Материалдар / Отбасының күзгі еңбегі

Отбасының күзгі еңбегі

Материал туралы қысқаша түсінік
Отбасының күзгі еңбегі. Жаңартылған бағдарлама бойынша жазылған. Мақсаты смартталған. Топтық, жұптық жұмыстар жазылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қазан 2021
2204
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұйымдастырылған оқу қызметінің

технологиялық картасы

Білім саласы

Тақырыбы

Мақсаты

Әдістері





Қатынас




Смарт мақсат: Тақырып бойынша ауызекі сөйлей алады.





(Дағды): Қол мотрикасын дамыту, нысанды бақылау, зейін шоғырландыру








Күтілетін нәтиже:

Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Нгізгі ойды дұрыс жеткізе алады.


Әдіс-тәсілі:

Сұрақ- жауап,миға шабуыл, топпен жұмыс, мадақтау,ойын технологиясы, бағалау әдісі, кері байланыс


Бөлімі:



Сөйлеуді дамыту

Ұйымдастырыл-ған оқу қызметінің тақырыбы:

«Отбасының күзгі еңбегі».

Ресурстар: Күз мезгілінің көркем суреті. Жемістер мен көгөністердің муляждары, жұмыс дәптері. АКТ.

Сөздік жұмыс: азық.

Билингвалды компонент: отбасы семья, алма яблоко, қауын – дыня, асқабақ –

тыква, қарбыз – арбуз, сәбіз – морковь.

Алдын-ала жүргізілген жұмыс:
Отбасы мүшелерін атап айтқызу.

Жасы: 5 -6 жас

О\Қ ұзақтығы: 25-30 мин

Ұйымдастырушы

Ширату:

Сәлем саған жарқын күн.

Сәлем саған жер ана.

Сәлем сендерге достарым,

Сәлем, сәлем баршаға.


Ұйымдастырушы- ізденістік


























































Дәптермен жұмыс


Топпен жұмыс















Жұптық жұмыс:


Жарайсыңдар балалар отырмай тұрып топка бөлінеміз

3-топка балалар сурет бойынша бөлініп отырады.

Топқа бөліну. (4К модель)

-Қазір жылдың қай мезгілі?

  • Күз мезгілі екенін қайдан білеміз?

  • Қандай көгөніс түрлерін білесіңдер?

  • Күз мезгілі несімен ұнайды?

  • Күз мезгілінде адамдар, жан-жануарлар қысқа дайындалады. Тиіндар жаңғақтарын жинаса, кірпілер індеріне саңырауқұлақтар тасып алады.

Сыни ойлау. (4К модель)

Ғажайып сәт: балалар менің қолымда сыйқырлы қорапша бар ішінде не бар деп ойлайсыңдар

Балалар тәрбиешіге сұрақ қояды.

-Зат ағаштан жасалған ба? (жоқ)

-жейтін нәрсе ма? (ия)

-Бұл зат ащы ма? (жоқ)

-Тәтті ме? (жоқ)

-Дәмді ме? (ия)

-қатты ма? (жоқ)

-жұмсақ па? (ия)

-Бұл кампит пе? (жоқ)

-бұл қызанақ па? (ия)

Жарайсыңдар алма көкөніс пе алде жеміс па?

Қызанақ көкөнісі балалар қайда өседі деп ойлайсыңдар?

Дұрыс айтасыңдар жерде өседі.

Балалар көкөністерді кай мезгілде жинап аламыз.

Күз мезгілінде жинап алады екенбіз!

Ал адамдар күзде қалай еңбек етеді?

Педагог адамдардың күзгі еңбегін қысқаша айтып өтеді, мысалы, егін жинайды, бау- бақшалардағы жұмыс түрлеріне тоқталады т.б.

Демонстрациялық материал

Педагог күз мезгілінің суретіне қарап, әңгіме құрайды:

«Күз мезгілі, бақшаның іші сары алтындай жарқырап тұр. Ағаштардан түскен жапырақтар жерде саудырап жатыр».

  • Жапырақтардың түстері қандай?

  • Бақшада кімдер жүр?

  • Бақшадағы балаларға ат қойыңдаршы?

  • Бақшада балалар не істеп жүр?

  • Әкесі мен анасы не жинап жүр? Балалар суретке қарап, әңгіме құрайды.


Педагог «азық» сөзінің мағынасын түсіндіреді (слайдпен жұмыс) .

......Азық – тамақ, қысқы қорек. Азықты балалар тек адамдар жинай ма?

Дұрыс айтасыңдар қысқы азықты тек адамдар жинамайды екен, кірпі, тиін, аюлар тіпті құмырсқаларға дейін азықтарын жинап алады екен.

Сурет бойынша әңгіме құраймыз.

  • Балалар сурет бойынша құраған әңгімелерің ұнады ма?

  • Иә, сендердің әңгімелеріңнен суреттегі отбасының еңбекқор екенін байқадық. Әңгімеге көп рақмет.

Енді балалар дәптерімізді ашып тапсырма орындаймыз

Топпен жұмыс: тәжірибие жасаймыз

1-топ жемістерден шырын дайындайды.

2-топ көкөністерден салат дайындайды.

3-топ піскен көкөністерден езбе дайындайды.

Ал енді балалар бір серігіп алайық.

Сергіту сәті:


Бір,екі,үш,төрт,

Жиналамыз бәріміз

Бір,екі,үш,төрт,

Секіреміз бәріміз

Бір,екі,үш,төрт

Отырамыз бәріміз.

Педагог жаттығуды қимыл-қозғалыс арқылы орындатады).

Жұптық жұмыс:

Әйнекті тақтайшасымен, майлы бояу арқылы сурет саламыз.


  • Сөйлеу үшін бізге қандай мүшелер көмектеседі? (Балалардың жауаптары тыңдалады).

  • Иә, тіл, ауыз керек, онсыз түсінісу өте қиын.

Тәрбиеші жетекшілігімен жүргізілетін ойын: «Сөйлемей көрейікші» (үндемес ойыны ойналады).

Смарт мақсат: балалар көрсетілген қимылды үндемей таба алады.

Шарты: Педагог үш баланы тақтаға шығарып, картоп қазып жатқан, алма теріп жатқан, қияр, қызанақ жинап жатқан адамдардың қимыл-қозғалысын келтіреді.

Қалған балалар табады.

Бірақ балаларға сөзсіз қимылмен түсіну қиындау болады, сөздің маңыздылығын түсінеді. Міне, қимылмен келтіргенмен толық, еңбек қозғалыстарын аша алмаймыз.

Сондықтан да сөйлеу тілі өте маңызды.

  • Міне, көрдіңдер ме, сөзсіз өмір сүру өте қиын. Сондықтан да сөйлеу тілі өте маңызды. Әңгіме айту үшін сөз керек екен. Сөз дыбыстан құралады. Әңгімелесу арқылы бір- бірімізбен қарым-қатынас жасаймыз.

Жетекші-қозғаушы


Кері байланыс:

ҰОҚ-ны қорытады: -«Қалпақ» техникасы- әуен бойынша балалар бір-біріне қалпақты басына киіп жалғастырады. Әуен тоқтаған кезде қалпағы бар бала, қалпақты басына киіп, тәрбиешінің сұрағына жауап береді. ойын солай жалғасады.

Жарайсыңдар балалар бүгін ұйымдастырылған оқу қызметін жақсы түсінген екнсіңдер.

Ұйымдастырылған оқу қызметті аяқтамас бұрын, бізге ұнадыма басбармақ техникасы арқылы бағалаймыз.

Жарайсыңдар балалар.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ