Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
|
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Мерзімі: |
|
|||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
|||||
|
Пән: |
Дүниетану |
|||||||
|
Бөлім: Бөлімше: |
Мен және қоғам
|
|||||||
|
Тақырып: |
Отбасы шығыстары қалай жоспарланады? |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
3.1.1.4 өз шығындарын жоспарлау және негіздеу 3.1.1.5 өз шығындарын оңтайландыру жолдарын ұсыну. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты / Бағалау критерийі: |
|
|||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Білу, түсіну, талдау |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Сабақтың басы (7-8 мин)
|
Психалогиялық ахуал: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу
|
Мүғаліммен амандасады, сабаққа назар аударады |
|
|
|
|
||
|
“Адасқан әріптер” ойыны. (Сабаққа назар аударту, тақырыпты болжау мақсатында) Жетекші сұрақтар арқылы әріптерді біріктіріп, сұрақтың жауабын табу. Мақсаты: оқушылардың шапшаңдығын, ойлау қабілетін арттыру. Сабаққа назарларын аударту, тақырыпты болжау.
|
Әріптерді біріктіріп, сұрақтың жауабын табады. Тақырыпты болжайды. |
Мұғалімнің кері байланысы: мадақтау |
Суреттер, сұрақтар, әріптер |
|
|
|||
|
Сабақ ортасы (30-35 мин)
|
Сабақтың мақсаты және тақырыпты түсіндіру. Бейнеролик арқылы
|
Сабақты тыңдайды, жетекші сұрақтарға жауап береді. Бейнероликке назар аударады.
|
|
Оқулық, бейнебаян
|
|
|
||
|
1 тапсырма. ЖЖ Шығыстарды топтастыру • Отбасы шығыстарын “маңызды” және “қосымша” деп екіге бөліп жаз. Мысалы: • Маңызды шығыстар: азық-түлік, коммуналдық төлемдер, киім. . Қосымша шығыстар: Ойыншықтар, демалысқа арналған қаражат.
|
Жұпқа бірігіп отбасы шығыстарын топтастырады.
|
ОД. Білу, түсіну, қолдану Бағалау критерийі: Отбасында қандай шығыстардың болатынын анықтайды; Дескриптор: -Отбасының маңызды шығыстарын топтастырады; -Отбасының қосымша шығыстарын анықтайды. ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: «Монета» әдісі |
Кесте, оқулық |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 тапсырма. ТЖ Апталық бюджет құрастыру • “Бір аптаға отбасы бюджеті” кестесін толтыр. Әрбір күнге шамамен қанша қаражат жұмсалатынын жаз. • Мысалы: дүйсенбі – азық-түлікке 5000 теңге, сейсенбі – коммуналдық төлемдерге 3000 теңге, т.б. Бекіту тапсырмасы: Wordwall бағдарламасы арқылы қорытындылау сұрақтарына жауап береді. |
Сұрақтарға жауап беріп, топта бірігіп, апталық бюджетті құрастырады. Отбасылық шығыстарды жоспарлауға қатысты сұрақтарға жауап береді. |
ОД. Қолдану, талдау Бағалау критерийі: -Апталық бюджетті құрастырады; Дескриптор: -Апталық бюджетті анықтайды; -өмірден мысал келтіреді, дәлелдейді; -Тұжырымды өз сөзімен түсіндіреді; -Сұраққа жауап береді, өмірмен байланыстырады. ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: «Монета» әдісі ОД. Қолдану, талдау Бағалау критерийі: - Отбасылық шығыстарды жоспарлай алады. Дескриптор: -Тұжырымды өз сөзімен түсіндіреді; -Сұраққа жауап береді, өмірмен байланыстырады. ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: «Монета» әдісі
|
Оқулық, кесте https://search.app/A7khDp9gjdX6DpeB8
|
|
|
|||
|
Сабақ соңы (5-6 мин) |
Кері байланыс: “Шапалақ” әдісі Бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында.
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!” |
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы шығыстары қалай жоспарланады?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
|
|||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Мерзімі: |
|
|||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
|||||
|
Пән: |
Дүниетану |
|||||||
|
Бөлім: Бөлімше: |
Мен және қоғам
|
|||||||
|
Тақырып: |
Отбасы шығыстары қалай жоспарланады? |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
3.1.1.4 өз шығындарын жоспарлау және негіздеу 3.1.1.5 өз шығындарын оңтайландыру жолдарын ұсыну. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты / Бағалау критерийі: |
|
|||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Білу, түсіну, талдау |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Сабақтың басы (7-8 мин)
|
Психалогиялық ахуал: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу
|
Мүғаліммен амандасады, сабаққа назар аударады |
|
|
|
|
||
|
“Адасқан әріптер” ойыны. (Сабаққа назар аударту, тақырыпты болжау мақсатында) Жетекші сұрақтар арқылы әріптерді біріктіріп, сұрақтың жауабын табу. Мақсаты: оқушылардың шапшаңдығын, ойлау қабілетін арттыру. Сабаққа назарларын аударту, тақырыпты болжау.
|
Әріптерді біріктіріп, сұрақтың жауабын табады. Тақырыпты болжайды. |
Мұғалімнің кері байланысы: мадақтау |
Суреттер, сұрақтар, әріптер |
|
|
|||
|
Сабақ ортасы (30-35 мин)
|
Сабақтың мақсаты және тақырыпты түсіндіру. Бейнеролик арқылы
|
Сабақты тыңдайды, жетекші сұрақтарға жауап береді. Бейнероликке назар аударады.
|
|
Оқулық, бейнебаян
|
|
|
||
|
1 тапсырма. ЖЖ Шығыстарды топтастыру • Отбасы шығыстарын “маңызды” және “қосымша” деп екіге бөліп жаз. Мысалы: • Маңызды шығыстар: азық-түлік, коммуналдық төлемдер, киім. . Қосымша шығыстар: Ойыншықтар, демалысқа арналған қаражат.
|
Жұпқа бірігіп отбасы шығыстарын топтастырады.
|
ОД. Білу, түсіну, қолдану Бағалау критерийі: Отбасында қандай шығыстардың болатынын анықтайды; Дескриптор: -Отбасының маңызды шығыстарын топтастырады; -Отбасының қосымша шығыстарын анықтайды. ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: «Монета» әдісі |
Кесте, оқулық |
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 тапсырма. ТЖ Апталық бюджет құрастыру • “Бір аптаға отбасы бюджеті” кестесін толтыр. Әрбір күнге шамамен қанша қаражат жұмсалатынын жаз. • Мысалы: дүйсенбі – азық-түлікке 5000 теңге, сейсенбі – коммуналдық төлемдерге 3000 теңге, т.б. Бекіту тапсырмасы: Wordwall бағдарламасы арқылы қорытындылау сұрақтарына жауап береді. |
Сұрақтарға жауап беріп, топта бірігіп, апталық бюджетті құрастырады. Отбасылық шығыстарды жоспарлауға қатысты сұрақтарға жауап береді. |
ОД. Қолдану, талдау Бағалау критерийі: -Апталық бюджетті құрастырады; Дескриптор: -Апталық бюджетті анықтайды; -өмірден мысал келтіреді, дәлелдейді; -Тұжырымды өз сөзімен түсіндіреді; -Сұраққа жауап береді, өмірмен байланыстырады. ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: «Монета» әдісі ОД. Қолдану, талдау Бағалау критерийі: - Отбасылық шығыстарды жоспарлай алады. Дескриптор: -Тұжырымды өз сөзімен түсіндіреді; -Сұраққа жауап береді, өмірмен байланыстырады. ҚБ. Мұғалімнің кері байланысы: «Монета» әдісі
|
Оқулық, кесте https://search.app/A7khDp9gjdX6DpeB8
|
|
|
|||
|
Сабақ соңы (5-6 мин) |
Кері байланыс: “Шапалақ” әдісі Бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында.
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!” |
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


