімнің аты жөні: Абдуллаева Мансия

Сынып: 2

Қатысқандар саны: 33

Қатыспағандар саны:2

Сабақ тақырыбы

Отанымды сүйемін

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.1.2. шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп отыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп отыру

Оқушылардың басым бөлігі: Өлеңнің негізгі идеясын табу

Кейбір оқушылар: Өлеңдерді салыстырып, көркем сөздерді табу

Бағалау критерийлері

- шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп отырады

-Негізгі идеясын табады

-Өлеңдерді салыстырады.

-Көркем сөздерді табады

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады: Шығармамен жұмыс жасай отырып , тапсырмаларды орындау барысында өзіндік тұжырым жасай алады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология: Мұқағали Мақатаев, Жақан Смақов, бұлбұлсыз орман, гүлдердің қауызы, таулардың асқары.

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

«Отан» деген не? Қалай түсінеміз?

Құндылықтар

Өзара сыйластыққа, ынтымақтастыққа, өзгенің пікіріне құрметпен қарауға, оқуға және ғылымды үйренуге баулу.

Пән аралық байланыстар

дүниетану

Бастапқы білім


Менің Отаным-Қазақстан

Сабақ жоспары

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4минут


Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу. «Сәлем саған, алтын күн!

Cәлем саған, көк аспан!

Сәлем саған, жер ана!

Сәлем саған, балалар!

1-тапсырма. «Серпілген сауал» әдісі бойынша үй тапсырмасы бойынша оқушылардың білімін тексеру, еске түсіру.

-Балалар, өткен сабақта қандай мәтін өттік?

-Мәтін не туралы?

-Қартқожа өз туған жерін жақсы көрді ма?

ҚБ: Ауызша мадақтау .

Миға шабуыл әдісі. Сөзжұмбақ шешу.

Сөзжұмбақ шешімі «Отан» .

-Яғни балалар бүгінгі сабақ не туралы ? Отан туралы екен

-« Отан» деген не?

-Қалай түсінесіңдер?

Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Отанымды сүйемін». Отан біздің үйіміз, атамекеніміз, туып өскен жеріміз. Сендерге өткен сабақта қазақтың ақиық ақыны Мұқағали Мақатаев және Жақан Смақов туралы біліп келіңдер деп тапсырма бергенмін. Қане, кім не біледі? Ортаға ойымызды айтамыз.

Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге құрып, таныстыру.

Презентация,

аудио жазбалар,


бейне жазбалар.

Сабақтың ортасы

34минут

Мұғалімнің түсіндірмесі : Жақан Смақовтың «Отан» және

Мұқағали Мақатаевтың «Отан туралы» өлеңін оқып беру

Сынақтан өткізу сұрақтары:

Балалар

-«Гүлдердің ертемен қауызын ашқанын үнатамын» деген өлең жолдарын қалай түсіндіңіздер?

-«Таулардың қол жетпес асқары» өлең жолдарының мағынасын қалай түсіндіңіздер?

2-тапсырма. Дәптермен жұмыс:

Топтық жұмыс

1- топ. Өлеңнен ақынның туған жеріне деген сезімін білдіріп тұрған сөздерді тауып,жазу.

І топ

Нарзулда Інжу

Нұрланұлы Сұлтан

Оразбек Елнур

Сәдібек Асылхан

Абен Аян

Шамшидин Дильназ

Шынтемір Мағжан

Юсупов Дияр

Дынмухамедов Райан

Сейдахмет Нұрымжан

Жақсылық Досанәлі

Жанызақ Санжар

2-топ. Өздеріңнің туған жерге деген сезімдеріңді білдіретін сөздерді жазу.

ІІ топ

Зұлпыхарт Сезім

Ибрахим Халила-Мирас

Идрыс Нұрғасыр

Камалдин Інжу

Махмут Гүлсезім

Мұхамеджан Нұртілек

Молдабек Сұлтанбек

Насанов Алишер

Нұрмахан Аян

Нұрмамед Алейна

Нұрмамед Сафарназ


3-топ. Өлеңдерге сүйеніп , көркемсөздерді тауып, жазу.

ІІІ топ

Айдарали Арсен

Асқар Айару

Амангелді Жанайым

Ахпанбет Батухан

Әуелбек Серікбол

Әбіл Гүлнұр

Әбдімәлік Нұрсая

Бекқожа Нұрәлім

Дастанқызы Жәния

Жұмәділла Нұрислам

Жүсіп Ерасыл

Өз топтарында тұтас талдау

ҚБ. «Сэндвич» әдісі арқылы топтың өзара бағалауы.

Жеке жұмыс 1- топ. Отанды неге теңейді?

2-топ. Екі өлеңдегі ұқсастықтарды табыңыздар.

3-топ. Екі өлеңдегі ерекшеліктерді табыңыздар.

ҚБ. Бас бармақты жоғары немесе төмен

(қолдаймын, қолдамаймын) әдісімен бағалаймын.

Сергіту сәті. «Тыныштық сәті»

3 -тапсырма.Жалғасын тап: (Жеке жұмыс)

1.Отан үшін отқа түс …………..

2.Отанды сүю …………………..

3.Отансыз адам …………………

4.Отан оттан да …………………

5.Отан ……………… басталады

ҚБ. Өзін-өзі бағалау жүреді. Жауабын слайд арқылы жіберемін .

1.Отан үшін отқа түс …күймейсің.

2.Отанды сүю …. иманнан

3.Отансыз адам…. бұлбұлсыз орман

4.Отан оттан да ….ыстық

5.Отан …..отбасынан басталады

ҚБ. Өзін- өзі бағалау. Дайын жауап ұсынылады

Дескриптор

--шығарманы оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілейді

--Өлеңнен ақынның туған жеріне деген сезімін білдіріп тұрған сөздерді тауып, жазады

--Өздерінің туған жерге деген сезімдерін білдіре алады


оқулық, стикерлер, презентация


Сабақтың соңы

2минут

Рефлексия. « Тілек» ағашы

Үйге тапсырма: 1. Екі өлеңнен өздеріңе ұнаған өлеңді жатқа аудио арқылы жіберіңіздер.


стикер

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Жұптық жұмыста қабілетті оқушының көпірше болуы арқылы жүзеге асырамын.

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға кеңейтілген тапсырма беру арқылы ішкі уәжін дамытамын. Және үйге қосымша ақпарат материалдарымен жұмыс жасауды міндеттеймін


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

1.Оқу мақсатына қажетті білімдерін білу үшін мадақтау тәсілін қолдану.

2.Оқыту үдерісінде ауызша кері байланыс жасап отыру.

3.Дайын үлгі жауап (өзара бағалау, өзін өзі бағалау).

4.Білім алушылардың оқу мақсатына жеткенін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану.

5.Рефлексия « Тілек» ағашы


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сергіту сәтін ұйымдастыру. Ұялы телефон мен көз арақышықтығын сақтауды еске түсіріп отыру



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!