|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Альсеитова И.Д |
|||||
|
Күні: |
20.11.2025 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отбасындағы қамқорлық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау 1.1.4.3 үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасы мүшелеріне қалай қамқорлық жасау керектігін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Апта дәйексөзі:«Жауапкершілік – адамгершілік қасиетінің көрінісі » |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Сабақта бұл салмақты, Зейінді әрі жан-жақты. Қалып қоймай жазып ал, Сөзді бөлме, құлақ сал. Анық сөйле сөзіңді, Ұқсын десең өзіңді. Өткенді пысықтау Сенің туылған күнің қалай мерекеленеді? Оқушылар өз туған күні туралы айтады Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Мұғалім әңгіме ұйымдастырады. –Балалар, сендер үшін «отбасы» сөзі нені білдіреді? Отбасы құрамына кімдер кіреді? –Әр отбасының өмірі әртүрлі қамқорлықтарға толы. Отбасында бәрі бір-біріне қамқор болуға тырысады. Тату-тәтті отбасындағы қамқорлық отбасы мүшелерінің арасында бөлінеді, үй тірлігін отбасы мүшелері бірігіп атқарады. –Отбасындағы сендердің міндеттерің қандай? –Оларды кіммен бірге атқарғанды ұнатасыңдар? –Отбасында әркімнің өз міндеттері болуының маңыздылығы неде? –Өзіңді қандай қасиеттерге тәрбиелеген жөн? Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Өз отбасыларыңда үллкендер сендерге қандай қамқорлық жасайды? Суреттер салыңдар. 2-тапсырма –Отбасындағы ата-аналарың қандай қамқорлықтарды мойнына алған? –Атаң мен әжеңнің немен айналысатынын айтып бер. –Ата-анаңды, әжең мен атаңды қалай қуантуға болады? –Жақындарыңа қамқорлық жасайсың ба? Өз жақындарыңа қандай істеріңмен қуаныш сыйлайсың? Үйде нешеу екенбіз? Кел, санайық екеуміз. Бас бармағым – әкем Балаң үйрек – анам Ортан терек – ағам. Шылдыр шүмек – мен. Кішкене бөбек – сен. Бір үйде біз нешеуміз,? Бір үйде біз бесеуміз. 3-тапсырма Мұғалім оқушы дәптерінде тапсырмалардың орындалуын ұйымдастырады. Ж. Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалардың орындалуын тексеруді ұйымдастырады. ФТ. Мұғалім оқушылардан сабақтың қорытындысын оқуды сұрайды. Отбасы – адамның ең құнды дүниесі. Отбасыларыңды өз жетістіктеріңмен жиірек қуантуға тырысыңдар. – Сонымен, сабақты қорытындылай келе, тағы бір рет әңгімелесейік ҚЖ: Сен өзің отбасы мүшелеріне қандай қамқорлық жасай аласың? Мына суреттерден сұраққа жауап болатын суреттерді тап. Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, өлең жолдарын тыңдап, түсінгендері мен бөліседі. Өз ойымен бөліседі Сұраққа жауап бере отырып, әңгімелеседі. Жеке жұмыс жасайды Ата-әжесі туралы айтады Жаттығу жасайды Оқушы дәптеріндегі Тапсырмалар ды орындайды. Оқи алатын оқушы сабақтың қорытынды сын оқиды. Суреттерді іріктейді Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Отбасылық мерекелер туралы біледі Өз мерекесі туралы айта аллды
Дескриптор Бағыттаушы сызықтармен отбасы мүшелері мен олардың атқаратын істерін қосты Бұл үй шаруаларын тағы кімдер істей алатынын айтты
Дескриптор Отбасындағы жұмыстар туралы айтты Бұл үй шаруасын отбасында кім атқаратынын жазады.
Дескриптор Салынған қойылымдарды ойнайды. Өзі не істеп, қандай сөздер айтады, соны әңгімелейді. Үй шаруасының қандай бөлігін өз бетінше атқара алатынын айтады.
«Көңіл күй аралы» әдісі |
Көңіл күй смайликтері
Сызбалар Суреттер Оқушы жұмысы Оқулық Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Кері байланыс парағы |
||
Ресурстар:

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасындағы қамқорлық
Отбасындағы қамқорлық
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Альсеитова И.Д |
|||||
|
Күні: |
20.11.2025 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отбасындағы қамқорлық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау 1.1.4.3 үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасы мүшелеріне қалай қамқорлық жасау керектігін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Апта дәйексөзі:«Жауапкершілік – адамгершілік қасиетінің көрінісі » |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Сабақта бұл салмақты, Зейінді әрі жан-жақты. Қалып қоймай жазып ал, Сөзді бөлме, құлақ сал. Анық сөйле сөзіңді, Ұқсын десең өзіңді. Өткенді пысықтау Сенің туылған күнің қалай мерекеленеді? Оқушылар өз туған күні туралы айтады Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Мұғалім әңгіме ұйымдастырады. –Балалар, сендер үшін «отбасы» сөзі нені білдіреді? Отбасы құрамына кімдер кіреді? –Әр отбасының өмірі әртүрлі қамқорлықтарға толы. Отбасында бәрі бір-біріне қамқор болуға тырысады. Тату-тәтті отбасындағы қамқорлық отбасы мүшелерінің арасында бөлінеді, үй тірлігін отбасы мүшелері бірігіп атқарады. –Отбасындағы сендердің міндеттерің қандай? –Оларды кіммен бірге атқарғанды ұнатасыңдар? –Отбасында әркімнің өз міндеттері болуының маңыздылығы неде? –Өзіңді қандай қасиеттерге тәрбиелеген жөн? Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Өз отбасыларыңда үллкендер сендерге қандай қамқорлық жасайды? Суреттер салыңдар. 2-тапсырма –Отбасындағы ата-аналарың қандай қамқорлықтарды мойнына алған? –Атаң мен әжеңнің немен айналысатынын айтып бер. –Ата-анаңды, әжең мен атаңды қалай қуантуға болады? –Жақындарыңа қамқорлық жасайсың ба? Өз жақындарыңа қандай істеріңмен қуаныш сыйлайсың? Үйде нешеу екенбіз? Кел, санайық екеуміз. Бас бармағым – әкем Балаң үйрек – анам Ортан терек – ағам. Шылдыр шүмек – мен. Кішкене бөбек – сен. Бір үйде біз нешеуміз,? Бір үйде біз бесеуміз. 3-тапсырма Мұғалім оқушы дәптерінде тапсырмалардың орындалуын ұйымдастырады. Ж. Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалардың орындалуын тексеруді ұйымдастырады. ФТ. Мұғалім оқушылардан сабақтың қорытындысын оқуды сұрайды. Отбасы – адамның ең құнды дүниесі. Отбасыларыңды өз жетістіктеріңмен жиірек қуантуға тырысыңдар. – Сонымен, сабақты қорытындылай келе, тағы бір рет әңгімелесейік ҚЖ: Сен өзің отбасы мүшелеріне қандай қамқорлық жасай аласың? Мына суреттерден сұраққа жауап болатын суреттерді тап. Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, өлең жолдарын тыңдап, түсінгендері мен бөліседі. Өз ойымен бөліседі Сұраққа жауап бере отырып, әңгімелеседі. Жеке жұмыс жасайды Ата-әжесі туралы айтады Жаттығу жасайды Оқушы дәптеріндегі Тапсырмалар ды орындайды. Оқи алатын оқушы сабақтың қорытынды сын оқиды. Суреттерді іріктейді Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Отбасылық мерекелер туралы біледі Өз мерекесі туралы айта аллды
Дескриптор Бағыттаушы сызықтармен отбасы мүшелері мен олардың атқаратын істерін қосты Бұл үй шаруаларын тағы кімдер істей алатынын айтты
Дескриптор Отбасындағы жұмыстар туралы айтты Бұл үй шаруасын отбасында кім атқаратынын жазады.
Дескриптор Салынған қойылымдарды ойнайды. Өзі не істеп, қандай сөздер айтады, соны әңгімелейді. Үй шаруасының қандай бөлігін өз бетінше атқара алатынын айтады.
«Көңіл күй аралы» әдісі |
Көңіл күй смайликтері
Сызбалар Суреттер Оқушы жұмысы Оқулық Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Кері байланыс парағы |
||
Ресурстар:

шағым қалдыра аласыз




















