Бекітілді:
Бөлімі: |
8.3 А Тұрақты электр тогы |
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдіраймова Ә.Ж |
Күні: |
21.01.2026ж |
Сыныбы: 8«Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Өткiзгiштiң электр кедергiсi, өткiзгiштiң меншiктi кедергiсi, реостат |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.7– кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіндіру; 8.4.2.8 – есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
– кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіндіреді; – есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолданады |
Құндылықтарға баулу: |
Заң және тәртіп айы: Құқықтық білімді нақты өмірде, нақты практикалық жағдайларды шешуде өз бетінше қолдана білу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу 5 минут
Жаңа сабаққа дайындық 3 минут
3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Серпілген сауал» әдісі арқылы 1.Электр тізбегінің бойымен өтетін токтың әсерін атаңдар 2.Электр тізбегінің негізгі құраушыларын атаңдар 3.Электр тізбегіндегі ток көзі мен тұтынушының қызметі қандай? 4.Электр тізбегіне амперметді қалай қосады? 5.Электр тізбегіндегі ток көзінің рөлі қандай? 6.ток көзінде жазылған 9 В жазуы нені білдіреді? 7.Ток көзінің ішкі кедергісі деген не?
«Шағын зерттеу» әдісі 1.Ток көзі, қоңырау, кілт, амперметр, реостат, реостаттың кернеуін өлшейтін вольтметрден тұратын қарапайым электр тізбегін құрастырыңдар
Мұғалім түсіндірмесі (2-3 минут) |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар қарапайым тапсырманы орындайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
|
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы
ҚБ: ауызша мадақтау, ынталандыру
|
8 сыныпқа арналған оқулық
|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 10 минут
|
«Зерделеу және зерттеу» әдісі Сәйкестендіру
|
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. Топ мүшелері негізгі ұғымдарды анықтамаларымен сәйкестендіреді. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
ҚБ: «Сыншы дос» әдісі 2 балл
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс 13 минут
|
«Ұшқыр ой» әдісі
|
Оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.
|
ҚБ: тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылыөзін-өзі бағалау 8 балл |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия:. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. 16-жаттығу |
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
1-10 балл |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өткiзгiштiң электр кедергiсi, өткiзгiштiң меншiктi кедергiсi, реостат
Бекітілді:
Бөлімі: |
8.3 А Тұрақты электр тогы |
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдіраймова Ә.Ж |
Күні: |
21.01.2026ж |
Сыныбы: 8«Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Өткiзгiштiң электр кедергiсi, өткiзгiштiң меншiктi кедергiсi, реостат |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.7– кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіндіру; 8.4.2.8 – есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
– кедергінің физикалық мағынасын, оның өлшем бірлігін түсіндіреді; – есеп шығарғанда өткiзгiштiң меншiктi кедергiсiнің формуласын қолданады |
Құндылықтарға баулу: |
Заң және тәртіп айы: Құқықтық білімді нақты өмірде, нақты практикалық жағдайларды шешуде өз бетінше қолдана білу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу 5 минут
Жаңа сабаққа дайындық 3 минут
3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Серпілген сауал» әдісі арқылы 1.Электр тізбегінің бойымен өтетін токтың әсерін атаңдар 2.Электр тізбегінің негізгі құраушыларын атаңдар 3.Электр тізбегіндегі ток көзі мен тұтынушының қызметі қандай? 4.Электр тізбегіне амперметді қалай қосады? 5.Электр тізбегіндегі ток көзінің рөлі қандай? 6.ток көзінде жазылған 9 В жазуы нені білдіреді? 7.Ток көзінің ішкі кедергісі деген не?
«Шағын зерттеу» әдісі 1.Ток көзі, қоңырау, кілт, амперметр, реостат, реостаттың кернеуін өлшейтін вольтметрден тұратын қарапайым электр тізбегін құрастырыңдар
Мұғалім түсіндірмесі (2-3 минут) |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар қарапайым тапсырманы орындайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
|
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы
ҚБ: ауызша мадақтау, ынталандыру
|
8 сыныпқа арналған оқулық
|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 10 минут
|
«Зерделеу және зерттеу» әдісі Сәйкестендіру
|
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. Топ мүшелері негізгі ұғымдарды анықтамаларымен сәйкестендіреді. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
ҚБ: «Сыншы дос» әдісі 2 балл
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс 13 минут
|
«Ұшқыр ой» әдісі
|
Оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.
|
ҚБ: тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылыөзін-өзі бағалау 8 балл |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия:. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. 16-жаттығу |
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
1-10 балл |
|
шағым қалдыра аласыз


