Бекітемін:
Short term plan
|
Мектеп: Б.Шалғынбаев атындағы №217ІТ –мектеп- лицейі School: №217 secondary school named after B.Shalgynbayev |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Отынның жануы және энергияның бөлінуі Theme of the lesson: Combustion of fuels and energy formation |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 18.12.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: Асанова А Teacher’s name: Assanova A |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8«Ә» Grade: 8 «А» |
Қатысқандар саны: Number present: |
Қатыспағандар: Absent: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Learning objectives that are achieved at this lesson (subject programme reference) |
8.3.1.1 – заттың жану
реакциясының өнімі көбінесе оксид екенін және құрамында көміртегі
бар отын оттекте жанғанда,көмірқышқы газы,
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Газдардың салыстырмалы тығыздығы мен көлемдік қатынастары туралы түсінік беру, есептеулерде қолдана білу дағдыларын қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: Assess criteria: |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер: Заттар жанған кезде энергия бөлінетіндігін түсінеді Жану реакциясының өнімі оксид екенін түсініп, жаза алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар Language objectives |
Пәнге қатысты лексика: отын, энергия, жану, жылу, жанғыш, оксид, оттегі Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Элементтердің массалық ... арқылы заттардың формулаларын ... болады. Ол үшін келесі іс-әрекеттер орындалады: ... . Заттардың ... арқылы ондағы әрбәр элементтің ... ... анықтауға болады. Оны есептейтін формула келесідей: ... . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Terminology
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Отын, жану Useful sets of phrases for dialogue: fuel, burning |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту Values links |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы бойынша белсенді оқыту әдістерін қолдану арқылы топтық және жұптық жұмыс кезінде ынтымақтастықпен жұмыс жасауға , өмір бойы білім алуға дайын болу және еңбекке баулу Work in groups and in pairs, lifelong learning and participation in work using active teaching methods according to the meaning of the “Universal Labor Society” |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар Cross-curricular links |
Физика
Physics |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары ICTskills |
Презентация,электронды оқулық,интернет Presentation, electronic textbook |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім Previous learning |
Химия - 7сынып. Chemistry – 7 grade |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы Course of the lesson |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт Planned stages of the lesson |
Жоспарланған жаттығулар
Planned activities at the lesson |
Ресурстар Resources |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) Beginning (3 min)
С (25 минут) Middle (25 min) |
І. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу,топқа бөліну Сандар бойынша топқа бөлінеді. І топ -1 ІІ топ -2 ІІІ топ -3 Оқушылар сандарды таңдау арқылы топтарға бөлінеді Watch the video Тақтада видео көрсетіледі. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында «Ой қозғау» әдісі арқылы бейнежазба көрсетіледі. Оқушылар бейнематериалды көре отырып , өздерінің ой-пікірлерін білдіреді.Жаңа сабақтың тақырыбын ашады, оқушылармен бірге сабақ мақсаты анықталады. Жаңа тақырыпты түсіндіру Energy and heat Combustion is the chemical raection of substances with oxygen. Combustion is commonly called burning. When fuel (oil, petrol, diesel, coal) burn, they give heat and light. We use combustion to produce energy in daily life: to move cars and transports, to heat our houses, to cook, etc. The main sources of energy are coal, wood, natural gas and petroleum products.
Combustion products The most common example of combustion process is a bonfire. Combustion products have many negative effects on our health. If fuel reacts with an excess amount of oxygen carbon dioxide gas and water are produced: CH4(g) + 2O2(g) → CO2(g) + 2H2O
Task 1 Complete and balance the equation (Реакцияларды аяқтап, теңестіреді) I. Ca + O2 → II. C + O2 → Na + O2 → S + O2 → P+ O2 → К + O2 → III. N2+ O2 → Fe + O2 → Mg + O2 → ҚБ: «Мадақтау» арқылы бағаланады (Жәрайсың! Тамаша! Өте жақсы! Әлі де толықтыр!)Орындалған тапсырма нәтижесін ескере отырып мұғалім кері байланыс береді.
Task 2. Individual work By using given table, choose the combustible and non-combustible substances
Answer
Task 3 Group work. Method «Kahoot» Answer test questions https://create.kahoot.it/creator/b09962bd-6e99-4c26-afa9-7b4086436029
Reflection Method «Google Form» |
Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 минут) End (5 min) |
Үйге тапсырма Жаңа терминдерді жаттау
Home task Learn by heart new terms
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін,материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
Әр түрлі бағалау әдістерін қолдану арқылы оқушыларға топтық,жұптық және кеңейтілген тапсырмаларды бере отырып, олардың оқу жетістігіне ықпал келтіремін. Оқушылардың өзін-өзі бағалауда шынайы болуын,сонымен қатар сынды дұрыс қабылдай алуына қолдау жасаймын Қалыптастырушы әдіс-тәсілдерді қолданып оқу мақсатына оқушылардың қаншалықты жеткенін және келесі сабақты жоспарлағанда не нәрсеге назар аудару керектігін анықтаймын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарды не нәрсеге назар аудару қажет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отынның жануы және энергияның бөлінуі
Отынның жануы және энергияның бөлінуі
Бекітемін:
Short term plan
|
Мектеп: Б.Шалғынбаев атындағы №217ІТ –мектеп- лицейі School: №217 secondary school named after B.Shalgynbayev |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Отынның жануы және энергияның бөлінуі Theme of the lesson: Combustion of fuels and energy formation |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 18.12.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: Асанова А Teacher’s name: Assanova A |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8«Ә» Grade: 8 «А» |
Қатысқандар саны: Number present: |
Қатыспағандар: Absent: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Learning objectives that are achieved at this lesson (subject programme reference) |
8.3.1.1 – заттың жану
реакциясының өнімі көбінесе оксид екенін және құрамында көміртегі
бар отын оттекте жанғанда,көмірқышқы газы,
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Газдардың салыстырмалы тығыздығы мен көлемдік қатынастары туралы түсінік беру, есептеулерде қолдана білу дағдыларын қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: Assess criteria: |
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер: Заттар жанған кезде энергия бөлінетіндігін түсінеді Жану реакциясының өнімі оксид екенін түсініп, жаза алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар Language objectives |
Пәнге қатысты лексика: отын, энергия, жану, жылу, жанғыш, оксид, оттегі Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Элементтердің массалық ... арқылы заттардың формулаларын ... болады. Ол үшін келесі іс-әрекеттер орындалады: ... . Заттардың ... арқылы ондағы әрбәр элементтің ... ... анықтауға болады. Оны есептейтін формула келесідей: ... . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Terminology
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Отын, жану Useful sets of phrases for dialogue: fuel, burning |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту Values links |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы бойынша белсенді оқыту әдістерін қолдану арқылы топтық және жұптық жұмыс кезінде ынтымақтастықпен жұмыс жасауға , өмір бойы білім алуға дайын болу және еңбекке баулу Work in groups and in pairs, lifelong learning and participation in work using active teaching methods according to the meaning of the “Universal Labor Society” |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар Cross-curricular links |
Физика
Physics |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары ICTskills |
Презентация,электронды оқулық,интернет Presentation, electronic textbook |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім Previous learning |
Химия - 7сынып. Chemistry – 7 grade |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы Course of the lesson |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт Planned stages of the lesson |
Жоспарланған жаттығулар
Planned activities at the lesson |
Ресурстар Resources |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) Beginning (3 min)
С (25 минут) Middle (25 min) |
І. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу,топқа бөліну Сандар бойынша топқа бөлінеді. І топ -1 ІІ топ -2 ІІІ топ -3 Оқушылар сандарды таңдау арқылы топтарға бөлінеді Watch the video Тақтада видео көрсетіледі. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында «Ой қозғау» әдісі арқылы бейнежазба көрсетіледі. Оқушылар бейнематериалды көре отырып , өздерінің ой-пікірлерін білдіреді.Жаңа сабақтың тақырыбын ашады, оқушылармен бірге сабақ мақсаты анықталады. Жаңа тақырыпты түсіндіру Energy and heat Combustion is the chemical raection of substances with oxygen. Combustion is commonly called burning. When fuel (oil, petrol, diesel, coal) burn, they give heat and light. We use combustion to produce energy in daily life: to move cars and transports, to heat our houses, to cook, etc. The main sources of energy are coal, wood, natural gas and petroleum products.
Combustion products The most common example of combustion process is a bonfire. Combustion products have many negative effects on our health. If fuel reacts with an excess amount of oxygen carbon dioxide gas and water are produced: CH4(g) + 2O2(g) → CO2(g) + 2H2O
Task 1 Complete and balance the equation (Реакцияларды аяқтап, теңестіреді) I. Ca + O2 → II. C + O2 → Na + O2 → S + O2 → P+ O2 → К + O2 → III. N2+ O2 → Fe + O2 → Mg + O2 → ҚБ: «Мадақтау» арқылы бағаланады (Жәрайсың! Тамаша! Өте жақсы! Әлі де толықтыр!)Орындалған тапсырма нәтижесін ескере отырып мұғалім кері байланыс береді.
Task 2. Individual work By using given table, choose the combustible and non-combustible substances
Answer
Task 3 Group work. Method «Kahoot» Answer test questions https://create.kahoot.it/creator/b09962bd-6e99-4c26-afa9-7b4086436029
Reflection Method «Google Form» |
Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 минут) End (5 min) |
Үйге тапсырма Жаңа терминдерді жаттау
Home task Learn by heart new terms
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін,материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
Әр түрлі бағалау әдістерін қолдану арқылы оқушыларға топтық,жұптық және кеңейтілген тапсырмаларды бере отырып, олардың оқу жетістігіне ықпал келтіремін. Оқушылардың өзін-өзі бағалауда шынайы болуын,сонымен қатар сынды дұрыс қабылдай алуына қолдау жасаймын Қалыптастырушы әдіс-тәсілдерді қолданып оқу мақсатына оқушылардың қаншалықты жеткенін және келесі сабақты жоспарлағанда не нәрсеге назар аудару керектігін анықтаймын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарды не нәрсеге назар аудару қажет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















