Сабақтың
басы
Амандасу
Қызығушылықты
ояту.
Мақалдың сыңарын
тап.
5
мин
2
мин
4
мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Қызығушылықты
оятуға.
1. Мұғалім: Оқусыз
білім жоқ
Оқушылар: Білімсіз
күнің жоқ.
2. Мұғалім: Әдепті
бала, арлы бала
Оқушылар: Әдепсіз
бала, сорлы бала.
3. Мұғалім: Жақсыдан
үйрен,
Оқушылар: Жаманнан
жирен.
4. Мұғалім: Жаздан
өнім жиған-ақылды бала,
Оқушылар: Орақ
кезінде ұйықтаған-арсыз
бала.
5. Мұғалім: Жаңбыр
жауса жер ырысы,
Оқушылар: Батыр туса-ел
ырысы.
2 .Топқа
бөлу: https://www.classtools.net/random-group-generator/
сайтынан «Топқа бөлу» әдісі
арқылы
3 топқа
бөлу.
1-топ
«Спрайт»
2-топ
«Скретч»
3-топ
«Скрипт»
Топтың
ережесі:
Тыныштық
сақтау
Белсенді
болу
Бір-бірін тыңдау, өз
пікірімен ашық бөлісу, басқалардың пікіріне құрметпен
қарау.
3. Үй
тапсырмасын
«Кім
жылдам» әдісі
https://wordwall.net/ru/
сайтынан
(Cұрақ-жауап) Алдыңғы
тақырып:
«Ойын құру»
бөлімінен.
1.Ақпаратты енгізу
құрылғысы?
2. Ақпаратты шығару
құрылғысы?
3. Жобада көрініске қатысатын, белгілі бір
іс-әрекетті орныдайтын
объект.
4.Адам мен
монитор арасындағы ара қашықтық канша см болу
керек?
|
1. Мұғаліммен
амандасады.
Мақсаты: Оқушылар мұғалімнің көмегімен
орындайды, тыңдау дағдыларын дамытуға
бағытталады, сондай-ақ барлық
оқушылардың
қатыстырылуы арқылы сабаққа
белсенділігі артады.
Оқушылар 3 топқа
бөлінеді.
Топтың ережесін
сақтайды
Тест сұраққа жауап
береді
|
Өзін-өзі
бағалау
№
|
Аты-жөні
|
«3»
|
«4»
|
«5»
|
1
|
Сабақтағы
белсенділігім
|
|
|
|
2
|
Топ жұмысын қорғауға
қатысуым
|
|
|
|
3
|
Жоба
құру
|
|
|
|
4
|
Сұраққа
жауабым
|
|
|
|
5
|
Қорытынды
бағам
|
|
|
|
|
Слайд
1
https://www.classtools.net/random-group-generator/
Слайд
2
Слайд
3
https://wordwall.net/ru/resource/32483475/%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b92
|
Сабақтың
ортасы
1
мин
3мин
|
4.Қызығушылығын ояту
мақсатында «Ребус» арқылы жасырылған
бүгінгі сабақтың тақырыбы «Өз ойыным» тақырыбын
анықтайды.
Сабақтың тақырыбы
және мақсатын таныстыру.
Сабақтың барысына
зейін аудару.
Жұмыс
барысы: Scratch прог раммасын іске
қосып, ойын жобасын жасау. Спрайттар кітапханасынан бірнеше
спрайтты таңдап алу. Ойынға қатысты фон таңдау. Спрайт тардың
қозғалысының анима циясын жасау. Жобаға атау беріп
сақтау.
|
Мұғалімді тыңдайды,
сабақтың тақырыбы мен күн ретін дәптерге түсіреді. Сабақтың
мақсаттарымен танысады.
|
Мұғалім оқушыларды
сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне
қарай «Мадақтау
сөз»әдісі арқылы
бағалайды. Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
|
Слайд
4
Слайд
5
Слайд
6
|