Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары
|
-
Сөзді зейін қойып
тыңдау, түсіну жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны
қолдану, іс əрекет жасау)
1.1.3.1 Хабарламаны
тыңдау жəне мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
беру, сəйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба
таңдау
1.2.3.1 Сұхбаттасын
түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау, этика нормаларын сақтап
жауап беру
1.2.6.1 Тыңдаған/оқыған
материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін,
ұнайды/ұнамайды) білдіру
|
Сабақтың басы
2-5мин.
|
Оқушылардың сабаққа дайындығы.
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй
қалыптастыру.
|
Сабаққа кірісуге
арналған, оқушыларды психологиялық дайындауға
арналған ойсергек «Бұл
кім?»
Мұғалім сабақ басында сыныптағы бір
оқушыны ауызша сипаттайды: оның бет әлпетін, сыртқы пішінін,
киімін, сөйлеу мәнерін, әдеттерін, т.б. Ол оқушының есімін атамайды
және сипаттарының бәрі де жағымды тұрғыда болуы
керек. (А. Әлімов. «Интербелсенді
әдістемені мектепте қолдану» Алматы, 2013.
165-бет)
|
Сабақтың
ортасы
6-40
|
(МК, Ұ)
Оқулықтағы 1
–тапсырма бойынша оқушылар киім
атауларымен танысады. Сурет бойынша киім атауларын (кқйлек, шалбар,
жейде, күрте, етік, бәтеңке) тыңдайды, хормен және жеке-жеке
қайталайды.
Мұғалім алдын ала
киімдерге байланысты карточкалар дайындай алады. Оқушыларға бір-бір
карточкадан таратады. Әр оқушы өз қолындағы киім түрлерін атайды.
.
(МК,
Ұ) 2
–
тапсырмада оқушылар түстерді қайталайды.
Сурет бойынша көйлектердің түстерін
атайды.
(МК) «Есте
сақта» айдарында Мұғалім
оқушыларға қызғылт, қызғылт сары,
көгілдір, күлгін түстерін
үйретеді.
3
– тапсырма бойынша оқушылар өздеріне
қандай түсті киім ұнайтынын айта алуды үйренеді. Мұғалім оқушыларға
ақ қағаз таратады, оқушылар өз қалауларымен киімнің бір түрін
салып, оны өздері қалаған не өздеріне ұнайтын түске бояйды.
Тапсырмада берілген үлгі бойынша айтады. (оқушылар шығармашылық
түрде орындайды.)
(Ж) 4–
тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.
Берілген үлгіге сәйкес екі бала сөйлеседі. Ол үшін мұғалім үстелдің
үстіне киімдер салынған карточкаларды қояды. Бірінші оқушы
таңдайды, екінші оқушы оның қандай киім екенін атайды және түсін
анықтайды.
(МК, Ұ) Дәптердегі
тапсырмаларды орындау арқылы оқулықпен жұмыс барысындағы алған
біліімдерін бекіте түседі.
Қосымша тапсырмалар
арқылы оқушы сабақта алған білімдерін нығайтады, өз бетінше жұмыс
істеуге дағдыланады.
|
Оқулық. (Айтылым. Сурет
бойынша жұмыс)
Аудиодиск: 1. 6.1.
1.6.4.
Киімдердің суреттері
салынған карточкалар, қағаз, түрлі –түсті
қарындаштар.
№ 1 жұмыс
дәптері
Қосымша тапсырма
1. 6.
|
Сабақтың
соңы
41-45
|
Сабақты қорытындылау
мақсатында оқушылармен кері байланыс орнатылады. Оқушылар сабақ
барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл
болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре
алады.
|
«Менің көңіл-күйім»
баспалдағы
Оқушылар стикерлерге
өздерінің есімдерін жазып (немес өз бейнелерін салып) тақтада
жапсырылған баспалдақтардың біріне жапсырады. Баспалдақтарда
«Керемет», «Өзіме сенімдімін», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған кқмек
керек» деп аталады.
|