-
Педагогтің Т.А.Ә.
Шакманова Айгерім Тәнірбергенқызы
Күні:
Сынып:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Тәрбие сағатының тақырыбы:
Оян, ар мен адалдық!
Құндылық
Ұлттық мүдде
Мақсаты
Адалдық пен шындықтың адами қарым-қатынастағы мәнін түсіндіру.
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әркеті
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу. «Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы қорапшада 3 түрлі фотосурет оқушылар өздері таңдап алады. Кейін сол фото арқылы 3 топқа бөлінеді. «Етікші», «Абзал», «Корреспондент» тобы
Таңдалған суреттер бойынша топқа бөлінеді.
«Етікші», «Абзал», «Корреспондент» суреттері, теледидар, микрофон
Сабақтың ортасы
30 мин
«Адалдықтың өтемі» атты бейнебаян көрсету арқылы оқушыларға жазбаша мен ауызша жұмыстарын ұйымдастыру.
Көсетілетін бейнебаян бойынша әр топтың кейіпкерлері мұқият ө рөлін қарап отырып, сұрақтарға жауап беруге тырысады. «Корреспондент» тобы жазбаша түрде арнайы сұрақтар дайындап отырады.
Сілтеме: https://youtu.be/f2J53JvJ2j8?si=Uo2tSvWSzaERnTtW
«Интервью» әдісі арқылы етікші, Абзал кейіпкерлерін кезек-кезек ортаға шығарып, сұрақтарға жауап береді.
Абзал ағайға қойылатын сұрақтар:
-
Көркем мінез дегенді қалай түсесіз?
-
Абзал ағай, сіз қандай кәсіппен айналыстыңыз?
-
Сіз етік жамағанда нені байқап қалдыңыз?
-
Етікші етік жамап отырғанда сізге қалай деп жауап берді?
-
Сіз өзіңіздің жаңадан ашқан кәсібіңізді қалай атқардыңыз?
-
Не себептен етікшіден бөлек шығып кеттіңіз?
Етікшіге қойылатын сұрақтар:
-
Не себептен өз кәсібіңізді адал атқармадыңыз?
-
Оған не түрткі болады?
-
Енді өзіңіздің қателіктеріңізді түсіндіңіз бе?
-
Осыдан кейін болашақ ұрпаққа қандай кеңес берер едіңіз?
Жалпыға қойылатын сұрақтар:
«Көпіршіктер» әдісі арқылы оқушылар кейіпкердің бойындағы қасиеттерді тізбектеп жазады. Олардың жағымды, жағымсыз, ортақ қасиеттерін анықтайды.
-
Етікші мен Абзалдың бойында қандай қасиеттер байқалды?
-
Бейнебаянда көрсетілген жазбадан қандай түйін жасауға болады?
Кері байланыс:
Топаралық бағалау: «Google Jambord» платформасы арқылы бағалау.
Топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді. Постер жасайды, ауызша жауап береді.
А 3 форматындағы ақ қағаз, фломастер, түрлі түсті қарындаштар, судың, жарықтың, табиғаттың бейнелеген фотосуреттері
Сабақтың аяғы
10 мин
Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі арқылы
Құнды:
Қызық:
Сұрақ:
Оқушылар берілген қоржындарға арнайы стикерлерге сәйкесінше жауап береді.
«Қоржын» суреті
-


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Оян, ар мен адалдық" атты тәрбие сағатына арналған қысқа мерзімді жоспар
"Оян, ар мен адалдық" атты тәрбие сағатына арналған қысқа мерзімді жоспар
-
Педагогтің Т.А.Ә.
Шакманова Айгерім Тәнірбергенқызы
Күні:
Сынып:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Тәрбие сағатының тақырыбы:
Оян, ар мен адалдық!
Құндылық
Ұлттық мүдде
Мақсаты
Адалдық пен шындықтың адами қарым-қатынастағы мәнін түсіндіру.
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әркеті
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу. «Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы қорапшада 3 түрлі фотосурет оқушылар өздері таңдап алады. Кейін сол фото арқылы 3 топқа бөлінеді. «Етікші», «Абзал», «Корреспондент» тобы
Таңдалған суреттер бойынша топқа бөлінеді.
«Етікші», «Абзал», «Корреспондент» суреттері, теледидар, микрофон
Сабақтың ортасы
30 мин
«Адалдықтың өтемі» атты бейнебаян көрсету арқылы оқушыларға жазбаша мен ауызша жұмыстарын ұйымдастыру.
Көсетілетін бейнебаян бойынша әр топтың кейіпкерлері мұқият ө рөлін қарап отырып, сұрақтарға жауап беруге тырысады. «Корреспондент» тобы жазбаша түрде арнайы сұрақтар дайындап отырады.
Сілтеме: https://youtu.be/f2J53JvJ2j8?si=Uo2tSvWSzaERnTtW
«Интервью» әдісі арқылы етікші, Абзал кейіпкерлерін кезек-кезек ортаға шығарып, сұрақтарға жауап береді.
Абзал ағайға қойылатын сұрақтар:
-
Көркем мінез дегенді қалай түсесіз?
-
Абзал ағай, сіз қандай кәсіппен айналыстыңыз?
-
Сіз етік жамағанда нені байқап қалдыңыз?
-
Етікші етік жамап отырғанда сізге қалай деп жауап берді?
-
Сіз өзіңіздің жаңадан ашқан кәсібіңізді қалай атқардыңыз?
-
Не себептен етікшіден бөлек шығып кеттіңіз?
Етікшіге қойылатын сұрақтар:
-
Не себептен өз кәсібіңізді адал атқармадыңыз?
-
Оған не түрткі болады?
-
Енді өзіңіздің қателіктеріңізді түсіндіңіз бе?
-
Осыдан кейін болашақ ұрпаққа қандай кеңес берер едіңіз?
Жалпыға қойылатын сұрақтар:
«Көпіршіктер» әдісі арқылы оқушылар кейіпкердің бойындағы қасиеттерді тізбектеп жазады. Олардың жағымды, жағымсыз, ортақ қасиеттерін анықтайды.
-
Етікші мен Абзалдың бойында қандай қасиеттер байқалды?
-
Бейнебаянда көрсетілген жазбадан қандай түйін жасауға болады?
Кері байланыс:
Топаралық бағалау: «Google Jambord» платформасы арқылы бағалау.
Топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді. Постер жасайды, ауызша жауап береді.
А 3 форматындағы ақ қағаз, фломастер, түрлі түсті қарындаштар, судың, жарықтың, табиғаттың бейнелеген фотосуреттері
Сабақтың аяғы
10 мин
Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі арқылы
Құнды:
Қызық:
Сұрақ:
Оқушылар берілген қоржындарға арнайы стикерлерге сәйкесінше жауап береді.
«Қоржын» суреті
-


шағым қалдыра аласыз













