Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Отбасыммен бірге өткізген қуанышты күндерім!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Бала тәрбиесіндегі ата - ананың алатын орнының
ерекше екендігін түсіндіру;
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі кәмпит алғандарды 1-топқа «», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «» тобына бөлемін. Ой қозғау Оқушыларға актуалдық
сұрақтар: Балалар, бүгінгі сабағымыз отбасы құндылықтары туралы болмақ. Әр адам өмірге келгенде ең алдымен ең мейірімді, жылы жүзді анасын көреді. Қанаттыға қақтырмай, тұмсықтыға шоқтырмай бауырына басып, шыр-пыр болатын –Ана. Ана тәрбиесі-қызға үлгі, әке тәрбиесі-ұлға үлгі. Ана-ақылшың,әкең-қамқоршың, Отбасың-қорғаның, бауырларың-тірегің болады. Өмірдегі маңызды құндылық ол отбасы |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
|
Компьютер
|
||||||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Отбасы мүшелерінің қайсысына қатысты екендігін белгілеу. А Т А Тіл алғыш. Әже Ата ананың қолғанаты. Б А Л А Ақыл айтушы. А Н А Бар баланы сүйетін. Ә К Е Немереге ертегі айтатын. Н Е М Е Р Е Әрқашан саған қамқор болатын |
І бөлім. Кезекті мақал-мәтелге берейік. «Әке-асқар тау, ана-қайнар бұлақ, бала-.......», «Алты аға бірігіп әке болмас, жеті жеңге бірігіп ......», «Ата-бәйтерек,бала-.......», «Ананың көңілі балада, баланың............», «Ағайын алтау, ана -........», « Әкесін сыйламаған кісіні баласы .......», «Әкеге қарап ұл өседі, шешеге қарап .......... . |
суреттер
|
||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Отбасы ол ешкім де ештеңе де теңесе алмас жеке бір ғалам. Отбасыңмен бірге өткізген әр сағатқа, тіпті минутқа қуана білу қажет. Себебі, бүгінгі күн кешегі күндей болмайды ал, ертеңгі күн бүгінгі күндей болмас. Сондықтан, әр күніміз бір ертегі деп бір-бірімізді сыйлап, отбасымызды қадірлейік!
Кластер 1-топ «Менің отбасым » 2топ «Отбасыммен өткізге қуанышты күндерім » |
Оқушылар кластерді топтаса отырып жасайды
«Отбасыммен өткізге қуанышты күндерім » Тақырыбында эссе жазу
|
|
||||||
|
Соңы
|
«Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтыр.
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасыммен бірге өткізген қуанышты күндерім! тәрбие сағаты қмж
Отбасыммен бірге өткізген қуанышты күндерім! тәрбие сағаты қмж
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Отбасыммен бірге өткізген қуанышты күндерім!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Бала тәрбиесіндегі ата - ананың алатын орнының
ерекше екендігін түсіндіру;
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі кәмпит алғандарды 1-топқа «», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «» тобына бөлемін. Ой қозғау Оқушыларға актуалдық
сұрақтар: Балалар, бүгінгі сабағымыз отбасы құндылықтары туралы болмақ. Әр адам өмірге келгенде ең алдымен ең мейірімді, жылы жүзді анасын көреді. Қанаттыға қақтырмай, тұмсықтыға шоқтырмай бауырына басып, шыр-пыр болатын –Ана. Ана тәрбиесі-қызға үлгі, әке тәрбиесі-ұлға үлгі. Ана-ақылшың,әкең-қамқоршың, Отбасың-қорғаның, бауырларың-тірегің болады. Өмірдегі маңызды құндылық ол отбасы |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
|
Компьютер
|
||||||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Отбасы мүшелерінің қайсысына қатысты екендігін белгілеу. А Т А Тіл алғыш. Әже Ата ананың қолғанаты. Б А Л А Ақыл айтушы. А Н А Бар баланы сүйетін. Ә К Е Немереге ертегі айтатын. Н Е М Е Р Е Әрқашан саған қамқор болатын |
І бөлім. Кезекті мақал-мәтелге берейік. «Әке-асқар тау, ана-қайнар бұлақ, бала-.......», «Алты аға бірігіп әке болмас, жеті жеңге бірігіп ......», «Ата-бәйтерек,бала-.......», «Ананың көңілі балада, баланың............», «Ағайын алтау, ана -........», « Әкесін сыйламаған кісіні баласы .......», «Әкеге қарап ұл өседі, шешеге қарап .......... . |
суреттер
|
||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Отбасы ол ешкім де ештеңе де теңесе алмас жеке бір ғалам. Отбасыңмен бірге өткізген әр сағатқа, тіпті минутқа қуана білу қажет. Себебі, бүгінгі күн кешегі күндей болмайды ал, ертеңгі күн бүгінгі күндей болмас. Сондықтан, әр күніміз бір ертегі деп бір-бірімізді сыйлап, отбасымызды қадірлейік!
Кластер 1-топ «Менің отбасым » 2топ «Отбасыммен өткізге қуанышты күндерім » |
Оқушылар кластерді топтаса отырып жасайды
«Отбасыммен өткізге қуанышты күндерім » Тақырыбында эссе жазу
|
|
||||||
|
Соңы
|
«Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтыр.
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі
|
шағым қалдыра аласыз













