Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Открытый урок
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Electric current operation and power. Электр тогының жұмысы мен қуаты.
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Физика |
|||||
Бөлім: |
8.3 А Тұрақты электр тогы |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
15.02.2022 |
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Electric current operation and power. Электр тогының жұмысы мен қуаты. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: Learning objective: |
8.4.2.12 – жұмыс және қуат формулаларын есептер шығаруда қолдану 8.4.2.12-apply formulas of electric power and electric work for problem solving.
|
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Токтың жұмысы мен қуатын анықтайды; Көптеген оқушылар істей алады: Токтың жұмысы мен қуатын есептер шығаруда қолданады. Кейбір оқушылар істей алады: Токтың жұмысы мен қуатына мысалдар келтіреді. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Сабақтың басы 10 минут
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
10 минут
Бекіту
15 минут
Сабақтың соңы.
10 минут
Бағалау Үй тапсырмасы
Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың мақсаты, міндетін айтып, бағалау критерийлерін түіндіремін. Балалар, өздерін осы сабақта не білгілерін келеді? Электр тогы дегеніміз не? Электр тогының қандай әсерлері болады? Үй тапсырмасын тексеру. Физикалық диктант. Зарядталған бөлшектің реттелген бағытталған қозғалысы ...... деп аталады. Уақыт бойынша өзгермейтін ток .......... деп аталады. Электр тогының әсерлеріне............................................. әсерлер жатады Уақыт бірлігіндегі өтетін заттың мөлшеріне тең шама .............. деп аталады. Ток күшінің өлшем бірлігі ................. Тұйық тізбекте бірлік он зарядтың орын ауыстыруы барысында бөгде күштер жасаған жұмыс………………………………. деп аталады. Жаңа тақырыпты түсіндіру кезеңі Видеоролик бойынша бүгінгі жаңа тақырыбымызға шығамыз.
Сабақтың тақырыбын ашады. Видеоролик бойынша жаңа тақырыпты түсіндіру Жаңа тақырыпты қысқаша шолу жасап өтемін.Электр тогының жұмысы мен қуатының формулаларын видеоролик арқылы түсіндіріп беремін .Кез келген тогы бар тізбектегі электр энергиясы басқа энергияға, мысалы ішкі энергиясына айналады, яғни тогы бар өткізгіш жұмыс жасайды. Оқушылар токпен жұмыс жасайтын құралдарға мысал келтіреді:(үтік, шам т.б) Ал, енді сұрақ: электр тогының жұмысы неге байланысты? A=I·Ut формуланы қорытып шығарамыз.SI жүйесінде джоульмен (Дж) өлшенеді. 1Дж=1A·1B·1c Уақыт бірлігіндегі өндірілген токтың жұмысы электр тогының қуаты болып табылады. Электр қуаты P әрпімен белгіленеді. Олай болса қуат мынаған тең: P = А/t= I U Сонымен қатар токтың қуаты үшін мына өрнектер дұрыс: P=U2/R және P = I2R Халықаралық бірліктер жүйесінде қуат бірлігіне ватт алынған: 1Вт Терминологиямен жұмыс
Дарынды баламен жұмыс
Деңгейлік тапсырмалар Топтық жұмыс (I) 1 ші топтың есептері А деңгейі 1. Берілген үтіктің қуатың анықтап ток күшін есепте. В деңгейі Берілген үтіктің 1 сағат ішінде ток күшінің жұмысы қаншаға тен болады? С деңгейі 1. Берілген үтікті 1 сағат пайдалансақ қанша төлем жасаймыз? 2 топ А деңгейі 1. Егер қалта фонары шамының кернеуі 3,5В, ал ток күші 0,28 А болса, ондағы электр тогы 5 минутта қандай жұмыс істейді? В деңгейі
10 минут ішінде қанша жылу мөлшері бөлініп шығады? С деңгейі
3 топ
4 топ А деңгейі Берілген тізбекте шамнан өтетін электр токтың қуатын есепте. В деңгейі Берілген тізбекте шамнан 1 сағат көлемінде өтетін электр тоғының жұмысын анықта С деңгейі Осы тізбектегі шам 1 сағат жанып түрса қанша төлем жасауымыз керек?
Жеке жұмыс. Тест шығару Рефлексия Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға баспалдақ берілді
Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критерийлері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау
Қосымша тапсырма Синквейн Синквейнді құру жоспары 1 - ші жол-бір зат есім (әдетте тақырып) 2-ші жол-екі сын есім (тақырып сипаттамасы) 3-ші жол-үш етістік (тақырыпқа қатысты әрекет) 4-ші жол - 4-5 сөз-сөйлем (сіздің тақырыпқа қатынасын көрсетеді)
Бағалау Өз өзін бағалау парағы Үй тапсырмасы: §, 27 18 жаттығу (3,4 есептер)
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі 4 топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Диктант жазып бір бірін интерактивті тақтадағы жауаппен тексереді
Видеоролик көріп сабақтын тақырыбын айтады өздеріне сабақтын мақсаттарын қояды Видеоролик көріп жаңа тақырыпты түсінеді Оқулықпен жұмыс жасайды
Оқушылар дәптерлеріне жаңа тақырыпты қысқаша жазады. Сөздік қорын толтырады Кабдукаримова Амина өз презентациясын көрсетіп түсіндіреді Өз деңгейлері бойынша тапсырмаларды таңдап орындайды Google form платформасындағы тесты орындайды Синквейн құрайды Әр тапсырмалардың баллын өз өзін бағалау парағына жазып отырады Ұй тапсырмасын күнделіктеріне толтырады Балалар берілген баспалдақ бойынша тақырыпты қай деңгейінде түсінгенің анықтайды
|
1Ұпай Бағалау критерийлері
- токтың жұмысы мен қуатын анықтайды; - алған білімін тұрмыста қолдана біледі
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |