Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Найманкулова Н.С.
«Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Коспанова А.М.
Тақырыбы: «Өткен материалды қайталау, бекіту.»
Өтетін орыны: «№ 4 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Сынып: 2«ә»
Мерзімі:18.12.2024
Тобы: БББ 22-09-03
Машықкер: Төлегенова Г.Т.
Баға: «___»__________________
Семей, 2024
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Төлегенова Гүлім Төлегенқызы |
Күні: 18.12.2024ж |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 19 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Өткен материалды қайталау, бекіту.» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – Қосуды және азайтуды баған түрінде орындау арқылы екі таңбалы сандармен амалдарды есептеу. 2.1.1.2 – Сандық және сөздік есептерді шығару барысында амалдарды таңдау, талдау жасау және нәтижесін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
• Оқушылардың қосу, азайту амалдарын орындау дағдыларын бекіту. • Сандарды салыстыру, есептерді шығару және өлшем бірліктерін түрлендіру қабілеттерін дамыту. • Логикалық ойлау мен математикалық сауаттылықты арттыру. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі. – Оқушылармен амандасу; – Оқушыларды түгендеу; – Сабаққа деген дайындықтарын сұрау; Психологиялық ахуал орнату. «Жүректен жүрекке» әдісі Бұл әдіс арқылы оқушылар бір–біріне деген жылы лебіздер білдіріп, тілектерін айтады. |
Бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіріп, тілектерін айтады. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
3 минут
3 минут
2 минут
4 минут
5 минут
5 минут
3 минут
5 минут
|
Жаңа сабақ. «Өткен материалды қайталау, бекіту.» Тапсырма 1. «Қоянды тамақтандыр» әдісі. Бұл әдіс арқылы оқушылар сәбізге мәні 90 болатындай етіп, «60, 40, 50, 20, 30, 70.» сандарын қосып, жазады.
Тапсырма 2.
Тапсырма 3. Екі таңбалы сандарды пайдаланып, екі қосынды жаз. Сонда осы сандардың бірліктерін қосқанда 10, ал ондықтарын қосқанда 7 шығатын болсын. Қосындылардың мәнін тап. Жауабы: 56+24=80 4+6=10 5+2=7
Тапсырма 4.
Тапсырма 5.
Жауабы: 2–нұсқа. 200тг + 200тг + 200тг + 100тг + 100тг + 100тг = 900тг 3–нұсқа. 100тг +100тг + 100тг + 100тг + 100тг + 200тг + 200тг = 900тг
Тапсырма 6. «Таратпа қағаз» жұмысы. Көрсетілген өлшем бірліктерін түрлендір. 500см = ... м 35 см = ... дм ... см 6 м 3 дм = ... дм 2 дм 4 см = ... см
Тапсырма 8.
Тапсырма 10. «Таратпа қағаз» жұмысы. Мәндерін тауып, оларды рим цифрларымен жаз. XX – VIII = XII X – IV = VI X + II = XII XI – IX = II XX – X = X XI – VII = IV |
Сәбіздерге мәні 90 болатын амалдар жазып, қоянға жабыстырады.
Берілген амалдарды баған түрінде есептейді.
Есептің шартын мұқият тыңдайды. Қосындылардың мәнін табады.
Берілген салыстыру тапсырмасын орындайды.
Таратылған қағаздардағы көрсетілген өлшем бірліктерін түрлендіріп, жазады.
Берілген амалдарды ретімен есептеп, дұрыс шығарады.
Берілген есептердің мәнін тауып, оларды рим цифрімен жазады. |
Жауаптарды тексеріп, дұрыс орындалғанын талқылау.
Оқушылардың жауаптарын тексеріп, түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
Дұрыс жауаптарды оқушылармен бірге талдау.
Мақтау.
Оқушылардың жауаптарын тексеріп, түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
Мадақтау. |
Оқулық.
Оқулық.
Оқулық.
Оқулық.
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. 1.Балалар, бүгінгі сабақта қандай тапсырмалар орындадық? 2.Бүгін шығарған есептер сендерге түсінікті болды ма? 3.Бүгінгі тапсырмалар бойынша қоятын сұрақтарың бар ма? Үйге тапсырма. 127 бет, 7, 9, 11 тапсырмалар. |
Сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды.
Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
|
|
||
|
Рефлексия. «Гүлді боя» әдісі. Сабақты түсіндім – жасыл. Сабақты орташа түсіндім – сары. Сабақты мүлде түсінбедім – қызыл. |
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендеріне байланысты гүлдерді бояйды. |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өткен материалды қайталау, бекіту.
Өткен материалды қайталау, бекіту.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Найманкулова Н.С.
«Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Коспанова А.М.
Тақырыбы: «Өткен материалды қайталау, бекіту.»
Өтетін орыны: «№ 4 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Сынып: 2«ә»
Мерзімі:18.12.2024
Тобы: БББ 22-09-03
Машықкер: Төлегенова Г.Т.
Баға: «___»__________________
Семей, 2024
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Төлегенова Гүлім Төлегенқызы |
Күні: 18.12.2024ж |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 19 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Өткен материалды қайталау, бекіту.» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – Қосуды және азайтуды баған түрінде орындау арқылы екі таңбалы сандармен амалдарды есептеу. 2.1.1.2 – Сандық және сөздік есептерді шығару барысында амалдарды таңдау, талдау жасау және нәтижесін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
• Оқушылардың қосу, азайту амалдарын орындау дағдыларын бекіту. • Сандарды салыстыру, есептерді шығару және өлшем бірліктерін түрлендіру қабілеттерін дамыту. • Логикалық ойлау мен математикалық сауаттылықты арттыру. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі. – Оқушылармен амандасу; – Оқушыларды түгендеу; – Сабаққа деген дайындықтарын сұрау; Психологиялық ахуал орнату. «Жүректен жүрекке» әдісі Бұл әдіс арқылы оқушылар бір–біріне деген жылы лебіздер білдіріп, тілектерін айтады. |
Бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіріп, тілектерін айтады. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
3 минут
3 минут
2 минут
4 минут
5 минут
5 минут
3 минут
5 минут
|
Жаңа сабақ. «Өткен материалды қайталау, бекіту.» Тапсырма 1. «Қоянды тамақтандыр» әдісі. Бұл әдіс арқылы оқушылар сәбізге мәні 90 болатындай етіп, «60, 40, 50, 20, 30, 70.» сандарын қосып, жазады.
Тапсырма 2.
Тапсырма 3. Екі таңбалы сандарды пайдаланып, екі қосынды жаз. Сонда осы сандардың бірліктерін қосқанда 10, ал ондықтарын қосқанда 7 шығатын болсын. Қосындылардың мәнін тап. Жауабы: 56+24=80 4+6=10 5+2=7
Тапсырма 4.
Тапсырма 5.
Жауабы: 2–нұсқа. 200тг + 200тг + 200тг + 100тг + 100тг + 100тг = 900тг 3–нұсқа. 100тг +100тг + 100тг + 100тг + 100тг + 200тг + 200тг = 900тг
Тапсырма 6. «Таратпа қағаз» жұмысы. Көрсетілген өлшем бірліктерін түрлендір. 500см = ... м 35 см = ... дм ... см 6 м 3 дм = ... дм 2 дм 4 см = ... см
Тапсырма 8.
Тапсырма 10. «Таратпа қағаз» жұмысы. Мәндерін тауып, оларды рим цифрларымен жаз. XX – VIII = XII X – IV = VI X + II = XII XI – IX = II XX – X = X XI – VII = IV |
Сәбіздерге мәні 90 болатын амалдар жазып, қоянға жабыстырады.
Берілген амалдарды баған түрінде есептейді.
Есептің шартын мұқият тыңдайды. Қосындылардың мәнін табады.
Берілген салыстыру тапсырмасын орындайды.
Таратылған қағаздардағы көрсетілген өлшем бірліктерін түрлендіріп, жазады.
Берілген амалдарды ретімен есептеп, дұрыс шығарады.
Берілген есептердің мәнін тауып, оларды рим цифрімен жазады. |
Жауаптарды тексеріп, дұрыс орындалғанын талқылау.
Оқушылардың жауаптарын тексеріп, түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
Дұрыс жауаптарды оқушылармен бірге талдау.
Мақтау.
Оқушылардың жауаптарын тексеріп, түсіндіру жұмыстарын жүргізу.
Мадақтау. |
Оқулық.
Оқулық.
Оқулық.
Оқулық.
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. 1.Балалар, бүгінгі сабақта қандай тапсырмалар орындадық? 2.Бүгін шығарған есептер сендерге түсінікті болды ма? 3.Бүгінгі тапсырмалар бойынша қоятын сұрақтарың бар ма? Үйге тапсырма. 127 бет, 7, 9, 11 тапсырмалар. |
Сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды.
Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
|
|
||
|
Рефлексия. «Гүлді боя» әдісі. Сабақты түсіндім – жасыл. Сабақты орташа түсіндім – сары. Сабақты мүлде түсінбедім – қызыл. |
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендеріне байланысты гүлдерді бояйды. |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз





















