"Ақтөбе жоғары гуманитарлық колледжі" МҚКҚ
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған педагогінің сабақ жоспары
№31-32 практикалық сабақ. Өтілген материалды қайталау, қорытындылау. Дифференциалды сынақ
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы Қазақ тілі
Дайындаған педагог
1. Жалпы мәліметтер
Курс, тобы: І,
Сабақ түрі, типі: қорытындылау
2. Мақсаты: Өтілген тілдік теориялық материалдарды қайталау, ауызша, жазбаша талдау жұмыстарын жүргізе отырып білімдерін бекіту. Ойлау, сөйлеу тілін жетілдіру
3. Күтілетін нәтижелер:
1. Қазақ тілі салаларын меңгереді, практика кезінде теориялық білімдерін жүзеге асырады.
4. Қажетті ресурстар:
4.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:
4.2 Техникалық құралдар, материалдар: интерактивті тақта, слайд-презентация.
5.Оқыту әдістері, тәсілдері, педагогикалық техникалар: "Тайм раунд робин" әдісі,
6. Қолданылған әдебиеттер тізімі (негізгі және қосымша әдебиеттер:
1. Қазақ тілі оқулығы
7. САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ КОНСПЕКТІСІ
|
Сабақтың барысы |
Уақыты (минут) |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
1.Ұйымдастырушы, ынталандырушы кезең |
|
Білім алушылармен амандасу, сабаққа қатысымын тексеру; Білім алушыларды топтарға бөлу |
|
|
2. Іс- әрекет кезеңі
|
3 |
Қайталау І. «Ұшу-қону» әдісі бойынша сұрақтар. Студенттер орындықтарын артқа жылжытып, еркін отырады. Бірнеше сұрақтар жауабымен оқылады, жауап дұрыс болса орнынан тұрады, жауап бұрыс болса орындарында отыра береді. Шатысқан студенттер болса әрекеттері бойынша ойларын дәлелдейді.
-Монография, энциклопедия, диссертация, реферат, баяндама, тезис ғылыми стиль еңбектері боп есептеледі. + -Астана қаласында орналасқан «Қазақ елі» монументінің биіктігі 95 метр – (91 метр) -Шешендік толғау халықтың философиялық көзқарасын көрсетеді+ -Телевизия тілі публицистикалық стильдің ауызша түрі + - Фонетика -сөйлемнің құрылысын зерттейді –(тіл дыбыстарының жүйесін, жасалуын, ерекшеліктерін, сипатын зерттейді
ІІ. Кітап –білім бұлағы. "Тайм раунд робин" әдісі. Әр топқа тапсырма беріледі. Орындарында отырып қарама-қарсы достарымен өзара талқылап, уақыт аяқталған соң әр қатардан бәр студент сұраққа жауап береді. 1 топ: Сіз кітап оқисыз ба? Кітаптың қандай түрін көп пайдаланасыз: қағазға басылған кітапты ма әлде электронды түрдегі кітапты ма? Не себепті? 2 топ: «Буккросинг», «Букленд» жобалары туралы не білесіз, сіздің көзқарасыңыз қандай? 3 топ: Жастардың ауызекі сөйлеу тілі көңіліңізден шығады ма? 4 топ: Жастар арасында кітап оқу мәдениетін қалайша ұйымдастыруға болады?
ІІІ. «Үстел үстіндегі» ой әдісімен аяқталмаған тезисті аяқтау. Тезистер беріледі, қағаздар беріледі, бірін бірі қайталамай тапсырма шартын төрт сөзбен орындау. 1.Жақсы өмір дегеніміз... 2.Өмірдегі ең басты нәрсе... 3.Досың көп болу үшін... 4. Адам болу дегеніміз... |
|
|
3.Сабақты қорытындылау мен рефлексия |
|
"Өзіме хат" - кері байланысқа бағытталған әдіс. Студенттер бүгінгі сабақ туралы ойларын толық жазады. Мәселен, сабақта нені үйренді, нені жаңа деп қабылдады, нені білуге қызықты, сабақты меңгеруде немесе тапсырма орындауда қиналған кездері болды ма? Яғни, сабақ үдерісіндегі өзінің жетістіктері мен кемшіліктерін жазады. Сабақ соңында оқиды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өтілген материалды қайталау, қорытындылау. Дифференциалды сынақ
Өтілген материалды қайталау, қорытындылау. Дифференциалды сынақ
"Ақтөбе жоғары гуманитарлық колледжі" МҚКҚ
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған педагогінің сабақ жоспары
№31-32 практикалық сабақ. Өтілген материалды қайталау, қорытындылау. Дифференциалды сынақ
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы Қазақ тілі
Дайындаған педагог
1. Жалпы мәліметтер
Курс, тобы: І,
Сабақ түрі, типі: қорытындылау
2. Мақсаты: Өтілген тілдік теориялық материалдарды қайталау, ауызша, жазбаша талдау жұмыстарын жүргізе отырып білімдерін бекіту. Ойлау, сөйлеу тілін жетілдіру
3. Күтілетін нәтижелер:
1. Қазақ тілі салаларын меңгереді, практика кезінде теориялық білімдерін жүзеге асырады.
4. Қажетті ресурстар:
4.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:
4.2 Техникалық құралдар, материалдар: интерактивті тақта, слайд-презентация.
5.Оқыту әдістері, тәсілдері, педагогикалық техникалар: "Тайм раунд робин" әдісі,
6. Қолданылған әдебиеттер тізімі (негізгі және қосымша әдебиеттер:
1. Қазақ тілі оқулығы
7. САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ КОНСПЕКТІСІ
|
Сабақтың барысы |
Уақыты (минут) |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
1.Ұйымдастырушы, ынталандырушы кезең |
|
Білім алушылармен амандасу, сабаққа қатысымын тексеру; Білім алушыларды топтарға бөлу |
|
|
2. Іс- әрекет кезеңі
|
3 |
Қайталау І. «Ұшу-қону» әдісі бойынша сұрақтар. Студенттер орындықтарын артқа жылжытып, еркін отырады. Бірнеше сұрақтар жауабымен оқылады, жауап дұрыс болса орнынан тұрады, жауап бұрыс болса орындарында отыра береді. Шатысқан студенттер болса әрекеттері бойынша ойларын дәлелдейді.
-Монография, энциклопедия, диссертация, реферат, баяндама, тезис ғылыми стиль еңбектері боп есептеледі. + -Астана қаласында орналасқан «Қазақ елі» монументінің биіктігі 95 метр – (91 метр) -Шешендік толғау халықтың философиялық көзқарасын көрсетеді+ -Телевизия тілі публицистикалық стильдің ауызша түрі + - Фонетика -сөйлемнің құрылысын зерттейді –(тіл дыбыстарының жүйесін, жасалуын, ерекшеліктерін, сипатын зерттейді
ІІ. Кітап –білім бұлағы. "Тайм раунд робин" әдісі. Әр топқа тапсырма беріледі. Орындарында отырып қарама-қарсы достарымен өзара талқылап, уақыт аяқталған соң әр қатардан бәр студент сұраққа жауап береді. 1 топ: Сіз кітап оқисыз ба? Кітаптың қандай түрін көп пайдаланасыз: қағазға басылған кітапты ма әлде электронды түрдегі кітапты ма? Не себепті? 2 топ: «Буккросинг», «Букленд» жобалары туралы не білесіз, сіздің көзқарасыңыз қандай? 3 топ: Жастардың ауызекі сөйлеу тілі көңіліңізден шығады ма? 4 топ: Жастар арасында кітап оқу мәдениетін қалайша ұйымдастыруға болады?
ІІІ. «Үстел үстіндегі» ой әдісімен аяқталмаған тезисті аяқтау. Тезистер беріледі, қағаздар беріледі, бірін бірі қайталамай тапсырма шартын төрт сөзбен орындау. 1.Жақсы өмір дегеніміз... 2.Өмірдегі ең басты нәрсе... 3.Досың көп болу үшін... 4. Адам болу дегеніміз... |
|
|
3.Сабақты қорытындылау мен рефлексия |
|
"Өзіме хат" - кері байланысқа бағытталған әдіс. Студенттер бүгінгі сабақ туралы ойларын толық жазады. Мәселен, сабақта нені үйренді, нені жаңа деп қабылдады, нені білуге қызықты, сабақты меңгеруде немесе тапсырма орындауда қиналған кездері болды ма? Яғни, сабақ үдерісіндегі өзінің жетістіктері мен кемшіліктерін жазады. Сабақ соңында оқиды. |
|
шағым қалдыра аласыз













