|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
04.10.22ж |
||||
|
Бөлім: |
«Өзім туралы» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№4 сабақ. Отбасы өмірі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы өзара қамқорлықтың маңызын түсіндіріп, мысал келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал: Отбасы – жылы ұямыз, Тірегі – ата-анамыз. Осында үлгі аламыз, Осында адам боламыз.
Өткенді пысықтау «Серпілген сауал» әдісі Сұрақтар бойынша әңгіме өткізу. –Кім біледі, бүгін аптаның қай күні? –Кеше аптаның қай күні болды? –Ертең аптаның қай күні? –Қай күндері мектепке барасыңдар?
|
- Оқушылар мұғалімнің берген бағыты бойынша әртүрлі қимылдарды бірге қайталайды.
Дескриптор: -Берілген сұрақтарға жауап береді; -Апта күндерін біледі; -Аптаның қай күндері мектепке баратындығын айтады; |
ҚБ: Керемет! «Отшашу»
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Галереяны шарлау» әдісі Шарты: Сынып ішінен отбасы тақырыбына байланысты суреттерді тап, мұғалім қойған сұрақтарға жауап бер.
Сұрақтар: Ақмаралдың отбасы мүшелерін ата. Әкесі мен анасы қайда жұмыс істейді? Атасы мен әжесі және балалар немен айналысады? Ақмаралдың отбасы бір-біріне қамқор бола алды ма?
«Суреттер сөйлейді» Шарты: Әр оқушы өзінің отбасы мүшелерінің суретін дәптерге салады және қамқорлық сөзін назарға алу.
«Мозайка» әдісі Шарты: Киіз үйдің суреті бірнеше бөлікке бөлінген. Толық суретін сол бөліктерде берілген сұрақтарға жауап беру арқылы құрастыру. Сұрақтар: - «Отбасы» деген сөзді қалай түсіндік? - Сенің отбасыңда неше адам бар? - Өз отбасың туралы не айта аласың? -Отбасыңдағы өз орның қандай? -Отбасы мүшелеріне кімдер жатады? -Отбасы мүшелерінің міндеттерін ата? |
Дескриптор: - Сынып ішінен отбасы тақырыбына байланысты суреттерді табады; -Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді; - Ақмаралдың отбасы мүшелерін атайды; -Ақмаралдың отбасы бір-біріне қамқор бола алатындығын сурет арқылы нақты мысал айтып дәлелдейді;
Дескриптор: - Әр оқушы өзінің отбасы мүшелерінің суретін дәптерге салады;
Дескриптор: -Киіз үй суретінің әр бөлігінде берілген сұрақтарға жауап береді; -«Отбасы» сөзін қалай түсінетіндігін айтады; -Отбасы мүшелерін толық біледі; - Отбасы мүшелерінің міндеттерін атайды; |
ҚБ: Ш
ҚБ:
ҚБ:
|
Д
Дүниетану 1 сынып оқулығы 15 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5904_Dynietany_1%20kl.epub
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиын болды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
ҚБ: Мадақтау, қошеметтеу
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы өмірі
Отбасы өмірі
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
04.10.22ж |
||||
|
Бөлім: |
«Өзім туралы» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№4 сабақ. Отбасы өмірі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы өзара қамқорлықтың маңызын түсіндіріп, мысал келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал: Отбасы – жылы ұямыз, Тірегі – ата-анамыз. Осында үлгі аламыз, Осында адам боламыз.
Өткенді пысықтау «Серпілген сауал» әдісі Сұрақтар бойынша әңгіме өткізу. –Кім біледі, бүгін аптаның қай күні? –Кеше аптаның қай күні болды? –Ертең аптаның қай күні? –Қай күндері мектепке барасыңдар?
|
- Оқушылар мұғалімнің берген бағыты бойынша әртүрлі қимылдарды бірге қайталайды.
Дескриптор: -Берілген сұрақтарға жауап береді; -Апта күндерін біледі; -Аптаның қай күндері мектепке баратындығын айтады; |
ҚБ: Керемет! «Отшашу»
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Галереяны шарлау» әдісі Шарты: Сынып ішінен отбасы тақырыбына байланысты суреттерді тап, мұғалім қойған сұрақтарға жауап бер.
Сұрақтар: Ақмаралдың отбасы мүшелерін ата. Әкесі мен анасы қайда жұмыс істейді? Атасы мен әжесі және балалар немен айналысады? Ақмаралдың отбасы бір-біріне қамқор бола алды ма?
«Суреттер сөйлейді» Шарты: Әр оқушы өзінің отбасы мүшелерінің суретін дәптерге салады және қамқорлық сөзін назарға алу.
«Мозайка» әдісі Шарты: Киіз үйдің суреті бірнеше бөлікке бөлінген. Толық суретін сол бөліктерде берілген сұрақтарға жауап беру арқылы құрастыру. Сұрақтар: - «Отбасы» деген сөзді қалай түсіндік? - Сенің отбасыңда неше адам бар? - Өз отбасың туралы не айта аласың? -Отбасыңдағы өз орның қандай? -Отбасы мүшелеріне кімдер жатады? -Отбасы мүшелерінің міндеттерін ата? |
Дескриптор: - Сынып ішінен отбасы тақырыбына байланысты суреттерді табады; -Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді; - Ақмаралдың отбасы мүшелерін атайды; -Ақмаралдың отбасы бір-біріне қамқор бола алатындығын сурет арқылы нақты мысал айтып дәлелдейді;
Дескриптор: - Әр оқушы өзінің отбасы мүшелерінің суретін дәптерге салады;
Дескриптор: -Киіз үй суретінің әр бөлігінде берілген сұрақтарға жауап береді; -«Отбасы» сөзін қалай түсінетіндігін айтады; -Отбасы мүшелерін толық біледі; - Отбасы мүшелерінің міндеттерін атайды; |
ҚБ: Ш
ҚБ:
ҚБ:
|
Д
Дүниетану 1 сынып оқулығы 15 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5904_Dynietany_1%20kl.epub
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау) 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиын болды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды?
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
ҚБ: Мадақтау, қошеметтеу
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




апалақ
әдісі

үниетану 1
сынып оқулығы 14 бет 
















