Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өз денсаулығымызды сақтаймыз
|
Бөлім |
I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
4 қыркүйек |
|
Сынып: 2 «А», Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары |
2.1.3.1.
цифрлық құрылғылар және интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде
негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Өзінің, отбасының бақытты сəттерін суретке түсіру үшін пайдаланатын құрылғыларын атайды. Оқушылардың көбі үшін: Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудың қандай қаупі бар екендігі туралы өз ойларын ортаға салады. Кейбір оқушылар үшін: Цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін ескереді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушыларды сәлемдесу<br>- Оқушылардың назарын сабақ тақырыбына аудару |
- Сәлемдесу<br>- Сабақ тақырыбына назар аудару |
- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру |
- Интерактивті тақта/проектор<br>- Оқулық |
|
Жаңа материалды түсіндіру (15 мин) |
Оқушыларға компьютеерде жұмыс істеу қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді. - Оқушыларға "Өз денсаулығымызды сақтаймыз" тақырыбын таныстыру<br>- Сандық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеудің негізгі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру<br>- Интернетте жұмыс істеу кезінде нетикет ережелерін түсіндіру |
Қандай қауіпсіздік ережелер білетінін айтады. - Педагогтің түсіндіруін тыңдау<br>- Сұрақтар қою |
- Оқушылардың түсінігін тексеру үшін сұрақтар қою |
- Интерактивті тақта/проектор<br>- Оқулық |
|
Ойын-тапсырма (15 мин) |
- Оқушыларға ойын-тапсырма ұсыну:<br>1. Интернетте қауіпсіз серфинг жасау үшін қандай ережелерді ұстану керек?<br>2. Нетикет ережелерін сақтау үшін қандай қадамдарды қолдану керек?<br>3. Браузерді пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу |
- Ойын-тапсырманы орындау<br>- Тапсырмаларға жауап беру |
- Оқушылардың ойын-тапсырманы орындау сапасын бағалау |
- Интерактивті тақта/проектор<br>- Оқулық |
|
Қорытындылау (5 мин) |
- Оқушылардың білімін бекіту үшін сұрақтар қою<br>- Сабақ бойынша қорытынды жасау |
- Сұрақтарға жауап беру<br>- Сабақ бойынша қорытынды жасау |
- Оқушылардың сабақ материалын меңгеру деңгейін бағалау |
- Интерактивті тақта/проектор |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өз денсаулығымызды сақтаймыз
Өз денсаулығымызды сақтаймыз
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өз денсаулығымызды сақтаймыз
|
Бөлім |
I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
4 қыркүйек |
|
Сынып: 2 «А», Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары |
2.1.3.1.
цифрлық құрылғылар және интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде
негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Өзінің, отбасының бақытты сəттерін суретке түсіру үшін пайдаланатын құрылғыларын атайды. Оқушылардың көбі үшін: Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудың қандай қаупі бар екендігі туралы өз ойларын ортаға салады. Кейбір оқушылар үшін: Цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін ескереді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушыларды сәлемдесу<br>- Оқушылардың назарын сабақ тақырыбына аудару |
- Сәлемдесу<br>- Сабақ тақырыбына назар аудару |
- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру |
- Интерактивті тақта/проектор<br>- Оқулық |
|
Жаңа материалды түсіндіру (15 мин) |
Оқушыларға компьютеерде жұмыс істеу қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді. - Оқушыларға "Өз денсаулығымызды сақтаймыз" тақырыбын таныстыру<br>- Сандық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеудің негізгі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру<br>- Интернетте жұмыс істеу кезінде нетикет ережелерін түсіндіру |
Қандай қауіпсіздік ережелер білетінін айтады. - Педагогтің түсіндіруін тыңдау<br>- Сұрақтар қою |
- Оқушылардың түсінігін тексеру үшін сұрақтар қою |
- Интерактивті тақта/проектор<br>- Оқулық |
|
Ойын-тапсырма (15 мин) |
- Оқушыларға ойын-тапсырма ұсыну:<br>1. Интернетте қауіпсіз серфинг жасау үшін қандай ережелерді ұстану керек?<br>2. Нетикет ережелерін сақтау үшін қандай қадамдарды қолдану керек?<br>3. Браузерді пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу |
- Ойын-тапсырманы орындау<br>- Тапсырмаларға жауап беру |
- Оқушылардың ойын-тапсырманы орындау сапасын бағалау |
- Интерактивті тақта/проектор<br>- Оқулық |
|
Қорытындылау (5 мин) |
- Оқушылардың білімін бекіту үшін сұрақтар қою<br>- Сабақ бойынша қорытынды жасау |
- Сұрақтарға жауап беру<br>- Сабақ бойынша қорытынды жасау |
- Оқушылардың сабақ материалын меңгеру деңгейін бағалау |
- Интерактивті тақта/проектор |
шағым қалдыра аласыз













