Материалдар / Өзгеріске ұшырау (трансформация) және тігін бұйымдарды сәндеу (киім, аксессуарлар, бижутериялар). 7

Өзгеріске ұшырау (трансформация) және тігін бұйымдарды сәндеу (киім, аксессуарлар, бижутериялар). 7

Материал туралы қысқаша түсінік
- Өзгеріс жасау өнерін және түрлерін біледі, - Өзгеріс жасауға арналған бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдар мен құрал-жабдықтарды анықтайды,түсінеді,
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қараша 2021
1471
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Иманбаева Әдемі Мұратқызы

Жоғары санатты технология пәні мұғалімі

Жаңақала жалпы орта білім беретін мектебі

Жаңақала ауданы. Батыс Қазақстан облысы.



Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Дизайн және технология

Мектеп:ЖЖОББ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева А.М:

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Өзгеріске ұшырау (трансформация) және тігін бұйымдарды сәндеу (киім, аксессуарлар, бижутериялар).

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.3.1. Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы)

Сабақтың

мақсаты

  • Өзгеріс жасау өнерін және түрлерін біледі,

  • Өзгеріс жасауға арналған бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдар мен құрал-жабдықтарды анықтайды,түсінеді,

анықтау барысында алғашқы білімдерін қолданады,

  • таныстырылым жасағанда бір-біріне ұсыныстар айтады, өзара бағалау жүргізеді.

Бағалау критерийі

- Өз бетінше идеялар ұсынады және мәселелерді шешеді.

-шығармашылық шешімдерін жүзеге асыра отырып,

талдауларға көңіл бөледі.

- зерттеу аясын ашып көрсетеді.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

-киімді трансформациялау тәсілдерін сипаттай алады;

-фурнитура мен әрлеу тігін материалдарының сипаттамасы мен жіктелуін анықтайды, сипаттайды және салыстырады.

Пән лексика және терминология:

Трансформация, бекіту, аксессуарлар, бижутерия, қайып тігу және тізбекті тігіс, тігіс ақаулары, безендіру тігін материалдары, фурнитура.

Диалог жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Мен трансформациялаудың.....тәсілдерін білемін.

Менің ойымша , бұл....әрлеу материалдары.

Безендіру үшін мен ....қолдандым.

Құндылықтарға баулу




Оқушыларда іздену, зерттеу құндылықтары дамиды, шығармашылық құндылықтары артады.Топпен жұмыс кезінде сыйластық, құрметтеу құндылықтары жетіледі.

Пәнаралық

байланыс

Дүние жүзілік тарихы

Бастапқы білім


Сән үрдістерін және қолдан жасалатын бағыттарды білу.





Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

8 мин






1.ұйымдастыру сәті.

-Сәлемдесу

-Презентация

Әр түрлі бағыттағы бұйымдар мен заттардың өзгеріске ұшыраған фотосуреттері.

Миға шабуыл.

Сұрақтар:

Сіз бұдан былай қолданылмайтын киім-кешекпен не істейсіз?

2.Киімге қалай екінші өмір беруге болады?

-Жаңа тақырыпты, мақсатын таныстыру.

Слайд


Сабақтың ортасы

30 мин







(Т)Оқушыларды топқа бірігіп өз таңдаулары бойынша бір киім түрін алып, сол өнімді өзгерту жайында идеяларын ортаға салып, постерде бейнелеп көрсетеді.

Бағалау критерийі:

1.трансформациялаудың ерекшелігін анықтау

2.қажетті материалдарын қолдану

3.трансформация тәсілдерін анықтау.

Постер қорғау соңында топ арасында бір-біріне сұрақтар қойып, өзара смайлик арқылы бағалау жүргізеді

Сарамандық жұмыс:

ІІ топқа бірдей тапсырма:

(Т)Жейдені қайта жөндеп басқа үлгіде киім жасап шығару.






Материалдар мен құралдар: қарындаш, плакат, фломастер, т.б.















Жейде, жұмыс құралдары. Аксессуарлар.

Б ижутериалар.

Сабақтың соңы

7 мин







Рефлексия «Микрофон» әдісі арқылы.

Сұрақ-жауап.

  1. Өнімге өзгерістер енгізу қызметі қандай?

  2. Қолданылатын материалдарда қандай ерекшеліктер бар?

  3. Бүгінгі сабақта өзіңізге қажет мәлімет ала алдыңызба?

  4. Трансформацияның қандай әдістері бар?



Үйге тапсырма:

Жұмыс құралдарын алып келу.











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ