Материалдар / Өзім туралы Мен енді оқушымын ! Сөйлеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Өзім туралы Мен енді оқушымын ! Сөйлеу

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспарын құруға көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қараша 2018
351
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән : сауаташу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Өзім туралы

Күні : 18 08 17


Сынып : 1- сынып

Мектеп : Жезказған қаласы

5 ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: ҚордашеваЗ.Т


Қатысқандар саны : 24 оқушы Қатыспағандар саны : 0

Сабақ тақырыбы

Мен енді оқушымын ! Сөйлеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту

1.2.1.1 сөз/сөйлем сызбасын оқу.

1.1.5.1 түрлі жағдайларда этикет сөздерін қолдану

1.3.8.1 жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Сабақ мақсаттары

Барлығы :Сөйлеу туралы білімді түсінеді .

Көбі: сөз,сөйлем, мәтінді ажыратады.

Кейбірі : мәтін құрай алады.

Бағалау критерийлері

1 .Сөз, сөйлем, мәтінді ажыратады. Сөйлеу барысында тілдік бірліктерді орынды қолданады.

2.Тыңдалған мәтін мазмұнын айтады

Тақырыпқа әңгіме құрап айтады

3.Тілдік нормаларды дұрыс қолданады

Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтайды

Тілдік мақсаттар

Тірек сөздерді дұрыс айту , қолдану Сыныптағы диалог / тыңдалым , айтылым үшін сай келетін тіл стилі:

-Біз қайда келдік?

-Сынып бөлмесінде нелер бар?

- Сен кімсің?

Құндылықтарды дарыту

Шығармашылыққа, сыни тұрғысынан ойлауға,жауапкершілікке, талғампаздыққа ,бір –біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Ортақ тақырыптар аясында жаратылыстану , өнер , бейнелеу, жаратылыстану пәндерімен байланысады.

АКТ қолдану дағдылары

Аудио жазба, сызба,

Бастапқы білім

Мектеп жайында көргенін әңгімелеу

Сабақтың кезеңдері

Жоспарлаған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық дайындық :

Кәне ,достар!

Танысайық ,келіңдер.әр оқушы менің атым ...... сөйлейді.

Топқа бөлу: кітап, дәптер, қарындаш сурет арқылы топқа бөлінеді

Ширату:

«Құпия зат» ойыны

Қоржында оқу құралдары салынған

Әр оқушы затты сипаттайды

Қ.Б.ынталандыру «жарайсың керемет»

(Ұ) Миға шабуыл:

«Ойлан, тап» ойыны

1.Күз мезгілі туралы әңгімені тыңдау

2.-Біз қайда келдік?қай мезгіл ?

-Сынып бөлмесінде нелер бар?

- Сен кімсің?

-Мен оқушымын.

мадақтау

Сендер бүгін мектеп, оқушы сөздерін қатыстырып сөйлем ,мәтін құрауды үйренеміз











Киіз үй макеті түсіне байланысты

Аудио жазба

Күз мезгілі туралы әңгімені тыңдау




Аудио тыңдалым





Сабақтың ортасы





































«Ой қозғау :

«Мен оқушымын»

(Т.) Өзінің мектепке дайындығы туралы топта сөйлеу .

Қ.Б. мадақтау

(Ұ.) Галареяға саяхат

«Кел, талқылайық!» ойыны

-Суреттерге қарайық

- Бұлар қандай бөлмелер?

-ас үй .сынып бөлмесі,жатын бөлме

-Олар қайда орналасады?

-үйде ,мектепте, бала бақшада

-Сынып бөлмесінде кімдер отыр ?

-Сынып бөлмесінде оқушылар отыр.

Не байқадың ? сөйлеуді

Қ.Б. фигуралар

Мағынаны таныту:

Сызбаны анықтау:

1.қандай фигуралар?төртбұрыш , нүкте.

2.неше төрт бұрыш бар?4 .жеке төртбұрыштар – сөз сөйлемнің басталуы ,аяқталуы белгілерін

Анықтау: «Сен , білесің бе?» Сөздер бір-бірімен байланысады.Бұл сөйлем.Сөйлем-сөздерден құрылады.

Қ.Б. жұлдызша

(Ұ) . «Мен енді оқушымын.»өлеңді мәнерлеп . мұғалім оқиды. тыңда

Дескриптор:

1.Дереккөздерге сүйеніп «оқушы» ұғымын сипаттайды.

2.Өмірмен байланыстыра алады

Қ.Б. «басбармақ» дескриптор

(Т) . 1 .Сызба бойынша сөйлем құрау.

Алақай, мен оқушымын.!

Сергіту сәті: « Балақан» биі






Тыңдау арқылы сюжетті сурет



























Сабақтың соңы

Дәптермен жұмыс:

(Ж.)

1.Суретке қара. Берілген сөйлемдерді тыңда.1-тыңдалым 2-Тыңдалым

Талқылау:мәтінде неше сөйлем бар? талдайды, анықтайды

Дескриптор:

1.Тыңдалған мәтіннің кім/не туралы екенін анықтайды

.2. Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсетеді.


Сергіту:Бала, балапан ,

Кәне қайсы алақан,

Топ-топ басайық

Жалаудан күн басайық

Ой толғау :

(Ө.ж.) .дәптермен жұмыс кезіндегі ережелер ,қауіпсіздік, жазу жолы туралы айтылады \ \ \ \

Қ.Б. таза жазған оқушыларға суреттер беріледі.


Аудио тыңдалым


Бағалау :

1.(Т.)«Он сұрақ» ойыны «ия» «жоқ»

Ойынның шартын айту .

Дескриптор :

1.Сөз, сөйлем, мәтінді ажыратады. 2.Тілдік бірліктерді орынды қолданады.

3. Мәтіннің мазмұнын айтады.

1.(Т.)«Он сұрақ» ойыны «ия» «жоқ»

Рефлексия:

Түсіндім Түсініп келемін Түсінбедім

«Алма ағашы»әдісі бойынша оқушының білімін бақылау.

«Сенің жетістігің»досымен ой бөліседі , жұмыстарын салыстырады , бағалайды .

АКТ - ны қолдану кезіндегі қауіпсіздік . Ресурстарды қолданған кездегі қауіп сіздік техникасын сақтау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!