Қысқа мерзімді (тәрбие)
жоспары
Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі(сабақтың тақырыбы)
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин |
1.Оқушылармен амандасу.- Сәлеметсіңдер ме балалар! Бүгін сабақта кімдер жоқ? Жұмбақ арқылы бүгінгі тақырыпты табады. Онсыз қызық жоқ маған,онсыз бақыт жоқ маған. О Оқушыларға жүректің жарты бөлігі беріледі.Оқушылар жүректің жарты бөлігін өздері сызып,отбасы туралы сурет салады немесе өз ойларын жазады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Тәрбие сағатының тақырыбымен және мақсаттарымен танысады. Жұмбақ арқылы тақырып болжанады. “Психологиялық ахуал”жүрек әдісі арқылы оқушыдардың шығармашылығын дамыту |
Дескриптор: -жүректерге назар аударады |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі. Оқушыларға отбасыға байланысты бейнеролик көрсетіледі.Оқушылар роликтегі жағдайды ортаға салып талқылайды.
Отбасы құндылығы туралы түсінік:
. Халық арасындағы «Отан отбасынан басталады»
деген қағидаға айналған сөз қай кезде болсын өзгерген емес,
өзгермек те емес. Елбасымыз «Отбасы – Қазақстан қоғамының
діңгегі, экономикадағы, мәдениеттегі, әлеуметтік саясаттағы
барлық жаңа жетістіктерінің негізі» деп бұл мәселенің қоғам үшін
қаншалықты маңызды екендігін көрсетіп берді. Отбасы - кез келген
адам өмірінің ең маңызды бір бөлігі. Туған ұясы атанған отбасы
қажеттілігін ешқашан жоғалтпайды. Өйткені, ол белгілі бір
әлеуметтік институт. Тәрбиенің негізі жанұядан бастау алатындықтан,
оған немқұрайлылық таныту мүмкін
емес.
Ой жалғау: Мақал-мәтел Отбасының сәні - сыйластық, Достың сәні - қимастық.
Атаның көңілі
балада,
Балалы үй
базар, Баланың бас ұстазы – ата – анасы Отан қуат Отбасы шуақ
Отбасының сәні - сыйластық,
Отбасының өнегесі -
М
С Отбасы деген не? Отбасы құрамдары кімдер? Отбасы бақыты,отбасы қуанышы деген ойларды қалай түсінесіздер? Ата-анаңызды қуанышқа бөлеген кездеріңізді айтып беріңізер? Алма ағашы әдісі:Ағыштың алмаларында оқушыларға сұрақ жазылған.Оқушылар сол сұрақтарға жауап береді. Сөздерді тап ойыны
Жағдаятты талдау: Әкесі 50000 сыйақы алды.Неге жұмсар еді? A)Атасына куроттық жолдама B)Баласына компьютер C)Қызына сыртқы киім
|
Білім алушылар Бейнеролик көреді Мұғалімді тыңдайды
Оқушылар топқа бөлінеді.Берілген теңгелер бойынша. Мақал-мәтелдің жалғасын табады.Осы мақалдар арқылы оқушылардың ойлау қабілетін дамиды. Оқушылардың сөздік қорын дамытады.Ойлау қабілеттерін Кең жүйеде кеңейтеді. Оқушылар сұраққа мұқият жауап береді.Айтылған негізгі ұғымдарды естеріне түсіреді. Оқушылар ортаға салып жағдаятты талдайды. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер https://youtu.be/hF8DiGbHnK0?si=DX8LDo5zy3DjiPdl Презентация |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлекция жазу:
О
Осымен балалар, тәрбие сағатымыз өз мәресіне жетті. Білімі көп адам құралы сай ұста сықылды, не істесе де келістіріп істейді.» деген нақыл сөзімен аяқтасақ. |
Білім алушылар рефлекция жазады.Бүгінгі тәрбие сағатында түсінгендерін жазады. Мұғалімнің қорытынды сөзін тыңдайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі
Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі
Қысқа мерзімді (тәрбие)
жоспары
Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі(сабақтың тақырыбы)
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин |
1.Оқушылармен амандасу.- Сәлеметсіңдер ме балалар! Бүгін сабақта кімдер жоқ? Жұмбақ арқылы бүгінгі тақырыпты табады. Онсыз қызық жоқ маған,онсыз бақыт жоқ маған. О Оқушыларға жүректің жарты бөлігі беріледі.Оқушылар жүректің жарты бөлігін өздері сызып,отбасы туралы сурет салады немесе өз ойларын жазады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Тәрбие сағатының тақырыбымен және мақсаттарымен танысады. Жұмбақ арқылы тақырып болжанады. “Психологиялық ахуал”жүрек әдісі арқылы оқушыдардың шығармашылығын дамыту |
Дескриптор: -жүректерге назар аударады |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Отбасы-тәрбиенің алтын бесігі. Оқушыларға отбасыға байланысты бейнеролик көрсетіледі.Оқушылар роликтегі жағдайды ортаға салып талқылайды.
Отбасы құндылығы туралы түсінік:
. Халық арасындағы «Отан отбасынан басталады»
деген қағидаға айналған сөз қай кезде болсын өзгерген емес,
өзгермек те емес. Елбасымыз «Отбасы – Қазақстан қоғамының
діңгегі, экономикадағы, мәдениеттегі, әлеуметтік саясаттағы
барлық жаңа жетістіктерінің негізі» деп бұл мәселенің қоғам үшін
қаншалықты маңызды екендігін көрсетіп берді. Отбасы - кез келген
адам өмірінің ең маңызды бір бөлігі. Туған ұясы атанған отбасы
қажеттілігін ешқашан жоғалтпайды. Өйткені, ол белгілі бір
әлеуметтік институт. Тәрбиенің негізі жанұядан бастау алатындықтан,
оған немқұрайлылық таныту мүмкін
емес.
Ой жалғау: Мақал-мәтел Отбасының сәні - сыйластық, Достың сәні - қимастық.
Атаның көңілі
балада,
Балалы үй
базар, Баланың бас ұстазы – ата – анасы Отан қуат Отбасы шуақ
Отбасының сәні - сыйластық,
Отбасының өнегесі -
М
С Отбасы деген не? Отбасы құрамдары кімдер? Отбасы бақыты,отбасы қуанышы деген ойларды қалай түсінесіздер? Ата-анаңызды қуанышқа бөлеген кездеріңізді айтып беріңізер? Алма ағашы әдісі:Ағыштың алмаларында оқушыларға сұрақ жазылған.Оқушылар сол сұрақтарға жауап береді. Сөздерді тап ойыны
Жағдаятты талдау: Әкесі 50000 сыйақы алды.Неге жұмсар еді? A)Атасына куроттық жолдама B)Баласына компьютер C)Қызына сыртқы киім
|
Білім алушылар Бейнеролик көреді Мұғалімді тыңдайды
Оқушылар топқа бөлінеді.Берілген теңгелер бойынша. Мақал-мәтелдің жалғасын табады.Осы мақалдар арқылы оқушылардың ойлау қабілетін дамиды. Оқушылардың сөздік қорын дамытады.Ойлау қабілеттерін Кең жүйеде кеңейтеді. Оқушылар сұраққа мұқият жауап береді.Айтылған негізгі ұғымдарды естеріне түсіреді. Оқушылар ортаға салып жағдаятты талдайды. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер https://youtu.be/hF8DiGbHnK0?si=DX8LDo5zy3DjiPdl Презентация |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлекция жазу:
О
Осымен балалар, тәрбие сағатымыз өз мәресіне жетті. Білімі көп адам құралы сай ұста сықылды, не істесе де келістіріп істейді.» деген нақыл сөзімен аяқтасақ. |
Білім алушылар рефлекция жазады.Бүгінгі тәрбие сағатында түсінгендерін жазады. Мұғалімнің қорытынды сөзін тыңдайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
























