|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өтірік өлең құрастырамын |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 Өтірік өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтірік өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтап, әзілге құрылатынын біледі. |
||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық дайындық Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге Сәлем бердік біз Үй тапсырмасын тексеру «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелеу «Ақиқат пен жалған» ойыны Мен атқа міндім. Аян шегірткемен серуендеді. Астанаға инелікпен ұшып бардым. Әкем машина алды. Арбамен ғарышқа ұшуға болады. Жаңа тақырып 1-тапсырма Өтірік өлеңді жатқа айт Ши тоқыдым шиеден, Теңіз кештім түйемен. Күйме жасап түймеден, Үй тұрғыздым түймеден. Ф. С. ақпарат Өтірік өлеңдер-тапқырлыққа құрылған, күлкілі оқиғаға толы халық шығармасы. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Өлеңді тізбектей оқиды Өлеңді рөлмен оқиды. Өлеңде өтірікке құрылған мәліметті анықтайды. 3-тапсырма Оқушылар қандай өтірік өлең айтты. Қара сөзбен әңгімеле. Бірінші оқушы … …. … Екінші оқушы … … … 4-тапсырма Суретке қара, өтірік өлеңді толықтырып жаз.
5-тапсырма Мағынасына қарай өтірік өлеңнің ұйқасын тап.
Үй тапсырмасы: 6- тапсырма Қандай өтірік өлеңдер оқыдың? Өтірік өлеңдерден үзінді жаттау.
|
Жылы лебіздер айтады Оқыған әңгімелерін айтады. Өтірік пен шындық пікірлерді ажыратады. Өлеңді тыңдап, қорытынды жасайды Ақпаратпен танысады. Өлеңді оқиды. Өтірікке құрылған мәліметтерді анықтайды. Өлеңді мазмұндайды Өлеңді толықтырып жазады. . . Ұйқасын тауып жазады. Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелейді-1б
Дескриптор: Өтірік өлеңді жатқа айтады-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектей оқиды-1б Сөздік жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Оқушылар қандай өтірік өлең айтқанын қара сөзбен әңгімелейді-1б Дескриптор: Суретке қарап, өтірік өлеңді толықтырып жазады-1б Дескриптор: Мағынасына қарай өтірік өлеңнің ұйқасын табады-1б |
слайд оқулық оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Оқулық |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Тик-ток» әдісі |
Кері байланыс парақша- лары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өтірік өлең құрастырамын 74-сабақ
Өтірік өлең құрастырамын 74-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өтірік өлең құрастырамын |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 Өтірік өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтірік өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтап, әзілге құрылатынын біледі. |
||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық дайындық Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Құрметпенен сіздерге Сәлем бердік біз Үй тапсырмасын тексеру «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелеу «Ақиқат пен жалған» ойыны Мен атқа міндім. Аян шегірткемен серуендеді. Астанаға инелікпен ұшып бардым. Әкем машина алды. Арбамен ғарышқа ұшуға болады. Жаңа тақырып 1-тапсырма Өтірік өлеңді жатқа айт Ши тоқыдым шиеден, Теңіз кештім түйемен. Күйме жасап түймеден, Үй тұрғыздым түймеден. Ф. С. ақпарат Өтірік өлеңдер-тапқырлыққа құрылған, күлкілі оқиғаға толы халық шығармасы. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Өлеңді тізбектей оқиды Өлеңді рөлмен оқиды. Өлеңде өтірікке құрылған мәліметті анықтайды. 3-тапсырма Оқушылар қандай өтірік өлең айтты. Қара сөзбен әңгімеле. Бірінші оқушы … …. … Екінші оқушы … … … 4-тапсырма Суретке қара, өтірік өлеңді толықтырып жаз.
5-тапсырма Мағынасына қарай өтірік өлеңнің ұйқасын тап.
Үй тапсырмасы: 6- тапсырма Қандай өтірік өлеңдер оқыдың? Өтірік өлеңдерден үзінді жаттау.
|
Жылы лебіздер айтады Оқыған әңгімелерін айтады. Өтірік пен шындық пікірлерді ажыратады. Өлеңді тыңдап, қорытынды жасайды Ақпаратпен танысады. Өлеңді оқиды. Өтірікке құрылған мәліметтерді анықтайды. Өлеңді мазмұндайды Өлеңді толықтырып жазады. . . Ұйқасын тауып жазады. Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы оқыған мәтіндерін әңгімелейді-1б
Дескриптор: Өтірік өлеңді жатқа айтады-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектей оқиды-1б Сөздік жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Оқушылар қандай өтірік өлең айтқанын қара сөзбен әңгімелейді-1б Дескриптор: Суретке қарап, өтірік өлеңді толықтырып жазады-1б Дескриптор: Мағынасына қарай өтірік өлеңнің ұйқасын табады-1б |
слайд оқулық оқулық Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Оқулық |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Тик-ток» әдісі |
Кері байланыс парақша- лары |
|
шағым қалдыра аласыз

















