Өз денсаулығымызды сақтаймыз

Тақырып бойынша 23 материал табылды

Өз денсаулығымызды сақтаймыз

Материал туралы қысқаша түсінік
Өз денсаулығымызды сақтаймыз 2 сынып Цифрлық сауаттылық
Материалдың қысқаша нұсқасы

1-сабақ. Денсаулығымызды сақтаймыз



Бөлімі

I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы»)

Педагогтің аты-жөні


Күні


Сыныбы

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Денсаулығымызды сақтаймыз

Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты

2.1.3.1 цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы үшін:

Өзінің, отбасының бақытты сəттерін суретке түсіру үшін пайдаланатын құрылғыларын атайды.

Оқушылардың көбі үшін:

Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудың қандай қаупі бар екендігі туралы өз ойларын ортаға салады.

Кейбір оқушылар үшін:

Цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін ескереді.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің іс-əрекеті

Оқушының іс- əрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ)

Ұйымдастыру кезеңі

(1-7 мин.)

І. Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру.

(МК, Ұ). Топтастыру.

Оқушылар сурет таңдау арқылы 3 топқа бірігеді. Топтың суреттері: ноутбук, планшет, ұялы телефон. Ой сергіту.

«Ана тілің арың бұл» əнін хормен айту.

(МК, Ұ). «Мидың суреті» əдісі.

Əр балаға мидың суреті таратылады. Мидың ішіне сабақтың өн бойында үйренгендерін, жасағандарын жазып отырады.

(МК, Ұ) Ой

қозғау. «Миға шабуыл» əдісі

«Жедел сұрақтар жаңбыры» əдісі Мұғалім оқушыларға жылдам сұрақтар қояды. Қажет болған жағдайда интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі.

  • Өзіңнің,

отбасыңның бақытты сəттерін суретке түсіру

үшін қандай құрылғы пайдаланасың?

  • (1-сурет)

  • Компьютерге ұқсайтын басқа қандай құрылғыларды білесің? (2-сурет)

  • Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудан

қандай қауіп бар? (3-сурет)

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!

Саралау. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан- жақты əрі нақты көмек қажет болады. Жетекші сұрақтар қою

арқылы диалог

жəне қолдау көрсетумен сараланады.

Жаңа сабаққа дайындық

ІI. Жаңа сабаққа кіріспе.

(МК. Ұ) «Бір ғана секунд» əдісі.

Интерактивті тақтадан ноутбук, планшет, ұялы телефонның суреттері көрсетіледі. Мұғалім оқулықтан «Жаңа білім» бөліміндегі мəтіннің əр жерінен оқиды, ал оқушылар мəтінге мұқият зер салып, шапшаңдықпен жалғастырады. Осылай жаңа сабақтың ақпаратымен танысады.

Сабақтың ортасы (31 мин.)


(МК. Д). «Түртіп алу» əдісі.

Оқушылар мəтінді оқу барысында


Интерактивті тақта



кездескен жаңа сөздерді жұмыс

дəптерлеріне жазып алады.




(МК. Д)

1-тапсырма. Жоғарыда айтылған құрылғылардан басқа тағы қандай цифрлық құрылғыларды білесің? Оларды сипаттап бер.

Саралау. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болады. Жетекші сұрақтар қою арқылы диалог жəне қолдау көрсетумен сараланады.

Дескриптор

  • Өздеріне белгілі күнделікті өмірде көріп, естіп жүрген құрылғыларды атайды.

  • Атаған

құрылғыларын сипаттайды.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!

Интерактивті тақта


(Т) 2-тапсырма.

«Пікір картасы» əдісі.

Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырыңдар.

Олардың пайдасы мен зияны жайлы əңгімелеңдер.

Дескриптор

  • Топта тапсырмамен танысып, өзара талқылайды.

  • Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырады.

  • Олардың пайдасы мен зияны жайлы айтады.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!

Интерактивті тақта


(Ж) 3-тапсырма.

«Ойлан, жұптас, бөліс» əдісі Балалардың іс- əрекетін талдап, баға беріңдер (4-сурет).

Дескриптор

  • Жұптасып 4-суреттегі

балалардың іс- əрекетін талқылайды.

  • Суреттегі балалардың іс- əрекетіне баға береді.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!

Интерактивті тақта

Мақсаты: Оқушылар ойына келген жауаптар немесе идеяларды барынша көп жазу арқылы кейін өз идеяларын ортаға салады.

Тиімділігі: Оқушылардың есте сақтау қабілеті (мұқият тыңдалым) жақсарады. Өз ойын ашық айта алады. Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады.

Саралау: Тапсырма барлық оқушыға ұсынылады, бірақ əртүрлі нəтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушы мен қабілеті жоғары оқушылар жұптасады. Оқушылар бір-бірімен ой бөліседі, идеяларын ортаға салады.

Сабақтың соңы (7 мин.)


Сабақты бекіту. Рефлексия

Ой толғаныс. Рефлексия. (Ж) «Еркін

микрофон» əдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған əсерін, нені оқып зерделегенін, нені үйренгенін айтады.

  • Бүгінгі тақырып не туралы болды?

  • Бүгінгі тақырыпта не ұнамады?

  • Бүгінгі тақырып несімен ұнады?

  • Мені қызықтырғаны

...

  • Сабақта қандай сезімде болдың?

  • Тақырыпқа не қосар едің?

  • Тақырыптан қандай

үлгі алдың?

ҚБ: Бағалау үшін

«Мидың суреті» əдісі бойынша сабақтың басында мұғалім таратқан қағазда кімде қанша түсінік жазылғанына қарайды. Ең көп түсініктемелер жазған оқушылар сабақтағы белсенді оқушылар қатарына қосылады.

Жұмыс дəптері




Менің қолымнан

келеді ...




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.00.2024
304
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі