Материалдар / өткенді қайталау және қорытындылау.

өткенді қайталау және қорытындылау.

Материал туралы қысқаша түсінік
4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану 4.5.1.2-Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану математика пәні.4 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Ақпан 2023
253
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Математика

Мектеп: Ораз Жандосов атындағы орта мектеп интернат КММ

Күні:16.10.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Кошакаева Айгуль

Сынып: 4-сынып

Қатысқандар саны:21

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Өткенді қайталау және қорытындылау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану

4.5.1.2-Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану

Алдыңғы білім

Ресурстар

Жиындардың бірігуі мен қиылысуы.

Топтамалар,кәмпиттер ,алмалар,чупа-чупс,бейнекөрініс.

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы




Ұйымдастыру.

Психологиялық дайындық

Жұмыс ережесін келісу.(топта,жұпта)

Қызығушылықты ояту.

Еңбек және оның адам үшін маңызы./Құндылық/

«Еңбек» туралы әлеуметтік бейнекөрініс.

Оқу мақсатын таныстыру

-Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай?

Жиындардың қиылысуы мен бірігуінің қасиеттері туралы білімді пысықтау.

Пысықтау.33-сабақ.

Күн ретін,тақырыпты жазу.

1. Тақтада

Жиындар берілген. A және В жиындарының бірігуін тап. Диаграммамен бейнеле.

А = { 3, 5, 0, 11, 12, 19} А В={ 0,12}

В = {2, 4, 8, 12, 18, 0}

2.Өзіндік жұмыс

«Чупа-чупстен» алып мысалдар шығару

а)19х4=76 м масаның ұшып өткен арақашықтығы.

ә)150/10=15с-қарғаның өткен уақыты

б)180/6=30км/сағ-теплоход жылдамдығы

Қиындықтарды түзету

-Кім қай жерде қателік жіберді?

-Кімде қандай қиындықтар туындады?

ҚБ: «Басбармақ»

Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары


видео




Оқулық








Чупа-чупстен топтамалары

Сабақтың ортасы






















Сергіту сәті

Жұптық жұмыс

3

Амалдар бойынша жаз және есепте.

706 271 · 2 + 16 758 · 3 = 1412542+50274= 1462818

(47 820 + 125 170) : 5 == 172990/5 = 34598

373 154 : 2 + 900 349 – 15 370 =186577+900349-15370=1071556

4.(2 398 + 12 290) : 2 =4*14688/2 =58752/2 = 29376

6.(12 468 – 9 398) + 37 852 =6*3070+37852=18420+37852= 56272

1 000 000 – 201 411 · 3 = 1000000-604233= 395767

Топтық жұмыс

4.Үш топқа қашықтық,жылдамдық,уақытқа берілген есептер ұсынылады

А)5*2= 10 км-жаяудың жүрген жолы

ә)15*5= 75км. -велосипедшінің жүрген жолы

б)5*200 = 1000м-спортшының жүгіріп өтетін жолы

Шығармашылық жұмыс

5

«Спортшылар» және «Футболшылар», «Біздің сыныптың оқушылары» және «Біздің сыныптың ұлдары» жиындарының қатынасын Эйлер дөңгелегімен бейнеле.

ҚБ: «Смайликтермен»

«Еңбекшіл досым-ай» әні


топтамалар


Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.



Постер







Венн диаграммасы



Оқулық



Сабақтың соңы




















Рефлексия

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

Ой толғаныс кезеңі.

Математика күнделікті өмірде

7

Балалар сөз құрастырып ойнап отыр. Әріптер жиынының ішкі жиынын құрайтын бес сөзді құрастыруға көмектес.

А = { Қ, Ұ, Л, Ы, Н, Ш, А, Қ }

Сен зерттеушісің

8

Әлия алма жинап алып,оларды санай бастады. Үштен және төрттен санаған кезде бір алма артық қалды. Бестен санағанда бірде-бір алма артық қалған жоқ. Егер алманың саны мүмкін болатын санның ең кішісі болса, Әлия неше алма жинап алған?

25/3 =8 (1қ)

25/4=6(1қ)

25/5=5

Жауабы: Әлия 25 алма жинап жинап алды.

Үйге тапсырма:№9.123-бет

Кері байланыс.

-Бүгінгі сабақтан нені білдік?

-Қай кезең ұнады?

-Қай тапсырманы тағы орындағың келеді?

Жапондық бағалау әдісі.


Дұрыс,келісемін. Толықтырамын,

басқа көзқарасым бар.

Менің сұрағым бар.



Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.





Алмалар,себет







Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмала

ры арқылы білдіре алады.


Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы

Ораз Жандосов атындағы орта мектеп интернат КММ

Бастауыш сынып мұғалімі Кошакаева Айгуль Альмишовна

Picture 6 Picture 5

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ