Материалдар / Өткенді бекіту Табиғатты қорғау – Отанды сүю.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Өткенді бекіту Табиғатты қорғау – Отанды сүю.

Материал туралы қысқаша түсінік
Мәтінді есептер шығару
Авторы:
08 Ақпан 2024
86
5 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Педагогтің аты-жөні

Багдат Х

Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:18

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өткенді бекіту

Табиғатты қорғау – Отанды сүю.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.5жақшалы  және жақшасыз әріпті, санды өрнектерді (екі амалдан артық қосу мен азайту/5 көлемінде және бөлу)салыстыру.

2.2.1.6 екі - үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердің мәнін табу.

Сабақ мақсаттары

Барлық  оқушылар:Құрамында барлық 4арифметикалық амалдары болатын, жақшалы және жақшасыз өрнектердегі амалдарды орындаудын реті жөніндегі тәртіпті білу.

Бірқатар оқушылар үшін:Құрамында  барлық 4 арифметикалық амалдары болатын,жақшалы және жақшасыз өрнектердегі амалдарды орындаудың реті жөніндегі тәртіпті қолдану,жақшалы және жақшасыз әріпті және санды өрнектерді  салыстыру.

Кейбір оқушылар үшін: Өрнектерді амалдардың орындалу ретімен байланысты логикалық тапсырмаларды орындау.

Бағалау критерийлері

Өзара кері есептер құрастыра алады.

Жылдам және дұрыс есептей алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар игереді:

 Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы және жақшасыз өрнектерді дауыстап оқу.

Пәндік лексика және терминология:

Амалдар реті, жақшалар, өрнек.

Құндылықтарды дарыту


«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары: оқушыларды қарым қатынас жасау ақрқылы жауапкершілік және ынтымақтастықта жұмыс жасауға тарту. Жұмыс барысында құрдастарына құрмет көрсетуге баулу.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі, әдебиеттік оқу, музыка


АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта, қима қағаздар,бағалау қағаздары.

Бастапқы білім


Өрнек, қосу мен азайту, көбейту мен бөлу амалдары компонеттерінің атауы, амалдардың орындалу реті

Сабақтың барысы.


Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Бір , екі, үш

Сынып іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз.

Жұмыс ережесімен келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдымен оқушыларды 3 топқа бөліп аламын.

«Абайла»


«Қорғайық»


«Сақ бол»

Топқа бөлу арқылы сабақтың мақсатын ашу.

Берілетін тапсырмалар төмендегідей форматта өтеді.

Бағалау бірге жүріп отырады.

.

Алдыңғы білімді еске түсіру

(ұжымда)


ІІ.Өткен сабақты қайталау

«Қар кесегі» әдісі арқылы өткенді қайталаймын.


Амалдардың орындалу ретін анықта

1

100-(18-9)•4=64


.


2

8•4+27:3=41


.


3

24:3•4=32


.


Мұғалімнің үлгісімен тексеру.

ҚБ: Смайликтер


  1. Үй тапсырмасын тексеру

«Кемпірқосақ» әдісі арқылы тессеру

17-бет

3 Салыстыр


5*3...9*3 18:3...18:6

15:3...15+3 12:2...12:6

3*8...8*3 24:3...24-3

Мұғалім үлгісімен тексеру

ҚБ: Басбармақ

5 Өрнек құрастырып, олардың мәнін табу.


85+4*3 =97

(32:8)*(9-2)=28


Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.





Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды


















































Сабақ барысында қатысқан оқушыларға жетондар беріп отырам да, сабақ соңында санап , жетондар санына қарай бағалаймын.









.

























































ҚБ: Смайликтер немесе жетондар арқылы бағалау.



Смайликтер жапсыру.








ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.




Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары.


Қима қағаздар,

Плакат


Сабақтың ортасы

Ширату тапсырмасы. «Сақина салу» әдісі арқылы

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!