|
пән |
мұғалім |
сынып |
тақырып |
күні |
|
Қазақ тілі мен әдебиеті |
Шакенова Б.Н Ибраева Г.Н |
6 В |
Отырарлық ғалым |
6/02 |
|
оқу мақсаты |
6.1.1.1 – Мәтіннің атауын, мазмұнын және суреттерді өзара салыстыра отырып, негізгі ойды анықтау. 6.2.3.1 – Ауызша мәтіндердегі ақпараттарды салыстыру және мазмұнын баяндау. 6.4.4.1 – Сөйлем ішіндегі баяндауыштың қызметін түсіну, бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаны дұрыс қолдану. |
|||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
I. Сабақтың басы (Ұйымдастыру) |
Психологиялық ахуал: «Жылы лебіз» әдісі. Оқушылар бір-біріне «Ізгі ниет» білдіреді. Сабақ мақсатын таныстыру. |
Оқушылар шеңберде тұрып, жақсы сөздер айтады. Сабақ мақсатын дәптерге жазады. |
Қолпаштау |
Слайд 1-3 |
|
II. Мәтіналды жұмыс |
Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздерді таныстыру. Грамматикалық тапсырма: «Ол — ғұлама» сөйлемін талдату. |
Жаңа сөздерді жазады. Сөйлемге сұрақ қойып, баяндауыш екенін анықтайды. |
«Керемет» |
Слайд 4-5 |
|
III. Мәтінмен жұмыс |
Д.Досжанның «Жібек Жолы» романынан үзінді оқыту. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою. |
Мәтінді мәнерлеп оқиды. Негізгі ақпараттарды (Отырар, ғалым, қоғам түрлері) белгілейді. |
Өзара бағалау |
Слайд 6-8 |
|
Сергіту сәті |
Көз жаттығуы: Екі суретті салыстырып, артық затты не айырмашылықты табу. |
Зейін қойып, суреттегі айырмашылықты табады. |
Мақтау |
Слайд 7 |
|
IV. Мәтінсоңы жұмыс |
1-тапсырма: Мәтінді 5 сөйлеммен баяндау. 2-тапсырма: Салыстыру кестесін толтыру. |
Жоспар бойынша мәтін мазмұнын баяндайды.. Ізгі және надан қаланы кестеде салыстырады. |
10 балдық дескриптор |
Слайд 8-9 |
|
V. Рефлексия |
Сабақты қорытындылау «Активатор» әдісі |
3-2-1 әдісі бойынша есіңде қалған мәліметпен бөліседі |
Ауызша |
Слайд 10 |
|
VI. Кері байланыс |
«Домбыра» әдісі: Оқушыларға кері байланыс жасату. |
Стикерлерді домбыраның тиісті бөліктеріне (тиек, перне, құлақ) жабыстырады. |
Мұғалім түйіні |
Слайд 11 |
|
VII. Үй жұмысы |
Үй тапсырмасын түсіндіру: |
оқушылар жазып алады. |
- |
Слайд 12 |
|
Дескриптор. Айтылым |
Балл |
|
Мәтіннің негізгі тақырыбы мен мазмұнын толық қамтиды. |
1 |
|
Ізгі және надан қалалардың басты ерекшеліктерін сипаттайды. |
1 |
|
Сөйлемдерді логикалық жүйемен, 5 сөйлем көлемінде құрастырады. |
1 |
|
Ойды жеткізуде сөздерді орынды қолданып, мағыналық дәлдікті сақтайды. |
1 |
|
Сөйлеу барысында кідірістер жасамай, еркін әрі сенімді сөйлейді. |
1 |
|
Жалпы балл: |
5 |
|
№ |
Дескриптор |
Балл |
|
1 |
Ізгі қаланың басты мақсатын (бақытқа жету, өзара көмек) сипаттайды. |
1 |
|
2 |
Надан қала тұрғындарының теріс қасиеттерін (өзімшілдік, менмендік) атайды. |
1 |
|
3 |
Екі қоғамның құндылықтарын (бауырластық пен байлық/билік) салыстырады. |
1 |
|
4 |
Отырар қаласын ізгі қоғамның үлгісі ретінде дәлелдеп сөйлейді. |
1 |
|
5 |
Ойын жүйелі, грамматикалық тұрғыдан дұрыс құрастырып жеткізеді. |
1 |
|
|
Жалпы балл |
5 |
Салыстыру кестесі
-
Салыстыру негізі
Ізгі қала (Добродетельный город)
Надан қала (Невежественный город)
Басты мақсаты
Тұрғындардың мінезі
Құндылықтары
-
Салыстыру негізі
Ізгі қала (Добродетельный город)
Надан қала (Невежественный город)
Басты мақсаты
Адамдардың өзара көмектесуі арқылы шынайы бақытқа жету.
Жеке бас пайдасын жұрт мүддесінен жоғары қою.
Тұрғындардың мінезі
Ауызбірлігі мол, түсінігі терең, бір-біріне қол ұшын береді.
Өзімшіл, менмен және мақтаншақ келеді.
Құндылықтары
Ізгілік, бірлік және ортақ бақыт.
Байлық пен билік — өмірдің ең асыл ләззаты деп санайды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отырарлық ғалым
Отырарлық ғалым
|
пән |
мұғалім |
сынып |
тақырып |
күні |
|
Қазақ тілі мен әдебиеті |
Шакенова Б.Н Ибраева Г.Н |
6 В |
Отырарлық ғалым |
6/02 |
|
оқу мақсаты |
6.1.1.1 – Мәтіннің атауын, мазмұнын және суреттерді өзара салыстыра отырып, негізгі ойды анықтау. 6.2.3.1 – Ауызша мәтіндердегі ақпараттарды салыстыру және мазмұнын баяндау. 6.4.4.1 – Сөйлем ішіндегі баяндауыштың қызметін түсіну, бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаны дұрыс қолдану. |
|||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
I. Сабақтың басы (Ұйымдастыру) |
Психологиялық ахуал: «Жылы лебіз» әдісі. Оқушылар бір-біріне «Ізгі ниет» білдіреді. Сабақ мақсатын таныстыру. |
Оқушылар шеңберде тұрып, жақсы сөздер айтады. Сабақ мақсатын дәптерге жазады. |
Қолпаштау |
Слайд 1-3 |
|
II. Мәтіналды жұмыс |
Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздерді таныстыру. Грамматикалық тапсырма: «Ол — ғұлама» сөйлемін талдату. |
Жаңа сөздерді жазады. Сөйлемге сұрақ қойып, баяндауыш екенін анықтайды. |
«Керемет» |
Слайд 4-5 |
|
III. Мәтінмен жұмыс |
Д.Досжанның «Жібек Жолы» романынан үзінді оқыту. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою. |
Мәтінді мәнерлеп оқиды. Негізгі ақпараттарды (Отырар, ғалым, қоғам түрлері) белгілейді. |
Өзара бағалау |
Слайд 6-8 |
|
Сергіту сәті |
Көз жаттығуы: Екі суретті салыстырып, артық затты не айырмашылықты табу. |
Зейін қойып, суреттегі айырмашылықты табады. |
Мақтау |
Слайд 7 |
|
IV. Мәтінсоңы жұмыс |
1-тапсырма: Мәтінді 5 сөйлеммен баяндау. 2-тапсырма: Салыстыру кестесін толтыру. |
Жоспар бойынша мәтін мазмұнын баяндайды.. Ізгі және надан қаланы кестеде салыстырады. |
10 балдық дескриптор |
Слайд 8-9 |
|
V. Рефлексия |
Сабақты қорытындылау «Активатор» әдісі |
3-2-1 әдісі бойынша есіңде қалған мәліметпен бөліседі |
Ауызша |
Слайд 10 |
|
VI. Кері байланыс |
«Домбыра» әдісі: Оқушыларға кері байланыс жасату. |
Стикерлерді домбыраның тиісті бөліктеріне (тиек, перне, құлақ) жабыстырады. |
Мұғалім түйіні |
Слайд 11 |
|
VII. Үй жұмысы |
Үй тапсырмасын түсіндіру: |
оқушылар жазып алады. |
- |
Слайд 12 |
|
Дескриптор. Айтылым |
Балл |
|
Мәтіннің негізгі тақырыбы мен мазмұнын толық қамтиды. |
1 |
|
Ізгі және надан қалалардың басты ерекшеліктерін сипаттайды. |
1 |
|
Сөйлемдерді логикалық жүйемен, 5 сөйлем көлемінде құрастырады. |
1 |
|
Ойды жеткізуде сөздерді орынды қолданып, мағыналық дәлдікті сақтайды. |
1 |
|
Сөйлеу барысында кідірістер жасамай, еркін әрі сенімді сөйлейді. |
1 |
|
Жалпы балл: |
5 |
|
№ |
Дескриптор |
Балл |
|
1 |
Ізгі қаланың басты мақсатын (бақытқа жету, өзара көмек) сипаттайды. |
1 |
|
2 |
Надан қала тұрғындарының теріс қасиеттерін (өзімшілдік, менмендік) атайды. |
1 |
|
3 |
Екі қоғамның құндылықтарын (бауырластық пен байлық/билік) салыстырады. |
1 |
|
4 |
Отырар қаласын ізгі қоғамның үлгісі ретінде дәлелдеп сөйлейді. |
1 |
|
5 |
Ойын жүйелі, грамматикалық тұрғыдан дұрыс құрастырып жеткізеді. |
1 |
|
|
Жалпы балл |
5 |
Салыстыру кестесі
-
Салыстыру негізі
Ізгі қала (Добродетельный город)
Надан қала (Невежественный город)
Басты мақсаты
Тұрғындардың мінезі
Құндылықтары
-
Салыстыру негізі
Ізгі қала (Добродетельный город)
Надан қала (Невежественный город)
Басты мақсаты
Адамдардың өзара көмектесуі арқылы шынайы бақытқа жету.
Жеке бас пайдасын жұрт мүддесінен жоғары қою.
Тұрғындардың мінезі
Ауызбірлігі мол, түсінігі терең, бір-біріне қол ұшын береді.
Өзімшіл, менмен және мақтаншақ келеді.
Құндылықтары
Ізгілік, бірлік және ортақ бақыт.
Байлық пен билік — өмірдің ең асыл ләззаты деп санайды.
шағым қалдыра аласыз













