Материалдар / Өткен материалды қайталау. Бекіту

Өткен материалды қайталау. Бекіту

Материал туралы қысқаша түсінік
100 көлеміндегі сандарды оқуды, жазуды, разрядтық қосылғыштырға жіктеуді, салыстыруды қайталау. Амалдар орындау ретін анықтау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қырқүйек 2024
146
0 рет жүктелген
1500 ₸
Бүгін алсаңыз
+75 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +75 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Менің отбасым және достарым

Пәні:

Математика

Күні:

07.11.23ж

Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 2 «Д»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өткен материалды қайталау. Бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.5.2.1. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану 2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру.

2.1.1.3. Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу

Сабақтың мақсаты

100 көлеміндегі сандарды оқуды, жазуды, разрядтық қосылғыштырға жіктеуді, салыстыруды қайталау. Амалдар орындау ретін анықтау.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

Армысың арайлап атқан күніміз,

Армысың мейірімді жеріміз,

Армысың табиғат анамыз,

Әдеппен бас иер баламыз.


-Балалар, бүгін бізге қонақтар келді. Қонақтарға өзіміздің алғыр, тапқыр, әдепті, білімді екенімізді көрсетейік.


Біз әдепті баламыз,

Үлкендердің тілін аламыз.

Кішіге үлгі боламыз

Әрқашанда ізетпен

Сәлем берген данамыз


«Волейбол» ойыны

Сабақта отыру ережесін еске түсіру:

Сабақта қолды көтеріп сөйлеу;

Бір бірімізді тыңдау, сыйдау;

Кезектесіп сұраққа жауап беру;

Дәптерге ұқыпты жазу;

Партада отыру ережесін сақтау.


3 топқа бөліну

1-топ:Білім (Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ)

2-топ: Өнер (Ата өнері- балаға мұра) 3-топ: Еңбек (Еңбек түбі береке)

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар ережелерді айтып шығады .


















Жарайсыңдар!



Доп

5 минут























Сабақтың ортасы

25 мин














































Сергіту сәті

2 минут

Үй тапсырмасын тексеру

-Балалар қазір қандай мезгіл?

- Ауылда қандай еңбек түрлері бар?

-Балалар қазір біз ата мен әженің ауылына барамыз.

- Ендеше ауылдағы ата мен әжеге көмектесейік



«Тауққа жем шашу» ойыны арқылы өткен материалды еске түсіреміз

23+12=35 23=....онд. ...бірл.

45-5=40 1 онд. 2 бірл.

34+14=20 23=....онд. ...бірл.

25-10=15 7 онд. 2 бірл

35-20=15 5 онд. 9 бірл

Сыйымдылықтың өлшем бірліктерін ата.

Массаның өлшем бірліктерін ата.

Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата.

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау

Сабақтың тақырыбы: Өткен материалды қайталау. Бекіту

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Өткен материалды қайталау. Бекіту

1-тапсырма Сандарды ата

Жеке жұмыс

Сиырға шөп беру

«Құрастыр» әдісі

9 онд. 7 бірл. 4 онд. 8 бірл.

6 онд. 3 бірл. 5 онд. 2 бірл.

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау

2-тапсырма

Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі

А) 40-тан бастап 60-қа дейін бір-бірден қоса отырып, сандарды ата.

Ә) 20-дан бастап 1-ге кеміте отырып, сандарды кему ретімен ата.

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау

3-тапсырма

Марғауға сүт беру

Дәптермен жұмыс

Сандарды оқы. Оладың бірліктері мен ондықтарын анықта.

54=....онд. ...бірл. 90=....онд. ...бірл.

76=....онд. ...бірл. 27=....онд. ...бірл.

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау


4-тапсырма Жұптық жұмыс

«Жұмыртқа аршу» әдісі

Бос орынға разрядтық қосылғыштарды қой.

57=*+* 72=*+* 30=*+*

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау


4-тапсырма «Талқыла» әдісі

Итке сүйек беру

1 –топ

Көк түспен ұзындығы 6 см болатын кесінді сыз. Қызыл түспен ұзындығы көк түсті кесіндіден 5см артық кесінді сыз, ал жасыл түспен қызыл түсті кесіндіден 4см қысқа кесінді сыз.

6см

6см +5см=11см

11см-4см=7см

100 – 32 = 68

60 – 13 = 47

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау

5-тапсырма

Бақшадан алма теру

2 – топ

а) екінші разрядтың 3 бірлігі және бірінші разрядтың 0 бірлігінен тұратын санды;

ә) екінші разрядтың 5 бірлігінен және бірінші разрядтың 3 бірлігінен тұратын санды.

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау



6-тапсырма

Қойларды қораға кіргізу

3 – топ

Дәптердің торкөздерін пайдаланып, мына сандардың графикалық моделін құр:

а) 35 санын әр түрлі дөңгелек түрінде

ә)43 санын әр түрлі шаршылардан тұратын диаграмма түрінде.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау


«Қошақаным» әуенін орындау

Оқушылар сұраққа «Балмұздақ» әдісі арқылы жауап береді

Амалдарды ауызша орындайды

сәйкесін табу

23+12=35

45-5=40

34+14=20

25-10=15

35-20=15




















1. Сандарды атайды.

2.Сандарды бір-бірден қоса отырып табады.


Сұраққа жауап береді




























Сандарды оқиды. Оладың бірліктері мен ондықтарын анықтайды.













Бос орынға разрядтық қосылғыштарды қояды.








«Талқылау» әдісі арқылы топта тапсырмалар орындайды.




































Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды.

Дескриптор: Қосу, азайту амалдарын орындайды. Өлшем бірліктерді атайды (1б)



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!




























Дескриптор:

-сандарды атайды (1б)

-сандарды кему, өсу ретімен атайды (1б)













Дескриптор:

-Сандардың бірліктері мен ондықтарын атайды(1 б)

-Бос орынға разрядтық қосылғыштарды қояды(1б)





















Дескриптор:

-кесіндіні сыызады

(1 б)



- разрядтық бірліктерді біледі (1б)


-сандардың графикалық моделін сызады (1б)


Суреттер , қима қағаздар












Тапсыр

ма жазылған А4








Оқулық

70-бет

Ламинат

маркер


















Сабақтың соғы

10 минут

8- тапсырма

Деңгейлік тапсырма

Дәптермен жұмыс «Кір жайғыш» әдісі

А- деңгей: (сары түсті киім)

Салыстыру

25*28 75*68

6 онд. 4 бірл. *5 онд. 9 бірл.

9 онд. 2 бірл. * 90 бірл.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету


9-тапсырма

В- деңгей: (көк түсті киім)

Өрнектердің мәнін тап

18-8-3+2=9 40+25-26=39 57-49+83=91

19-5+3-4=13 85-40-17=28 96-37-19=40

10- тапсырма

С- деңгей: (жасыл түсті киім)

Амалдардың орындалу ретін анықтау, өрнектің мәнін табу.



ҚБ Мадақтау сөздер « Құрт жинау» әдісі арқылы бағалау


Берілген сандарды салыстырады

Өрнектің мәнін табады

Логикалық тапсырмалар орындайды.













Сұраққа жауап береді





Дескриптор:

-берілген сандарды салыстырады (1б)


-өрнектің мәнін есептейді(1б)




Дескриптор:

-логикалық тапсырманы орындайды (1б)





Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

71-бет

Дәптер

Қаламсап




















Бейнежазба



Кері байланыс

-Сабақта қандай тапсырмалар орындадық?

-Қандай тапсырма орындаған қиындау болды?

-Қандай еңбек түрлерімен таныстық?

-Еңбек туралы мақал- мәтел айту.

«Құрт жинау» әдісі (Бағалау)




Үйге тапсырма

10

(39-24)-(15-7)=7

(23+52)-(17+13)=45

(46-35)+(21+19)=51

(23+77)-(68-19)=51

11 мысал Өрнектерді жаз

83+(24-с)

в-(58-19) 71-бет

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне кеседегі құрттар саны арқылы анықталады, жинаған балл шығады.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Кеседегі құрттар











blob:https://web.































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ