Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ)
“Қазақстан
қалалары” әдісі
арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
Қазақастан картасы бөлшектерге
бөлініп, таратылып береді. «QAZ MATH»
платформасы арқылы 2 топ құрады.
«Отырар», «Әл-фараби» атты топтарға
жайғасады. Тақтаға Ұлы Жібек жолының
картасы 2 топқа ілінеді. Карта бойынша
тапсырмаларды орындап, Қазақстан
қалаларын аралайтын боламыз. Кім
қандай көлікпен саяхат жасайтынын
анықтайтын боламыз.
Топ
мүшелерінен үйге жаттауға берілген
үстеудің анықтамасы сұралады. Бағалау
сабақтың барлық кезеңінде жүріп
отырады. |
Бағалау
критерийі: - Ұлы Жібек жолының картасы
бойынша, топтар тапсырма орындап,
саяхат жасайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК
экраны |
|
|
(Ұ)
«Миға шабуыл» әдісі
арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты
байланыстыру мақсатында сұрақтар
ұсынылады. |
Оқушылар сұрақтарды оқиды, танысады. Ауыспалы келер шаққа қатысты сұрақтарға жауап беру арқылы жауабын білетін болады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы
|
Сөздік жұмысы Мұғалім сөздік жұмысына көмек береді, кешегі сабақтағы жаңа сөздерді еске түсіреді. |
Айтылым ғұлама
– мудрец, ученый
|
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Сөздіктер |
|
1-тапсырма.
«Мозайка» әдісі бойынша Қазақстан
картасының қиындыларына жапсырылған
сұраққа жауап беру. Тақтада
ілінген картаны пайдаланып, сұраққа
жауап бер.
Мұғалім баяндауы бойынша сын-қимыл үстеу түсіндіріледі.
№4-тапсырма Топтық жұмыс Оқулықта
берілген мәтінді топтар дауыстап
оқиды. Жазылым
Жазылым 4-тапсырма. Сәйкестендіру. Оқушы «Люмио» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасын жеке орындайды.
|
Айтылым тапсырмасы
Сын-қимыл үстеу қимылдың түрлі сапасын, тәсілін, бейнесін білдіреді. Ол қалай? қайтіп? қалайша? деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы: тез, осылайша, іштей, қазақша, орысша.
Тыңдалым Оқылым Оқыған мәтіннен не түсінгендерін айтады.
Жазылым Оқушылар түсіп қалған сөздерді орнына қояды.
Жазылым
Оқулықта берілген кестені сәйкестендіру тапсырмасы арқылы толтырады.
|
«Люмио» платформасы дұрыс жауапты көрсетеді. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.
Платформа оқушылардың алған баллын өзі көрсетеді.
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Ақ парақтар
Сызба
Кесте |
|
Сабақты бекіту Топ басшыларына сұрақ
Шын, жалған ақпаратты анықта
Қорытынды тапсырма.
1-тапсырмада берілген сұрақтардың жауабын қарастырайық
|
Әр топтан бір оқушы шығып, берілген ақпараттың шын немесе жалған екенін анықтайды.
Топтар. Платформа ұсынған сұрақттың бірнеше жауаптың ішінен дұрысын анықтайды. |
Платформа әр бір дұрыс жауапты анықтап отырады
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. |
Интербелсенді тақта
Слайдтар
Кесте
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
Бағалау
|
«Ұлттар достығы» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы 5-тапсырма. Сұраққа жауап жазу |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. . Жазылым Үй тапсырмасын жазады.Сыныпқа кеп бөліседі. |
Мұғалім оқушыларды тақтада ілінген кесте арқылы бағалайды. |
Бағалау парағы, кесте |
«Бекітемін»
_________________________
04.02.2026 ж.
Отырарлық ғалым
6 «Е» сыныбы
Пән мұғалімі Касайнова А.С.
Пәні қазақ тілі мен әдебиеті
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отырарлық ғалым
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ)
“Қазақстан
қалалары” әдісі
арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
Қазақастан картасы бөлшектерге
бөлініп, таратылып береді. «QAZ MATH»
платформасы арқылы 2 топ құрады.
«Отырар», «Әл-фараби» атты топтарға
жайғасады. Тақтаға Ұлы Жібек жолының
картасы 2 топқа ілінеді. Карта бойынша
тапсырмаларды орындап, Қазақстан
қалаларын аралайтын боламыз. Кім
қандай көлікпен саяхат жасайтынын
анықтайтын боламыз.
Топ
мүшелерінен үйге жаттауға берілген
үстеудің анықтамасы сұралады. Бағалау
сабақтың барлық кезеңінде жүріп
отырады. |
Бағалау
критерийі: - Ұлы Жібек жолының картасы
бойынша, топтар тапсырма орындап,
саяхат жасайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК
экраны |
|
|
(Ұ)
«Миға шабуыл» әдісі
арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты
байланыстыру мақсатында сұрақтар
ұсынылады. |
Оқушылар сұрақтарды оқиды, танысады. Ауыспалы келер шаққа қатысты сұрақтарға жауап беру арқылы жауабын білетін болады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы
|
Сөздік жұмысы Мұғалім сөздік жұмысына көмек береді, кешегі сабақтағы жаңа сөздерді еске түсіреді. |
Айтылым ғұлама
– мудрец, ученый
|
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Сөздіктер |
|
1-тапсырма.
«Мозайка» әдісі бойынша Қазақстан
картасының қиындыларына жапсырылған
сұраққа жауап беру. Тақтада
ілінген картаны пайдаланып, сұраққа
жауап бер.
Мұғалім баяндауы бойынша сын-қимыл үстеу түсіндіріледі.
№4-тапсырма Топтық жұмыс Оқулықта
берілген мәтінді топтар дауыстап
оқиды. Жазылым
Жазылым 4-тапсырма. Сәйкестендіру. Оқушы «Люмио» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасын жеке орындайды.
|
Айтылым тапсырмасы
Сын-қимыл үстеу қимылдың түрлі сапасын, тәсілін, бейнесін білдіреді. Ол қалай? қайтіп? қалайша? деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы: тез, осылайша, іштей, қазақша, орысша.
Тыңдалым Оқылым Оқыған мәтіннен не түсінгендерін айтады.
Жазылым Оқушылар түсіп қалған сөздерді орнына қояды.
Жазылым
Оқулықта берілген кестені сәйкестендіру тапсырмасы арқылы толтырады.
|
«Люмио» платформасы дұрыс жауапты көрсетеді. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.
Платформа оқушылардың алған баллын өзі көрсетеді.
|
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
Ақ парақтар
Сызба
Кесте |
|
Сабақты бекіту Топ басшыларына сұрақ
Шын, жалған ақпаратты анықта
Қорытынды тапсырма.
1-тапсырмада берілген сұрақтардың жауабын қарастырайық
|
Әр топтан бір оқушы шығып, берілген ақпараттың шын немесе жалған екенін анықтайды.
Топтар. Платформа ұсынған сұрақттың бірнеше жауаптың ішінен дұрысын анықтайды. |
Платформа әр бір дұрыс жауапты анықтап отырады
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. |
Интербелсенді тақта
Слайдтар
Кесте
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
Бағалау
|
«Ұлттар достығы» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үй тапсырмасы 5-тапсырма. Сұраққа жауап жазу |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. . Жазылым Үй тапсырмасын жазады.Сыныпқа кеп бөліседі. |
Мұғалім оқушыларды тақтада ілінген кесте арқылы бағалайды. |
Бағалау парағы, кесте |
«Бекітемін»
_________________________
04.02.2026 ж.
Отырарлық ғалым
6 «Е» сыныбы
Пән мұғалімі Касайнова А.С.
Пәні қазақ тілі мен әдебиеті
шағым қалдыра аласыз


