Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Отанымды сүйемін. Үш бақытым 4-тоқсан
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әжен Э. |
|
Күні: |
11.05.2023ж |
|
Сынып: 3д |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Отанымды сүйемін. Үш бақытым М. Мақатаев |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және
негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін/сөйлемді
анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтай алады. Шығарма бойынша бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап бере алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ширату
тапсырмасы
|
Жаттығу жасайды. Балалар топтарға бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. «Жұптас-ойлан-бөліс» әдісімен «Мұқағали кім?»
сұрағына жауап
іздеу. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: Үй тапсырмасын айтады Автормен танысады Өлеңді дауыстап оқиды Автор туралы бейнежазбадан не түсінгені туралы әңгімелейді-2балл. |
Оқулық Отан туралы мақал мәтелдер Өлең жырлар |
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
1-тапсырма Ақынның үш бақытын
ата. Қабілеті төмен оқушыларға қосымша тапсырма ЕҚҚЕО Жан- жануарлардың отанға қызметі Қала шетінде ағаштары жайқалған, ауасы таза орман бар екен. Бір күні орманға бір топ бала демалуға келеді. Олар от жағып, тамақ пісіреді. Үйлеріне кетерінде отты өшірмей кетеді. Жел тұрып, өрт қаупі туады. Мұны көрген кірпі мен қоян басқа жануарларды көмекке шақырады. Оқиға орнына бірінші болып піл жетеді. Ол алып тұмсығына толтырып су әкелген екен. Піл суды отқа шашып, оны өшіреді. Мұны көрген басқа жануарлар қуанғаннан билей бастайды. Сөйтіп батыл аңдар орманды өрттен қорғап қалған екен Оқу
тапсырмасы |
- Өлеңді түсініп оқиды.
. Барлық оқушы өлеңді жеке оқып болғаннан
кейін, оқу тілін зерделеуге түсініксіз сөздермен жұмыс
жүргізіледі.
Музыкалық шығарма үнін тыңдап сергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. Көмек қажет ететін оқушыларға түсіндіру жұмысымен бірге қосымша уақыт беріледі. Оқиға желісін өз ойымен толықтырады |
Дескриптор: Оқу түрлдерін қолданады Өлеңді дауыстап оқиды- 2балл.
Дескриптор:
2балл. 1-10 балл аралығы |
Оқулық Сергіту сәті Біз бақытты баламыз |
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс «Бір ауыз сөз» Оқушылар стикерлерге сабақ туралы бір ғана сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын келесі сөздерді жазуға болады (оларды тақтаға алдын-ала тақтаға жазып қойған дұрыс): ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым т.б |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|