|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
17.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ. Өткенді бекіту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану; 3.5.1.2 ** есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»/ «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын»/ ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады есептерді шығаруда ұғымдардың өзара тәуелділігін пайдаланады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 8- тапсырма Өрнектердің мәнін есептеп, жауабын сандықтан тап. 63 – 21 : 7 =63-3=60 48 – 8 : 2 48-4=44 (90 – 34) : 7 =56/7=8 (2 + 5) · 7 =7*7=49 2 + 5 · 7 8 : 4 · 7 3 · 3 · 3 (18 + 3) : 7
Жаңа тақырып 1-тапсырма Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастыр. Мақалды оқы. жолдасынан 5 · 7=35 көреді 6 · 7=42 Жаман 9 · 3=27 Өз 6 · 8 =48 Жақсы 9 · 5=45
Жаман жолдасынан көреді, Жақсы өз басынан көреді.
Топтық жұмыс 2-тапсырма Оқушылар сатушыға көгөніс пен жемістің массасын есептеуге көмектесті. Керекті формуланы жаз. Есепті шығар 1) саны-4 ж.м-28кг М-? Ш:м-ж.м/с М-28/4=7кг 2)массасы-6кг Ж.м-54кг С-? Ш: с=ж.м/м С=54/6=9
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар Апельсин -4дана,24кг Мандарин- 3дана ,? Бағасы-? Ш: м=м.ж/с М=24/4=6кг Ж.м=м*с Ж.м=6кг*3=18кг Ж:массасы 6кг,3 дана мандариннің жалпы массасы 18кг
Орнымыздан тұрамыз Алақанды ұрамыз Оңға қарай иіліп Солға қарай иіліп Бір отырып,бір тұрып Орнымызды табамыз
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Салыстыр. 7 · 6 > 5 · 6 6 · 8 = 8 · 6 5 · 7 > 7 · 3 3 · 7 < 6 · 6 48 : 6 = 2 · 4 54 : 6 = 18 : 2 3 · 7 + 7 =7 · 3 + 7 7 · (39 – 36) < 7 · 3 + 6 (17 – 10) · 3 <7 + 7 · 3
5-тапсырма. Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар. 6дана-42кг 9дана -? Массасы -? Ш:м=ж.м/с М=42кг/6=7кг Ж.м=м*с Ж.м=7кг*9=63кг Ж: массасы 7кг,9дана -63кг
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектің мәнін тап. (4 + 5) · 5 =9*5=45 4 · 6 + (2 + 6)= 24+8=32 8 · 6 – 4 : 2 48-2=46 4 + 5 · 5 =4+25=29 4 · (6 + 2) + 64*8+6=32+6=38 8 · (6 – 4) : 28*2/2=16/2=8
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Орындаған амалдарын оқиды
Тапсырмалар ды орындайды
Формуланы пайдаланып есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептеп, жауабын табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастырады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Керекті формуланы жазады-1б. Есепті шығарады-1б
Дескриптор: Жалпы массаны таба алады-1б
Керемет!
Дескриптор: Есепті кестені пайдаланып шығарады-1б Тапсырманы өз бетінше орындай алады-1б
Мықтысыңдар!
ДескриптоР: Салыстыру жасайды-1б
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады-1б
Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын!
Тамаша!
ДескриптоР: Есептеу жүргізе алады-1б
Тамаша!
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өткенді бекіту
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
17.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ. Өткенді бекіту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану; 3.5.1.2 ** есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»/ «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын»/ ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады есептерді шығаруда ұғымдардың өзара тәуелділігін пайдаланады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 8- тапсырма Өрнектердің мәнін есептеп, жауабын сандықтан тап. 63 – 21 : 7 =63-3=60 48 – 8 : 2 48-4=44 (90 – 34) : 7 =56/7=8 (2 + 5) · 7 =7*7=49 2 + 5 · 7 8 : 4 · 7 3 · 3 · 3 (18 + 3) : 7
Жаңа тақырып 1-тапсырма Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастыр. Мақалды оқы. жолдасынан 5 · 7=35 көреді 6 · 7=42 Жаман 9 · 3=27 Өз 6 · 8 =48 Жақсы 9 · 5=45
Жаман жолдасынан көреді, Жақсы өз басынан көреді.
Топтық жұмыс 2-тапсырма Оқушылар сатушыға көгөніс пен жемістің массасын есептеуге көмектесті. Керекті формуланы жаз. Есепті шығар 1) саны-4 ж.м-28кг М-? Ш:м-ж.м/с М-28/4=7кг 2)массасы-6кг Ж.м-54кг С-? Ш: с=ж.м/м С=54/6=9
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар Апельсин -4дана,24кг Мандарин- 3дана ,? Бағасы-? Ш: м=м.ж/с М=24/4=6кг Ж.м=м*с Ж.м=6кг*3=18кг Ж:массасы 6кг,3 дана мандариннің жалпы массасы 18кг
Орнымыздан тұрамыз Алақанды ұрамыз Оңға қарай иіліп Солға қарай иіліп Бір отырып,бір тұрып Орнымызды табамыз
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Салыстыр. 7 · 6 > 5 · 6 6 · 8 = 8 · 6 5 · 7 > 7 · 3 3 · 7 < 6 · 6 48 : 6 = 2 · 4 54 : 6 = 18 : 2 3 · 7 + 7 =7 · 3 + 7 7 · (39 – 36) < 7 · 3 + 6 (17 – 10) · 3 <7 + 7 · 3
5-тапсырма. Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар. 6дана-42кг 9дана -? Массасы -? Ш:м=ж.м/с М=42кг/6=7кг Ж.м=м*с Ж.м=7кг*9=63кг Ж: массасы 7кг,9дана -63кг
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектің мәнін тап. (4 + 5) · 5 =9*5=45 4 · 6 + (2 + 6)= 24+8=32 8 · 6 – 4 : 2 48-2=46 4 + 5 · 5 =4+25=29 4 · (6 + 2) + 64*8+6=32+6=38 8 · (6 – 4) : 28*2/2=16/2=8
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Орындаған амалдарын оқиды
Тапсырмалар ды орындайды
Формуланы пайдаланып есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептеп, жауабын табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастырады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Керекті формуланы жазады-1б. Есепті шығарады-1б
Дескриптор: Жалпы массаны таба алады-1б
Керемет!
Дескриптор: Есепті кестені пайдаланып шығарады-1б Тапсырманы өз бетінше орындай алады-1б
Мықтысыңдар!
ДескриптоР: Салыстыру жасайды-1б
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады-1б
Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын!
Тамаша!
ДескриптоР: Есептеу жүргізе алады-1б
Тамаша!
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз







