Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім: |
Ақпараттық этикет (ортақ тақырыбы: "Саяхат") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 Компьютермен жұмыс істеу барысында тәртіп ережелерін ұстанып өз денсаулығын сақтау |
|
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі. Дұрыс отыру қалпын сақтайды, көз жаттығуларын орындайды. Жұмыс уақытын реттеп, үзіліс жасау дағдысын қалыптастырады. Өз денсаулығына жауапкершілікпен қарауды үйренеді. |
|
|
ЕББҚ оқу мақсаты |
Қарапайым ережелерді түсінеді, қайталайды, компьютерді дұрыс қолданады. Компьютермен жұмыс кезіндегі ережелерді ажыратады. |
|
|
«Заң және тәртіп айы» Аптаның дәйек сөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар» |
Адал азамат: талапты орындау арқылы тәртіпті сақтау – адалдықтың көрінісі. Жауапкершілік: талап бар жерде әркім өз міндетін орындайды, бұл қоғамдағы тәртіпті қамтамасыз етеді. Құрмет: заңға, ережеге және бір-біріне құрмет көрсету – тәртіптің негізі. Ынтымақтастық: ортақ талаптарды орындау арқылы ұжымдық тәртіп қалыптасады. |
|
|
Жасанды интеллект |
Quiz AI, Flashcards AI, Graphic AI, Search AI, Video AI, Visualization AI |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (1 мин) |
Сәлемдесу – оқушылармен жылы қарым-қатынас орнату. Сыныпты түгендеу – қатысушыларды белгілеу. Психологиялық дайындық – қысқа мотивациялық сөз немесе дәйексөз: «Талап бар жерде тәртіп бар» (Заң және тәртіп айымен байланыстыру). |
Назарын сабаққа аударады, тыңдайды Армандағы мамандықтарын атап олардың талаптарын айтуға тырысады. |
Отанымыздың болашақ қорғаушысы Болашақ бизнесмен Болашақ кәсіпкер Талапшыл талғамы биік |
Инфографика Суреттер |
|||||||||
|
Үй тапсырмасы/ Қайталау (2 мин) |
Сабақтың мақсатын хабарлау – компьютермен жұмыс істеу барысында тәртіп ережелерін сақтап, денсаулықты қорғау. Қауіпсіздік ережелерін еске салу – жұмыс орнының дұрыс ұйымдастырылуы, отыру қалпы. |
|
|
инфографика |
|||||||||
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру (5 мин) |
Компьютермен ұзақ жұмыс істеудің денсаулыққа әсерін қысқаша айту (көздің шаршауы, омыртқа, қол бұлшықеттері). «Талап бар жерде тәртіп бар» дәйексөзімен байланыстыру. Ашық сұрақтар:
Видео жазба мен презентация арқылы сабақ мазмұнын баяндайды. |
Оқушылар ашық сұраққа жауап береді, мұғалім түсіндірмесіне қарап қорытынды жасайды, есіне сақтайды. |
Ашық сұраққа жауап беріп немесе сұрақ қойып отырған яғни тиімді кері байланыс орнатқан оқушыларға 1 стикер беріледі. Жауап нақты, түсінікті, жеке пікір бар |
1 Сынып.
|
|||||||||
|
Топтық жұмыс (9 мин) |
https://vitualmashina.my.canva.site/byajc17afr8e3fm3 2 топқа арналған интерактивті тапсырма кезекпен шығып немесе топтағы компьютер арқылы орындайды. |
12 тест сұрақтарына жауап беріп топ нәтижесін салыстырмалы көреді. |
Топ топты қалыптасырушы бағалайды. 2 жұлдыз бір тілек. |
Қосалқы аэродром |
|||||||||
|
Жұптық жұмыс (5 мин) |
Электронды оқулықпен жұмыс жасайды. |
Орындаған тапсырмалардың құрытындысын көреді. |
Жұпқа бірдей стикер береді. (100-80) 3 (50-70) 2 (10-40) 1 |
|
|||||||||
|
Сергіту, қауіпсіздік ережесі (1 мин) |
Электронды оқулықтағы видео жазбаны қайталап отындайды. |
Сергіту жаттығу мен көзге жаттығу жасайды. |
|
|
|||||||||
|
Жеке жұмыс/ (13 мин) |
АВС деңгейлік тапсырмаларды жұмыс парағында орындайды. |
орындап, дұрыс жауаптарымен тексереді. |
|
Жұмыс парағы |
|||||||||
|
А деңгей |
1-ші қосылатын құрылғыны көк түспен және 2-ші қосылатын құрылғыны жасыл түспен боя. |
Компьютерді дұрыс қосу тәртібін ескеріп екі құрылғыны тиісті түспен бояйды. |
1-2 стикер |
Қосалқы аэродром https://clck.ru/3R44U5 - 60+ Такырып бойынша тапсырмалар. https://clck.ru/3R45T2 - Такырыпка сай, тапсырмалар жиынтыгы. https://clck.ru/3R44yG - 6 созды, суреттерымен сайкестендыру немесе жалгау. |
|||||||||
|
В деңгей |
Берілген сөйлемдердегі қалып кеткен сөзді тауып, орнына жаз:
|
Қалып кеткен сөздерді жазып өзін-өзі дұрыс жауапқа қарап тексереді. |
1-5 стикер |
||||||||||
|
С деңгей |
|
Дұрыс жауаптарымен сызып сәйкестендіреді |
1-4 стикер |
||||||||||
|
Бекіту (2 мин) |
https://clck.ru/3QzirB - Интерактивті тапсырма. |
жауаптарды белгілейді. |
Стикер жинайды. |
|
|||||||||
|
ЕББҚ |
|
Ауызша айтады немесе жазбаша толтырады немесе дұрыс жауаптарды таңдайды. |
Жарайсың Тамаша Ойланып көр Толықтыр 1-2 стикер алады. |
Инфографика |
|||||||||
|
Қорытынды Бағалау Рефлекчия (2 мин) |
Оқушылар жинаған стикерлерін санап олардың нәтижесін жариялайды. Кері байланыс береді. |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Ерекшеленген оқушыларға қалыптастырушы бағалау |
Кері байланыс https://ukonlinebilim.digital/shyrsha Шырша |
|
Аты жөні |
Үй тапсырмасы Қайталау |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Бекіту |
Жалпы стикер |
|
(0-1) мұғалім |
(0-12) Топ басшысы |
(0-3) Жұп жұпты |
(0-11) Өзін-өзі |
(0-1) мұғалім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өз денсаулығымызды сақтаймыз
Өз денсаулығымызды сақтаймыз
Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім: |
Ақпараттық этикет (ортақ тақырыбы: "Саяхат") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 Компьютермен жұмыс істеу барысында тәртіп ережелерін ұстанып өз денсаулығын сақтау |
|
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі. Дұрыс отыру қалпын сақтайды, көз жаттығуларын орындайды. Жұмыс уақытын реттеп, үзіліс жасау дағдысын қалыптастырады. Өз денсаулығына жауапкершілікпен қарауды үйренеді. |
|
|
ЕББҚ оқу мақсаты |
Қарапайым ережелерді түсінеді, қайталайды, компьютерді дұрыс қолданады. Компьютермен жұмыс кезіндегі ережелерді ажыратады. |
|
|
«Заң және тәртіп айы» Аптаның дәйек сөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар» |
Адал азамат: талапты орындау арқылы тәртіпті сақтау – адалдықтың көрінісі. Жауапкершілік: талап бар жерде әркім өз міндетін орындайды, бұл қоғамдағы тәртіпті қамтамасыз етеді. Құрмет: заңға, ережеге және бір-біріне құрмет көрсету – тәртіптің негізі. Ынтымақтастық: ортақ талаптарды орындау арқылы ұжымдық тәртіп қалыптасады. |
|
|
Жасанды интеллект |
Quiz AI, Flashcards AI, Graphic AI, Search AI, Video AI, Visualization AI |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (1 мин) |
Сәлемдесу – оқушылармен жылы қарым-қатынас орнату. Сыныпты түгендеу – қатысушыларды белгілеу. Психологиялық дайындық – қысқа мотивациялық сөз немесе дәйексөз: «Талап бар жерде тәртіп бар» (Заң және тәртіп айымен байланыстыру). |
Назарын сабаққа аударады, тыңдайды Армандағы мамандықтарын атап олардың талаптарын айтуға тырысады. |
Отанымыздың болашақ қорғаушысы Болашақ бизнесмен Болашақ кәсіпкер Талапшыл талғамы биік |
Инфографика Суреттер |
|||||||||
|
Үй тапсырмасы/ Қайталау (2 мин) |
Сабақтың мақсатын хабарлау – компьютермен жұмыс істеу барысында тәртіп ережелерін сақтап, денсаулықты қорғау. Қауіпсіздік ережелерін еске салу – жұмыс орнының дұрыс ұйымдастырылуы, отыру қалпы. |
|
|
инфографика |
|||||||||
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру (5 мин) |
Компьютермен ұзақ жұмыс істеудің денсаулыққа әсерін қысқаша айту (көздің шаршауы, омыртқа, қол бұлшықеттері). «Талап бар жерде тәртіп бар» дәйексөзімен байланыстыру. Ашық сұрақтар:
Видео жазба мен презентация арқылы сабақ мазмұнын баяндайды. |
Оқушылар ашық сұраққа жауап береді, мұғалім түсіндірмесіне қарап қорытынды жасайды, есіне сақтайды. |
Ашық сұраққа жауап беріп немесе сұрақ қойып отырған яғни тиімді кері байланыс орнатқан оқушыларға 1 стикер беріледі. Жауап нақты, түсінікті, жеке пікір бар |
1 Сынып.
|
|||||||||
|
Топтық жұмыс (9 мин) |
https://vitualmashina.my.canva.site/byajc17afr8e3fm3 2 топқа арналған интерактивті тапсырма кезекпен шығып немесе топтағы компьютер арқылы орындайды. |
12 тест сұрақтарына жауап беріп топ нәтижесін салыстырмалы көреді. |
Топ топты қалыптасырушы бағалайды. 2 жұлдыз бір тілек. |
Қосалқы аэродром |
|||||||||
|
Жұптық жұмыс (5 мин) |
Электронды оқулықпен жұмыс жасайды. |
Орындаған тапсырмалардың құрытындысын көреді. |
Жұпқа бірдей стикер береді. (100-80) 3 (50-70) 2 (10-40) 1 |
|
|||||||||
|
Сергіту, қауіпсіздік ережесі (1 мин) |
Электронды оқулықтағы видео жазбаны қайталап отындайды. |
Сергіту жаттығу мен көзге жаттығу жасайды. |
|
|
|||||||||
|
Жеке жұмыс/ (13 мин) |
АВС деңгейлік тапсырмаларды жұмыс парағында орындайды. |
орындап, дұрыс жауаптарымен тексереді. |
|
Жұмыс парағы |
|||||||||
|
А деңгей |
1-ші қосылатын құрылғыны көк түспен және 2-ші қосылатын құрылғыны жасыл түспен боя. |
Компьютерді дұрыс қосу тәртібін ескеріп екі құрылғыны тиісті түспен бояйды. |
1-2 стикер |
Қосалқы аэродром https://clck.ru/3R44U5 - 60+ Такырып бойынша тапсырмалар. https://clck.ru/3R45T2 - Такырыпка сай, тапсырмалар жиынтыгы. https://clck.ru/3R44yG - 6 созды, суреттерымен сайкестендыру немесе жалгау. |
|||||||||
|
В деңгей |
Берілген сөйлемдердегі қалып кеткен сөзді тауып, орнына жаз:
|
Қалып кеткен сөздерді жазып өзін-өзі дұрыс жауапқа қарап тексереді. |
1-5 стикер |
||||||||||
|
С деңгей |
|
Дұрыс жауаптарымен сызып сәйкестендіреді |
1-4 стикер |
||||||||||
|
Бекіту (2 мин) |
https://clck.ru/3QzirB - Интерактивті тапсырма. |
жауаптарды белгілейді. |
Стикер жинайды. |
|
|||||||||
|
ЕББҚ |
|
Ауызша айтады немесе жазбаша толтырады немесе дұрыс жауаптарды таңдайды. |
Жарайсың Тамаша Ойланып көр Толықтыр 1-2 стикер алады. |
Инфографика |
|||||||||
|
Қорытынды Бағалау Рефлекчия (2 мин) |
Оқушылар жинаған стикерлерін санап олардың нәтижесін жариялайды. Кері байланыс береді. |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Ерекшеленген оқушыларға қалыптастырушы бағалау |
Кері байланыс https://ukonlinebilim.digital/shyrsha Шырша |
|
Аты жөні |
Үй тапсырмасы Қайталау |
Топтық жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Жеке жұмыс |
Бекіту |
Жалпы стикер |
|
(0-1) мұғалім |
(0-12) Топ басшысы |
(0-3) Жұп жұпты |
(0-11) Өзін-өзі |
(0-1) мұғалім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















