|
Күні |
04.12.2023 |
||
|
Класы, жетекші |
2 Ә/ Калиева Д.М |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
« Отбасы тәрбиенің алтын бесігі» |
||
|
Мақсаты |
Балаларға жанұя жарастығы туралы түсініктерін кеңейте отырып, отбасы құндылығының мәнін ашу; |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Адалдық тақырыбын меңгереді. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта,флипчарт, фломастерлер,стикерлер,қанатты сөздер,слайд |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Блум таксономиясы бойынша дарынды және талантты балаларды оқыту,сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Құндылықтар |
«АР-ҰЯТ» Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну; |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? - Сұрақ -жауап |
Мұғаліммен амандасады. Стикерлерді таңдау арқылы 3 топқа бөлу |
|
|
Негізгі бөлім (25мин) |
Балалар мен сендерге бір жұмбақ жасырайын, шешуін тауып көріңдерші: Маған да, саған да, Жақын, туыс адамдар. Бәрі де өз жұртың, Айтыңдар, олар, кім ? (Отбасы) - Дұрыс айтасыңдар балалар, бұл жұмбақтың шешуі отбасы екен -Балалар, жалпы отбасы
деген ұғымды сендер қалай түсінесіңдер? -Отбасы деген не? -Отбасы деген ол сенің
ата-анаң, бауырың. Ата, әже, әке, ана,........ Отбасы шағын мемлекет, ол
мемлекет қандай болуы мүмкін? Топтастыру: «Менің отбасым, менің бәйтерегім» Балалар біз өзіміздің бақытты отбасымыздың үлгісін құрастырайық. Ол үшін бақытты отбасының құрамын анықтап алайық. Балалар қиылған суреттерден коллаж құрастырып плакатка жапсырады. |
Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады.) Топта өзара талқылап,ауызша баяндайды. |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
- Балалар бүгінгі тәрбие сағаты сендерге ұнады ма?, Бүгінгі тәрбие сағатынан не түсіндіңдер? -Біз бүгін өзімізге ең жақын, ең қымбат отбасымыз туралы әңгімеледік. -Біз оларды жақсы көруді, сыйлауды, көмектесуді үйрендік. -Отбасы ең жақын адамдардың ошағы екенін білдік. -Ойындар ойнадық. Балалар, бүгінгі сабаққа өте жақсы қатысып, сұрақтарға жауап бере білдіңдер. Біз бүгін өзімізге ең жақын, ең қымбат анамыз, қамқор әкеміз, қайырымды ата - әжеміз, аға - әпкеміз, іні - қарындасымыз туралы айттық. Отбасы – ол ең жақын адамдардың ошағы. Әрқашан отбасы мүшелерін және осы үйдегі әрбір тәрбиеші ана, ол сендердің де екінші аналарың сендер әрқашан да аналарыңды сыйлап, құрметтеулерің керек. Қайда жүрседе бәріміздің отбасымыз аман, бауырымыз бүтін болсын. Отбасы мүшелері аман – сау болсын! |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы тәрбиенің алтын бесігі
Отбасы тәрбиенің алтын бесігі
|
Күні |
04.12.2023 |
||
|
Класы, жетекші |
2 Ә/ Калиева Д.М |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
« Отбасы тәрбиенің алтын бесігі» |
||
|
Мақсаты |
Балаларға жанұя жарастығы туралы түсініктерін кеңейте отырып, отбасы құндылығының мәнін ашу; |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Адалдық тақырыбын меңгереді. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта,флипчарт, фломастерлер,стикерлер,қанатты сөздер,слайд |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Блум таксономиясы бойынша дарынды және талантты балаларды оқыту,сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Құндылықтар |
«АР-ҰЯТ» Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну; |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? - Сұрақ -жауап |
Мұғаліммен амандасады. Стикерлерді таңдау арқылы 3 топқа бөлу |
|
|
Негізгі бөлім (25мин) |
Балалар мен сендерге бір жұмбақ жасырайын, шешуін тауып көріңдерші: Маған да, саған да, Жақын, туыс адамдар. Бәрі де өз жұртың, Айтыңдар, олар, кім ? (Отбасы) - Дұрыс айтасыңдар балалар, бұл жұмбақтың шешуі отбасы екен -Балалар, жалпы отбасы
деген ұғымды сендер қалай түсінесіңдер? -Отбасы деген не? -Отбасы деген ол сенің
ата-анаң, бауырың. Ата, әже, әке, ана,........ Отбасы шағын мемлекет, ол
мемлекет қандай болуы мүмкін? Топтастыру: «Менің отбасым, менің бәйтерегім» Балалар біз өзіміздің бақытты отбасымыздың үлгісін құрастырайық. Ол үшін бақытты отбасының құрамын анықтап алайық. Балалар қиылған суреттерден коллаж құрастырып плакатка жапсырады. |
Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады.) Топта өзара талқылап,ауызша баяндайды. |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
- Балалар бүгінгі тәрбие сағаты сендерге ұнады ма?, Бүгінгі тәрбие сағатынан не түсіндіңдер? -Біз бүгін өзімізге ең жақын, ең қымбат отбасымыз туралы әңгімеледік. -Біз оларды жақсы көруді, сыйлауды, көмектесуді үйрендік. -Отбасы ең жақын адамдардың ошағы екенін білдік. -Ойындар ойнадық. Балалар, бүгінгі сабаққа өте жақсы қатысып, сұрақтарға жауап бере білдіңдер. Біз бүгін өзімізге ең жақын, ең қымбат анамыз, қамқор әкеміз, қайырымды ата - әжеміз, аға - әпкеміз, іні - қарындасымыз туралы айттық. Отбасы – ол ең жақын адамдардың ошағы. Әрқашан отбасы мүшелерін және осы үйдегі әрбір тәрбиеші ана, ол сендердің де екінші аналарың сендер әрқашан да аналарыңды сыйлап, құрметтеулерің керек. Қайда жүрседе бәріміздің отбасымыз аман, бауырымыз бүтін болсын. Отбасы мүшелері аман – сау болсын! |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |
|
шағым қалдыра аласыз













