ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
САБАҚ: қазақ тілі мен әдебиеті №43 |
Мектеп: № 27жом |
|||||||||||
|
Күні: 07.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Аскарова Г.А. |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 7 Б |
Қатысқандар: 23 Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отырар – өркениет ордасы |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.04Мәтіндердің идеясын мақсатты аудиториясын салыстырып талдау жасау . |
|||||||||||
|
7. Т1. Мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||||
|
Мәтінді оқып, жаңа сөздерді таба алады. |
||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||
|
Мәтіндегі төл дыбыстары бар сөздерді үндестік заңына сәйкес айта алады. |
||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||
|
Жаңа таңа сөздердің омоним, синоним, антонимдерін қатар қолдана алады. |
||||||||||||
|
Бағалау критериі |
Мәтін мазмұнын жеткізу. |
|||||||||||
|
Төл дыбыстарды ажырату, үндестік заңын ескеріп айту. |
||||||||||||
|
Омоним,синоним,антонимдерді қатар қолдану. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Төл дыбыстарды, омоним, синоним, антоним сөздерді тауып айта алды. |
|||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Қолбасшылар, батырлар, көсем, патшайым,басқыншылық |
||||||||||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Қайтыс болады, қашып құтылған,мұнара қамалдар |
||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||||
|
Сақтар деген кімдер? |
||||||||||||
|
Не себепті ... деп ойлайсыңдар? |
||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
7 тапсырма |
|||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басы 10минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу Шаттық шеңбері «Жылы лебіз» Үй жұмысын тексеру |
|
||||||||||
|
Ортасы 20минут |
Жаңа сабақ: Жаңа сөздер Данышпан –мудрый, гениальный Патшайым – царица Тәрбиелейді – воспитает Басқыншылық - нападение Қашып құтылған – смог убежать Елші – посол 1-тапсырма. Мәтінді оқы. «Жигсо» - «Бөлшекте, жинақта» 4-тапсырма. Мәтіндегі қою әріппен жазылған сөздерді аудармасымен дәптеріңе жаз.Олардың синонимдерін тап. Үлгі: патшайым-царица- ханшайым 8-тапсырма. Мәтін бойынша төмендегі кестені толтыр.Жұптық жұмыс.
Үлгі:
|
«Кім тапқыр?»
|
||||||||||
|
Соңы 10минут
Кері байланыс
Үй жұмысы |
9-тапсырма. Мәтіннің екінші абзацындағы пікірге байланысты өз ойыңды жаз. Антоним сөздерді қолдан.
«Бас бармақ»
10-тапсырма. Зат есім, сын есім, сан есімдерді тауып көшіріп жаз.
|
Кластер |
||||||||||
|
Рефлексия |
Мен бүгін ...білдім. Мен бүгін ... үйрендім Маған ...қиын болды. |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|
Тексерілді: ДОІЖО
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отырар - өркениет ордасы 7сынып
Отырар - өркениет ордасы 7сынып
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
САБАҚ: қазақ тілі мен әдебиеті №43 |
Мектеп: № 27жом |
|||||||||||
|
Күні: 07.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Аскарова Г.А. |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 7 Б |
Қатысқандар: 23 Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отырар – өркениет ордасы |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.04Мәтіндердің идеясын мақсатты аудиториясын салыстырып талдау жасау . |
|||||||||||
|
7. Т1. Мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||||
|
Мәтінді оқып, жаңа сөздерді таба алады. |
||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||
|
Мәтіндегі төл дыбыстары бар сөздерді үндестік заңына сәйкес айта алады. |
||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||
|
Жаңа таңа сөздердің омоним, синоним, антонимдерін қатар қолдана алады. |
||||||||||||
|
Бағалау критериі |
Мәтін мазмұнын жеткізу. |
|||||||||||
|
Төл дыбыстарды ажырату, үндестік заңын ескеріп айту. |
||||||||||||
|
Омоним,синоним,антонимдерді қатар қолдану. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Төл дыбыстарды, омоним, синоним, антоним сөздерді тауып айта алды. |
|||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Қолбасшылар, батырлар, көсем, патшайым,басқыншылық |
||||||||||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Қайтыс болады, қашып құтылған,мұнара қамалдар |
||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||||
|
Сақтар деген кімдер? |
||||||||||||
|
Не себепті ... деп ойлайсыңдар? |
||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
7 тапсырма |
|||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басы 10минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу Шаттық шеңбері «Жылы лебіз» Үй жұмысын тексеру |
|
||||||||||
|
Ортасы 20минут |
Жаңа сабақ: Жаңа сөздер Данышпан –мудрый, гениальный Патшайым – царица Тәрбиелейді – воспитает Басқыншылық - нападение Қашып құтылған – смог убежать Елші – посол 1-тапсырма. Мәтінді оқы. «Жигсо» - «Бөлшекте, жинақта» 4-тапсырма. Мәтіндегі қою әріппен жазылған сөздерді аудармасымен дәптеріңе жаз.Олардың синонимдерін тап. Үлгі: патшайым-царица- ханшайым 8-тапсырма. Мәтін бойынша төмендегі кестені толтыр.Жұптық жұмыс.
Үлгі:
|
«Кім тапқыр?»
|
||||||||||
|
Соңы 10минут
Кері байланыс
Үй жұмысы |
9-тапсырма. Мәтіннің екінші абзацындағы пікірге байланысты өз ойыңды жаз. Антоним сөздерді қолдан.
«Бас бармақ»
10-тапсырма. Зат есім, сын есім, сан есімдерді тауып көшіріп жаз.
|
Кластер |
||||||||||
|
Рефлексия |
Мен бүгін ...білдім. Мен бүгін ... үйрендім Маған ...қиын болды. |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|
Тексерілді: ДОІЖО
шағым қалдыра аласыз













