|
Бөлімі: Музыка тілі достық тілі. |
Мектеп: К.Әзірбаев орта мектеп КММ |
|||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Тынымбаева Т.А. |
|||||
|
Күні: 10 .05.2024 ж |
|
|||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
№31.Сабақтың тақырыбы: |
Өз елім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.1 – музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау, тыңдалған шығарманы (туған өлкедегі музыкалық өнердің ерекшеліктері туралы түсінігінің болуын) талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
– музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтайды, тыңдалған шығарманы (туған өлкедегі музыкалық өнердің ерекшеліктері туралы түсінігінің болуын) талдайды; «Өз елім» әнін үйренеді Сөзі:Қадір Мырза Әлі, Әні:Н.Тілендиев |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап:Ізденімпаз,жаңашыл тұлға. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлем,сәлем,сәлем ! Қалың қалай? Жақсы,тамаша ,керемет! Бейне жазба «Мен елімнің патриотымын» көрсету. «Ой қозғау». -Бейне жазбадан не көрдік? -«Патриоттық» деген сөздің мағынасын қалай түсінуге болады? -Қандай адамды патриот деуге болады? -«Патриоттық» деген сөздің баламасы барма? -Қандай музыканы «Патриоттық музыка» деп атайды? -Патриоттық музыканы сен қалай сипаттар едің? 1 тапсырма. Құрманғазы «Сарыарқа» тыңдау. «Миға шабуыл» әдісі. Оқулықпен жұмыс. - Тыңдаған күйден қандай әсер алдың? -Күй отансүйгіштік, отаншылдық сезімдерді қозғай алама? -Алған әсеріңді мына сөздің қайсысымен сипаттауға болады? Сергіту.Ритмикалық жаттығу. Дауыс жаттығуы. Гамма 2-тапсырма. Ән тыңдау. Талдау. «Өз Елім» Бұл әнді Қазақстанның атақты әншілері, халық әртістері –Нұрғали Нүсіпжанов пен атақты Музарт тобы орындаған. Олар біздің еліміздің, халқымыздың атын әлемге танытқан ғажап өнер иелері. Әннің авторлары -танымал ақынымыз Қадір Мырза Әлі және композитор Нұрғиса Тілендиев. -Бұл ән патриоттық,отансүйгіштік сезімдерді оята ма? «Сарыарқа» күйінің «Өз елім» әнінің айырмашылығы мен ұқсастығы неде?Өз ойыңды айт -Әннен алған әсеріңді мына сөздердің қайсысымен сипаттай аласың? Әншілер орындауында ән қандай ой қозғады? -Музыка қандай әсер қалдырды? Әннің әуені мен сөзі әннің мазмұнын,музыкалық бейнесін ашты ма?Өз ойыңмен бөліс. Музыкалық сауаттылық: Патриоттық-грек сөзінен ааударғанда Отандас,Отан деген мағынаны білдіреді. Патриоттық, Ұлтжандылық сезімінің балама сөздері құрметтеу,сыйлау,сүю. 3 тапсырма.Ән үйрену. Орындау. «Өз елім» Сөзі:Қадір Мырза Әлі, Әні:Н.Тілендиев 1.Келгенде көктемі Көңілін гүл басқан Шырағы көктегі Жұлдызбен сырласқан Қайырмасы: Өз елім менің Өзегім менің Жырыма қосып жүремін Төрім деп менің Жерім деп сенің Соғады мәңгі жүрегім Түлегі сендер Тілегі сендер Тірегі сендер сол елдің Назары сендер Базары сендер Ажары сендер сол елдің -Әнді ән орындау талаптары бойынша үйрен -Әнді мәнерлеп орында. -Бұл әнді патриоттық әндерге жатқызуға болама? «Кім тапқыр?» әдісі бойынша сабақты қорытындылау. Сабақты К.Әзірбаевтың «Туған жер» әнімен аяқтау Рефлексия «ҚҚҚ»әдісі Қ-Мен үшін қызықты -Қ-Мен үшін қиын -Қ-Мен үшін қажет |
Бәрі бірге Оқушылар бейнежазбаны қарап, өз ой-ларын жеткізеді Қойылған сұрақтарға жауап береді. Күйді тыңдап,күйден алған әсерлері туралы бөліседі. Бәрі бірге Әнді тыңдай ды, топпен ақылдасып сұрақтарға жауап береді. Бәрі біркелікте айтып үйренеді. Стикерге жазып шаптайдды. |
Мадақтау Мақтау сөздер арқылы Тамаша! Жарайсың! Керемет! Дескриптор: - Күйді тың дап,күйден ал ған әсерлері туралы бөлі седі, сұрақтар ға мұқият жауап береді. Тамаша! Жарайсың! Керемет! Дескриптор: -Әнді мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Тамаша! Жарайсың! Керемет! Дескриптор: - Әннің сөзін қатесіз айтып үйренеді,сөзіне мән береді, сұрақ тарға жауап беріп, өз ойларын айтады; Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Слайд аудио жазба Слайд аудио жазба Оқулық Бейне жазба Слайд аудио жазба Оқулық Слайд аудио жазба Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өз елім
Өз елім
|
Бөлімі: Музыка тілі достық тілі. |
Мектеп: К.Әзірбаев орта мектеп КММ |
|||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Тынымбаева Т.А. |
|||||
|
Күні: 10 .05.2024 ж |
|
|||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
№31.Сабақтың тақырыбы: |
Өз елім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.1 – музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау, тыңдалған шығарманы (туған өлкедегі музыкалық өнердің ерекшеліктері туралы түсінігінің болуын) талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
– музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтайды, тыңдалған шығарманы (туған өлкедегі музыкалық өнердің ерекшеліктері туралы түсінігінің болуын) талдайды; «Өз елім» әнін үйренеді Сөзі:Қадір Мырза Әлі, Әні:Н.Тілендиев |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап:Ізденімпаз,жаңашыл тұлға. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлем,сәлем,сәлем ! Қалың қалай? Жақсы,тамаша ,керемет! Бейне жазба «Мен елімнің патриотымын» көрсету. «Ой қозғау». -Бейне жазбадан не көрдік? -«Патриоттық» деген сөздің мағынасын қалай түсінуге болады? -Қандай адамды патриот деуге болады? -«Патриоттық» деген сөздің баламасы барма? -Қандай музыканы «Патриоттық музыка» деп атайды? -Патриоттық музыканы сен қалай сипаттар едің? 1 тапсырма. Құрманғазы «Сарыарқа» тыңдау. «Миға шабуыл» әдісі. Оқулықпен жұмыс. - Тыңдаған күйден қандай әсер алдың? -Күй отансүйгіштік, отаншылдық сезімдерді қозғай алама? -Алған әсеріңді мына сөздің қайсысымен сипаттауға болады? Сергіту.Ритмикалық жаттығу. Дауыс жаттығуы. Гамма 2-тапсырма. Ән тыңдау. Талдау. «Өз Елім» Бұл әнді Қазақстанның атақты әншілері, халық әртістері –Нұрғали Нүсіпжанов пен атақты Музарт тобы орындаған. Олар біздің еліміздің, халқымыздың атын әлемге танытқан ғажап өнер иелері. Әннің авторлары -танымал ақынымыз Қадір Мырза Әлі және композитор Нұрғиса Тілендиев. -Бұл ән патриоттық,отансүйгіштік сезімдерді оята ма? «Сарыарқа» күйінің «Өз елім» әнінің айырмашылығы мен ұқсастығы неде?Өз ойыңды айт -Әннен алған әсеріңді мына сөздердің қайсысымен сипаттай аласың? Әншілер орындауында ән қандай ой қозғады? -Музыка қандай әсер қалдырды? Әннің әуені мен сөзі әннің мазмұнын,музыкалық бейнесін ашты ма?Өз ойыңмен бөліс. Музыкалық сауаттылық: Патриоттық-грек сөзінен ааударғанда Отандас,Отан деген мағынаны білдіреді. Патриоттық, Ұлтжандылық сезімінің балама сөздері құрметтеу,сыйлау,сүю. 3 тапсырма.Ән үйрену. Орындау. «Өз елім» Сөзі:Қадір Мырза Әлі, Әні:Н.Тілендиев 1.Келгенде көктемі Көңілін гүл басқан Шырағы көктегі Жұлдызбен сырласқан Қайырмасы: Өз елім менің Өзегім менің Жырыма қосып жүремін Төрім деп менің Жерім деп сенің Соғады мәңгі жүрегім Түлегі сендер Тілегі сендер Тірегі сендер сол елдің Назары сендер Базары сендер Ажары сендер сол елдің -Әнді ән орындау талаптары бойынша үйрен -Әнді мәнерлеп орында. -Бұл әнді патриоттық әндерге жатқызуға болама? «Кім тапқыр?» әдісі бойынша сабақты қорытындылау. Сабақты К.Әзірбаевтың «Туған жер» әнімен аяқтау Рефлексия «ҚҚҚ»әдісі Қ-Мен үшін қызықты -Қ-Мен үшін қиын -Қ-Мен үшін қажет |
Бәрі бірге Оқушылар бейнежазбаны қарап, өз ой-ларын жеткізеді Қойылған сұрақтарға жауап береді. Күйді тыңдап,күйден алған әсерлері туралы бөліседі. Бәрі бірге Әнді тыңдай ды, топпен ақылдасып сұрақтарға жауап береді. Бәрі біркелікте айтып үйренеді. Стикерге жазып шаптайдды. |
Мадақтау Мақтау сөздер арқылы Тамаша! Жарайсың! Керемет! Дескриптор: - Күйді тың дап,күйден ал ған әсерлері туралы бөлі седі, сұрақтар ға мұқият жауап береді. Тамаша! Жарайсың! Керемет! Дескриптор: -Әнді мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Тамаша! Жарайсың! Керемет! Дескриптор: - Әннің сөзін қатесіз айтып үйренеді,сөзіне мән береді, сұрақ тарға жауап беріп, өз ойларын айтады; Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Слайд аудио жазба Слайд аудио жазба Оқулық Бейне жазба Слайд аудио жазба Оқулық Слайд аудио жазба Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз













