|
Білім беру ұйымының атауы |
School: №72 Мектеп: №72 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Химия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Topic: Oxygen, obtaining, properties, uses Тақырыбы: Оттек, алынуы, қасиеттері, қолданылуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Teacher name: Imanbayev N. Мұғалімнің аты- жөні: Иманбаев Н. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.12.2021 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оттек, алынуы, қасиеттері, қолданылуы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.2 – ауа құрамындағы және жер қыртысындағы оттектің пайыздық мөлшерін білу 8.4.2.3 - оттекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Know the percentage of oxygen in the air and on the cortex Ауа құрамындағы және жер қыртысындағы оттектің пайыздық мөлшерін білу The use of oxygen and its properties and preparation Оттекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу Following safety rules, oxygen can be obtained in the laboratory Қауіпсіздік ережесін ұстана отырып оттекті зертханалық жолмен алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Start Басы 1-10 min
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Assigning a lesson Сабақты бекіту
Assessment Бағалау Hometask Үйге тапсырма Reflection Рефлексия Қорытынды Кері байланыс |
Greetings with students. Check the classroom readiness. The theme and the purpose of the lesson are presented to the students. Greeting -Hello, everybody! How are you? Who is absent today? What date is it today? I think you are ready for our lesson. Let s start new lesson! Let s divide into three groups 1.Hydrogen group 2.Nitrogen group 3.Carbon group Checking homework Алдыңғы білімді тексеру (Activating previous knowledge) The game is true or false (Шын /жалған ойыны ) Hydrogen is a colourless,odourless and tasteless gas. (True) The most important compound of H is water. (True) Symbol of Hydrogen-O (False) Atomic number of Hydrogen- 1 (True) Atomic mass of Hydrogen- 1 (True) Hydrogen with oxygen in an endothermic process (False) Molecular mass of water is equal to -20 (False) Molecular mass of H2- 2 (True) Water has 2 atoms of Hydrogen and 1 atom of Oxygen. (True) Sodium + water = Sodium Hydroxide + Hydrogen gas (True) Hydrogen is placed in the first group in the periodic table so it is one of the alkali metals (False) Hydrogen is one of the noble gases (False) Hydrogen is less dense than air (True) Hydrogen is combustible (True) Hydrogen supports combustion of another substance (False) Strategy «Guess»
Guess the theme of our lesson by looking to the pictures. Right, how do you think what will you study today? Do you agree with me that oxygen is present in many orgаnic compounds? Watch video “Oxygen”
Мұғалім интерактивті тақтамен жаңа сабақты түсіндіреді Тапсырма Топтық жұмыс 3 топқа мини текстен таратып береміз. Олар текстпен танысып, бірінші топ оттегінің химиялық қасиетін, екінші топ физикалық қасиетін, үшінші топ оттектің табиғатта таралуы бойынша постер қорғайды. Сосын, жеке жеке топтар шығып, өз текстерін оқып, жазылған информациямен таныстыруы керек. №3 практикалық жұмыс «Оттекті алу және оның қасиеттерін тану» Preparation of oxygen gas and its properties Interesting chemical experiment The thermal decomposition of potassium permanganate to produce potassium manganate, manganese(IV) oxide and oxygen. This reaction takes place at a temperature of over. Laboratory method receiving of oxygen. 2KMnO4=K2MnO4+MnO2+O2 3 топ берілген интерактивті тақтадағы сұраққа тез жылдам жауап берулері тиіс. Speaking Peer assessment Learn by heart terminology Understand definitions 8th grade textbook page 126-127 -How was the lesson? Was it clear? Рефлексия
1.Сабақта қандай жақсы нәрселер үйрендің? What new things have you learned in class? 2.Не қиын болды? What was hard? 3.Өз тобыңды қалай бағалайсың? How do you value your team? Стикерлерге өз тілектерін жазады. Writing to the stickers his wishes Мұғалім сыныптың жұмысын бағалайды. The teacher evaluates the work of the class. |
Оқушылар топқа бөлінеді Оқушылар сұрақ – жауапқа жауап береді Оқушылар ой қозғауда тақырыптың атын табады Балалар топтық жұмыста постер қорғайды. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Иманбаев Нуржан Сайрамулы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Оттек, алынуы, қасиеттері, қолданылуыМатериал туралы қысқаша түсінік
Know the percentage of oxygen in the air and on the cortex
Ауа құрамындағы және жер қыртысындағы оттектің пайыздық мөлшерін білу
The use of oxygen and its properties and preparation
Оттекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу
Following safety rules, oxygen can be obtained in the laboratory
Қауіпсіздік ережесін ұстана отырып оттекті зертханалық жолмен алады;
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||







