Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өз ойынының сценарийі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Программалау (ортақ тақырыптары: "Менің Отаным – Қазақстан", "Адами құндылықтар") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойынының сценарийі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1 мәтінде қарапайым кестелер жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Scratch программалау ортасын іске қосады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
кеіпкерді таңдайды, оған қозғалыс командаларын қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
жобаны өз ойыңмен жалғастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлайды. Оқушылардың назарын жаңа тақырыпқа аударады. Оқушылардың дайындығын тексеріп, жаңа сабаққа деген қызығушылығын арттырады. |
Оқу құралдарын дайындайды, мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды. |
Мұғалім оқушылардың белсенділігін бағалайды. |
Компьютер, проектор, Scratch программасы |
|
Жаңа сабақ (20 мин) |
Кестелердің қандай түрлері болатынын, олардың қайда қолданылатынын мысалдар келтіре отырып түсіндіреді. Scratch программасында қалай кесте құруға болатынын көрсетеді. Оқушыларға тапсырма беріп, олардың орындау барысын бақылайды. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды, сұрақтар қояды. Берілген тапсырманы орындайды. |
Оқушылардың түсіну деңгейін, тапсырманы орындау барысын бақылайды. |
Компьютер, Scratch программасы, оқулық |
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Оқушылардың шаршауын басу үшін қызықты ойын немесе жаттығу өткізеді. |
Ойынға белсене қатысады. |
Оқушылардың белсенділігін бағалайды. |
- |
|
Практикалық жұмыс (15 мин) |
Оқушыларға өз бетінше кестелер құру тапсырмасын береді. Оқушыларға жеке көмек көрсетеді. Топтық тапсырма: Сабақ кестесін құру. Құндылығы: ұқыптылық, жоспарлау. Жұптық тапсырма: Спорттық жарыстардың нәтижелерімен кесте құру. Құндылықтар: Бәсекеге қабілеттілік, адалдық. Жеке тапсырма: Үй тапсырмасымен кесте құру. Құндылық: Жауапкершілік, ұйымшылдық. |
Берілген тапсырманы орындайды, қиындық туындаған жағдайда мұғалімге жүгінеді. |
Оқушылардың жұмысын бақылайды, әрбір оқушыға жеке баға береді. Дескрипторлар:
|
Компьютер, Scratch программасы |
|
Қорытынды (2 мин) |
Сабақта алған білімдерін қорытындылайды. |
|
Оқушылардың белсенділігін бағалайды. |
- |
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма береді. |
Үйге тапсырманы жазып алады. |
Оқушыларды мақтайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өз ойынының сценарийі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өз ойынының сценарийі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Программалау (ортақ тақырыптары: "Менің Отаным – Қазақстан", "Адами құндылықтар") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойынының сценарийі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1 мәтінде қарапайым кестелер жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Scratch программалау ортасын іске қосады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
кеіпкерді таңдайды, оған қозғалыс командаларын қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
жобаны өз ойыңмен жалғастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлайды. Оқушылардың назарын жаңа тақырыпқа аударады. Оқушылардың дайындығын тексеріп, жаңа сабаққа деген қызығушылығын арттырады. |
Оқу құралдарын дайындайды, мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды. |
Мұғалім оқушылардың белсенділігін бағалайды. |
Компьютер, проектор, Scratch программасы |
|
Жаңа сабақ (20 мин) |
Кестелердің қандай түрлері болатынын, олардың қайда қолданылатынын мысалдар келтіре отырып түсіндіреді. Scratch программасында қалай кесте құруға болатынын көрсетеді. Оқушыларға тапсырма беріп, олардың орындау барысын бақылайды. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды, сұрақтар қояды. Берілген тапсырманы орындайды. |
Оқушылардың түсіну деңгейін, тапсырманы орындау барысын бақылайды. |
Компьютер, Scratch программасы, оқулық |
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Оқушылардың шаршауын басу үшін қызықты ойын немесе жаттығу өткізеді. |
Ойынға белсене қатысады. |
Оқушылардың белсенділігін бағалайды. |
- |
|
Практикалық жұмыс (15 мин) |
Оқушыларға өз бетінше кестелер құру тапсырмасын береді. Оқушыларға жеке көмек көрсетеді. Топтық тапсырма: Сабақ кестесін құру. Құндылығы: ұқыптылық, жоспарлау. Жұптық тапсырма: Спорттық жарыстардың нәтижелерімен кесте құру. Құндылықтар: Бәсекеге қабілеттілік, адалдық. Жеке тапсырма: Үй тапсырмасымен кесте құру. Құндылық: Жауапкершілік, ұйымшылдық. |
Берілген тапсырманы орындайды, қиындық туындаған жағдайда мұғалімге жүгінеді. |
Оқушылардың жұмысын бақылайды, әрбір оқушыға жеке баға береді. Дескрипторлар:
|
Компьютер, Scratch программасы |
|
Қорытынды (2 мин) |
Сабақта алған білімдерін қорытындылайды. |
|
Оқушылардың белсенділігін бағалайды. |
- |
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма береді. |
Үйге тапсырманы жазып алады. |
Оқушыларды мақтайды. |
|
шағым қалдыра аласыз


