|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
03.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзеннің пайдасы «Өзен» Ыбырай Алтынсарин. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойыңды көркемсөзді қолдана отырып жеткізу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 8-тапсырма 83-бет «Ой қозғау» әдісі Суретке қара. Сұрақтарға жауап бер. 1.Суретте не бейнеленген? 2.Таза ауа, мөлдір судың адамға қандай пайдасы бар? 3.Сурет саған қалай әсер етті? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 83-бет Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқыту» әдісі Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңнің негізгі ойын анықта. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңде өзеннің қандай қасиеттері жазылған? |
Өлеңнің негізгі ойын анықтап, автор туралы әңгімелейді |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -автор туралы әңгімелейді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 84-бет Таратпа |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Кесте» әдісі Семантикалық картаны толтыр (+). ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өзеннің қуатымен адамдар қандай пайдаға кенелген? |
Суреттерге тақырып қояды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -шөп туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -өзен туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -жануарлар туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -балықтар туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -пікірін тұжырымдайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Таратпа қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Адамдар неліктен суды құрметтейді? Ол туралы өлеңнің қай жолдарында айтылған? Кестедегі көркемсөзді пайдаланып, өлеңді қарасөзбен әңгімеле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адамдар неліктен суды құрметтейді? |
Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -адамдар суды құрметтегені жазылған жолдарын тауып оқиды-1б -өзеннің пайдасы туралы әңгімелейді -қорытынды жасайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 84-бет |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Өлеңге сүйеніп, өзеннің пайдасы туралы мәтін құрастыр. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзеннің пайдасы Өзен ҚМЖ 3 сынып
Өзеннің пайдасы Өзен ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
03.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзеннің пайдасы «Өзен» Ыбырай Алтынсарин. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойыңды көркемсөзді қолдана отырып жеткізу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру 8-тапсырма 83-бет «Ой қозғау» әдісі Суретке қара. Сұрақтарға жауап бер. 1.Суретте не бейнеленген? 2.Таза ауа, мөлдір судың адамға қандай пайдасы бар? 3.Сурет саған қалай әсер етті? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 83-бет Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқыту» әдісі Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңнің негізгі ойын анықта. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңде өзеннің қандай қасиеттері жазылған? |
Өлеңнің негізгі ойын анықтап, автор туралы әңгімелейді |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -автор туралы әңгімелейді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 84-бет Таратпа |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Кесте» әдісі Семантикалық картаны толтыр (+). ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өзеннің қуатымен адамдар қандай пайдаға кенелген? |
Суреттерге тақырып қояды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -шөп туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -өзен туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -жануарлар туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -балықтар туралы айтылған көркемсөзді табады-1б -пікірін тұжырымдайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Таратпа қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Адамдар неліктен суды құрметтейді? Ол туралы өлеңнің қай жолдарында айтылған? Кестедегі көркемсөзді пайдаланып, өлеңді қарасөзбен әңгімеле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адамдар неліктен суды құрметтейді? |
Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -адамдар суды құрметтегені жазылған жолдарын тауып оқиды-1б -өзеннің пайдасы туралы әңгімелейді -қорытынды жасайды-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 84-бет |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Өлеңге сүйеніп, өзеннің пайдасы туралы мәтін құрастыр. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













