|
Бөлім |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзекті географиялық зерттеулер әдістері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.1.1.2 - зерттеу тақырыбына сәйкес эксперттік бағалау әдістерін қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: Модельдеуұғымын, түрлерін біледі; Оқушылардың көбісі келесілерді жасай алады: Модельдеу әдістерін ажырата алады; Кейбір оқушылар келесілерді жасай алады: Зерттеу тақырыбына сәйкес модельдеу әдістерін қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Модельдердің түрлерін ажыратады; Зерттеу тақырыбына сәйкес модельдеу әдістерін қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Өткен сабақты пысықтау: Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жалпы жұмыс: «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақ материалын қайталау:
Жалпы жұмыс: стартер арқылы тақырыпқа шығып, оның негізінде бүгінгі сабақтың оқу мақсаттарын қарастырып, теориялық материалмен таныстыру:
Шағын топтық жұмыс: Тапсырма: модельдердің жіктелуінің әр түрінің мысалдарын әр топ өз тақырыбы бойынша сәйкестендіріп, өз жауаптарымен бөліседі:
Жалпы жұмыс: «Модельдеу бізге қаншалықты қажет?» тақырыбын ашу үшін талқылау жүргізу. Топтық жұмысты ұйымдастыру мен орындалуы: оқушыларды 6 топқа бөліп, әр топұсынылған мысалдардың (ситуациялық жағдай) ішінен біріне таңдау жасайды. Мысалдың болашақтағы өзгерісіне болжам жасайды. Ситуациялық жағдай мен оның өзгерісін модельдеудің бір әдісін қолдану арқылы ортаға ұсынады. Ұсынылатын мысалдар: Дамушы елдердегі демографиялық жарылыс, қышқыл жаңбырлардың жаууы, климаттың өзгеруі, дамыған елдердегі демографиялық дағдарыс, елге босқындардың жаппай келуі, халықтың қартаюы Топтық жұмыстың ұсынылуы: әр топ өз жұмысын ортаға ұсынып, өзге топтар басқа топтардың ұсынған мәліметтері негізінде шешім қабылдайды. Әр топ бағалау критерийлері арқылы бағалауды жүзеге асырады. Қорытынды шығару. |
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары 4. Жоғары ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Слайдар Ашық сұрап-жауаптар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Бағалау: оқушылардың жауаптарын ескеру, жеке, жұптық тапсырмаларды дұрыс, әрі толық орындауы негізінде бағаланады. Кері байланыс:
Сабақтың өткеніне рахмет айту, оқушыларға сәттілік тілеу. Үйге тапсырма: тақырып бойынша материалды қайталау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма: БАҚ-тан тіл туралы мақала оқып,өз пікірін дайындау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзекті географиялық зерттеулер әдістері 11 сынып
Өзекті географиялық зерттеулер әдістері 11 сынып
|
Бөлім |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзекті географиялық зерттеулер әдістері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.1.1.2 - зерттеу тақырыбына сәйкес эксперттік бағалау әдістерін қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: Модельдеуұғымын, түрлерін біледі; Оқушылардың көбісі келесілерді жасай алады: Модельдеу әдістерін ажырата алады; Кейбір оқушылар келесілерді жасай алады: Зерттеу тақырыбына сәйкес модельдеу әдістерін қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Модельдердің түрлерін ажыратады; Зерттеу тақырыбына сәйкес модельдеу әдістерін қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Өткен сабақты пысықтау: Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жалпы жұмыс: «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақ материалын қайталау:
Жалпы жұмыс: стартер арқылы тақырыпқа шығып, оның негізінде бүгінгі сабақтың оқу мақсаттарын қарастырып, теориялық материалмен таныстыру:
Шағын топтық жұмыс: Тапсырма: модельдердің жіктелуінің әр түрінің мысалдарын әр топ өз тақырыбы бойынша сәйкестендіріп, өз жауаптарымен бөліседі:
Жалпы жұмыс: «Модельдеу бізге қаншалықты қажет?» тақырыбын ашу үшін талқылау жүргізу. Топтық жұмысты ұйымдастыру мен орындалуы: оқушыларды 6 топқа бөліп, әр топұсынылған мысалдардың (ситуациялық жағдай) ішінен біріне таңдау жасайды. Мысалдың болашақтағы өзгерісіне болжам жасайды. Ситуациялық жағдай мен оның өзгерісін модельдеудің бір әдісін қолдану арқылы ортаға ұсынады. Ұсынылатын мысалдар: Дамушы елдердегі демографиялық жарылыс, қышқыл жаңбырлардың жаууы, климаттың өзгеруі, дамыған елдердегі демографиялық дағдарыс, елге босқындардың жаппай келуі, халықтың қартаюы Топтық жұмыстың ұсынылуы: әр топ өз жұмысын ортаға ұсынып, өзге топтар басқа топтардың ұсынған мәліметтері негізінде шешім қабылдайды. Әр топ бағалау критерийлері арқылы бағалауды жүзеге асырады. Қорытынды шығару. |
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары 4. Жоғары ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Слайдар Ашық сұрап-жауаптар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Бағалау: оқушылардың жауаптарын ескеру, жеке, жұптық тапсырмаларды дұрыс, әрі толық орындауы негізінде бағаланады. Кері байланыс:
Сабақтың өткеніне рахмет айту, оқушыларға сәттілік тілеу. Үйге тапсырма: тақырып бойынша материалды қайталау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма: БАҚ-тан тіл туралы мақала оқып,өз пікірін дайындау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













