Өз денсаулығымызды сақтаймыз. Компьютермен танысу

Тақырып бойынша 13 материал табылды

Өз денсаулығымызды сақтаймыз. Компьютермен танысу

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып цифрлық сауаттылық пәніне арнап жасалған қысқа мерзімді сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім


Педагогтың аты-жөні

Мыңбасы Жұлдыз ,Еркінбек Аяжан

Күні


Сынып: 4

Қатысушылар саны

16

Қатыспағандар саны

0

Сабақтың тақырыбы:

Бағдаршам-Робот

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.1 түс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасау

Сабақтың мақсаты:

Түс датчигінің 3 түрлі режим арқылы бағдаршаи-робот жасау.


Құндылықтар:

Жаңашылдық,әділдік,жауапкершілік


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Көгершін хаты»әдісі бойынша жақсы тілек айту.

Сынып оқушыларын Бағдаршам түстері арқылы топқа бөлу.

1-топ.Red

2-топ.Green

3-топ.Blue

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысу.

3.«Шахмат»әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау.Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылардың бос ақ ұяшықтарға ойларын кезекпен жазады,кейін ой бөліседі.


Мұғалімді тыңдайды



Дәптерге анықтама жазады



Стикерлер





1-10балл арасындағы шкала бойынша бағалау



Түрлі түсті қағаздар


Оқулық

Сабақтың ортасы


ІІ. Жаңа сабақ:

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

«Өрмекші »әдісі.Оқушылар постерге өрмекшінің сұлбасынан сала отырып ,басына тақырыпты,денесіне өзекті ойлары,аяқтарына тірек сөздер арқылы шешу жолдарын жазып,өз ойларын тиянақтап пысықтайды.




Скретч пен LEGO Mindstorms Education EV3 програмасының қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?


«Ашық микрофон»әдісі.Бірінші топ қолдарынан микрофон ұстап,жаңа сабаққа байланысты сұрақ қояды,екінші топ жауап береді.


Кері байланыс:«Бір ауыз сөз»

Ұнады,қажет ,пайдалы,білім,үйрендім,қызықтым,есте сақтадым.



Берілген суреттерге қарап ұқсастықты табады


















Өзін өзі бағалау





















1-10балл арасындағы шкала бойынша бағалау




























сурет/слайд







Суреттер /слайд



Lego Mindstorms Education программаcы


Сабақтың соңы

  • 1.Сабақта алған білімдерін қорытындылау.

  • 1.2 Интерактивті тест жұмыстары

түс датчигі - Откройте поле (wordwall.net)

2.Кері байланыс және өзін өзі бағалау

Электр тогы әдісі


Кері байланыс.



Үй тапсырмасы

Үйге тапсырма:

§10 Бағдаршам-робот.Оқулықтың 47бетіндегі Үйде орындайық тапсырмасын орындау










Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.01.2025
101
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі