|
Пәні: Дүниетану Сабақ тақырыбы: Отбасындағы мерекелер |
Мектеп: №34ОМ |
|||
|
Күні :20.11.17ж. |
|
Мұғалімнің есімі:Жасаганберегнова А.Н |
||
|
Сынып: 1 «ә» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Оқу мақсаты: |
1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі:дағдылы және мереке күндерінің айырмашылығын түсіндіре білу. |
||||
|
Кейбір оқушылар:Алған блімді тәжірибеде қолдана алады. |
||||
|
Тірек сөздер: |
отбасы – cемья – family; отбасылық шежіре – родословная – geneology; отбасылық дәстүрлер – семейные традиции – family traditions. |
|||
|
Ресурстар: |
Түймедақ суреті, рөлдік ойынға арналған үлестірме парақшалар, шежіре ағашы бейнеленген плакат, ашықхат жасауға арналған үлгілер, түрлі-түсті қағаз, желім. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Отбасындағы дәстүрдің бәрін сипаттай алады. Отбасындағы мерекеле туралы білтін болады. |
|||
|
Сабаққа байланысты деректі материалдар |
Сабаққа қатысты ескертпелер |
|||
|
Отбасындағы мереке – ерекше дәстүр. Кішкентай қуанышты – шағын мерекеге айналдыруға болады. Мұндағы ең бастысы- отбасы мүшелері бірлесіп, бір- біріне қуаныш сыйлауы. Сен білесің бе? Қазақта «сүйінші сұрау» деген салты бар. Жақсы жаңалықты айтып келген адам үйдегілерден сүйінші сұрайды. Салт бойынша сүйінші сұраған адамға сыйлық береді. Өнер. Оқушыларға өз отбасына қатысы мерекегенің суретін салуды ұсыныңыз. Олар торттың және шарлардың т.б. суретін АКТ. Қабілетті оқушыларға өз отбасының мерексі туралы шағын таныстырылым жасауды ұсыныңыз. . |
Отбасындағы мерекені білесің бе? Мынау қандай мереке?
Әр халықтың салт-дәстүрі бар. Ең маңызды салттың бірі- балаға ат қою. Қазақта бала есіміне көп мән береді. Әдетте балаға белгілі және беделді адамдардың есімі, яғни аты беріледі. Баланың атын атасы немесе елге сыйлы адамдар қояды. Зертте. Оқушылардан Туған күн мерекесі туралы әңгімелеп беруді сұраңыз. Олар өз отбасында бұл мерекені қалай атап өтетіні туралы естеріне түсіріп, әңгімелеп беруі тиіс |
|||
|
Сабақтың қорытындысы |
Тілдік құзыреттілікті қалыптастыру |
|||
|
Сабақты «Күлте гүл» ойынымен аяқтау. |
||||
|
Бағалау |
Оқушылар – отбасылық дәстүрлер туралы; –Туған күн туралы білді; – қонақжайлылық ережелерін сақтауды үйренді. «Тату-тәтті отбасы» ойыны Сенің анаңның анасы саған кім болады? (Нағашы әже). Менің анамның қызы, бірақ мен емес? ( Сенің әкеңнің әкесі? (Aта). Сенің әкеңнің ағасы саған кім болады? ( С |
|||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу. |
Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасындағы мерекелер
Отбасындағы мерекелер
|
Пәні: Дүниетану Сабақ тақырыбы: Отбасындағы мерекелер |
Мектеп: №34ОМ |
|||
|
Күні :20.11.17ж. |
|
Мұғалімнің есімі:Жасаганберегнова А.Н |
||
|
Сынып: 1 «ә» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Оқу мақсаты: |
1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі:дағдылы және мереке күндерінің айырмашылығын түсіндіре білу. |
||||
|
Кейбір оқушылар:Алған блімді тәжірибеде қолдана алады. |
||||
|
Тірек сөздер: |
отбасы – cемья – family; отбасылық шежіре – родословная – geneology; отбасылық дәстүрлер – семейные традиции – family traditions. |
|||
|
Ресурстар: |
Түймедақ суреті, рөлдік ойынға арналған үлестірме парақшалар, шежіре ағашы бейнеленген плакат, ашықхат жасауға арналған үлгілер, түрлі-түсті қағаз, желім. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Отбасындағы дәстүрдің бәрін сипаттай алады. Отбасындағы мерекеле туралы білтін болады. |
|||
|
Сабаққа байланысты деректі материалдар |
Сабаққа қатысты ескертпелер |
|||
|
Отбасындағы мереке – ерекше дәстүр. Кішкентай қуанышты – шағын мерекеге айналдыруға болады. Мұндағы ең бастысы- отбасы мүшелері бірлесіп, бір- біріне қуаныш сыйлауы. Сен білесің бе? Қазақта «сүйінші сұрау» деген салты бар. Жақсы жаңалықты айтып келген адам үйдегілерден сүйінші сұрайды. Салт бойынша сүйінші сұраған адамға сыйлық береді. Өнер. Оқушыларға өз отбасына қатысы мерекегенің суретін салуды ұсыныңыз. Олар торттың және шарлардың т.б. суретін АКТ. Қабілетті оқушыларға өз отбасының мерексі туралы шағын таныстырылым жасауды ұсыныңыз. . |
Отбасындағы мерекені білесің бе? Мынау қандай мереке?
Әр халықтың салт-дәстүрі бар. Ең маңызды салттың бірі- балаға ат қою. Қазақта бала есіміне көп мән береді. Әдетте балаға белгілі және беделді адамдардың есімі, яғни аты беріледі. Баланың атын атасы немесе елге сыйлы адамдар қояды. Зертте. Оқушылардан Туған күн мерекесі туралы әңгімелеп беруді сұраңыз. Олар өз отбасында бұл мерекені қалай атап өтетіні туралы естеріне түсіріп, әңгімелеп беруі тиіс |
|||
|
Сабақтың қорытындысы |
Тілдік құзыреттілікті қалыптастыру |
|||
|
Сабақты «Күлте гүл» ойынымен аяқтау. |
||||
|
Бағалау |
Оқушылар – отбасылық дәстүрлер туралы; –Туған күн туралы білді; – қонақжайлылық ережелерін сақтауды үйренді. «Тату-тәтті отбасы» ойыны Сенің анаңның анасы саған кім болады? (Нағашы әже). Менің анамның қызы, бірақ мен емес? ( Сенің әкеңнің әкесі? (Aта). Сенің әкеңнің ағасы саған кім болады? ( С |
|||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу. |
Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
|||
шағым қалдыра аласыз


Көке).












