Сабақ тақырыбы:
|
Өзімді-өзім танумен өсіп
келемін
|
Жалпы мақсат:
|
Туған жер, аяушылық жайлы түсінік бере отырып,
оқушыны түсініп оқуға, ойлап сөйлеп, ойын жеткізе білуге
үйрету
|
Сабақтың мақсаттары
|
Өзін-өзі танудың балалар өміріне ықпалы; олардың
өмірді түсінуі, бағалау түсініктерінің
кеңейтілуі.
|
Күтілентін нәтижесі:
|
Танымдық, дамытушылық, қызығушылық қабілеттері
артады;
-Мәртебесі төмен, жоғары сұрақтарды қойып
үйренеді;
-Ойын нақты жеткізе алады;
-Өзін-өзі реттейді;
|
Негізгі идеялар:
|
Сөйлемді дұрыс құрып, ой-қиялын тиянақтай білуге
дағдыландыру; аяушылық, қорқыныш, мейрімділік сезімін сезе білуге,
туған жерге деген сезімін арттыруға баулу.
|
Сабақта қолданылатын
материалдар:
|
-
Үлестірмелі материалдар, маркер
-
АКТ
-
Карточкалар
|
Оқыту әдістері:
|
Миға шабуыл
Автор орындығы
Эссе
Рөлдік ойын
|
-
Жұптық жұмыс
-
Шығармашылық жұмыс
|
Дерек көздері:
|
Қосымша тақырыбына берілген
материалдар:
www.РефератOff.kz
www.art.kz
|
Тапсырмалар:
|
І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V.
Шығармашылық тапсырма
|
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының
іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық
ахуал туғызу (2
мин)
Сыныпты топқа
бөлу (кескіндер
арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау
арқылы топқа бөлу
«Жүректен-жүрекке» тренингі
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы
өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу.Әр оқушы өз достарына жылы
лебіз білдіреді
|
I.Үй тапсырмасын
сұрау (4 мин) «Миға шабуыл»
әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Слайд арқылы жасалған сұрақтар арқылы үйге
берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа
түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен
тапсырманы орындау
|
Мұғалім берген тапсырманы орындау Әр топ берілген
сұрақтарға жауап береді.
|
II.Ой қозғау Үй тапсырмасы
«Өзімді таныймын« Авторлық
орындық» әдісін пайдалана отырып оқушыларға
сабаққа деген қызығушылығын арттыру, талқылап, өздері қайталау
масатында қосымша тапсырмалар
таратылады
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқушылар үй тапсырмасына қатысты көлемді мәтінді
әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын
топтар құрамы пікір алмасу арқылы өз ортасынан ортаға оқушы
шығарады.
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген үй
тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу.Топпен
жұмыс жасау. ОРтаға оқушы шығып жалпы таырып көлемінде өз ойын
ортаға жеткізеді.
|
Мына сұрақтар көлемінде әр топ өз білгендерін
ортаға сала отырып , өз ойларын ортаға салады:
-
Өзімді тани блемін ?
-
Өзім туралы не айтамын
II.Мағынаны ашу:«Өзін өзі
тану туралы жаңа тақырыпқа
байланысты постер әдісін пайдалану
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты
толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол
үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Жылқы малы туралы өз
ойларын суретке салады
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
|
көлемінде білгендерін постерге түсіріп, әр
топтан қорғайды.
IV.Топпен
жұмыс (10
мин) «Рөлдік
ойын» әдісі арқылы оқушыларды жаңа
тақырыпты толық меңгерту мақсатынада топпен жұмыс жасату
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ертегні оқып шығуға уақыт беру
Әр
топ рөлдік сипаттамалар дайындайды.
|
Бір-біріне рөлдер дайындап сахналық көрніс.
Ортаға шығып рөлдер арқылы ертегнің мазмұнын
ашады.
|
V.Сергіту сәті: (1 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сергіту сәтін ұйымдастыру
қадағалау
|
Берілген тапсырманы орындау
|
VI.Шығармашылық тапсырма «Эссе
жазу»
«Өзін өзі
тану» тақырыбына өз түсіктерін
жазғызу ( Топ бойынша Эссе жазу,
талдау, бағалау) (7 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма
қағаздарын таратады
|
Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз
ойларын жеткізу
|
VII.Қорытындылау:
|
(сұрақ-жауап) (3 мин)
-
Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
-
Өзім турал не білеміз?
-
Сабақ сендерге ұнады ма?
-
Сабақты жақсы оқу үшін не істеу
керек?
|
VIII.Рефлексия:
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге
жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ
кестесін толтыру
|
IX.Бағалау:
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
X.Үй
тапсырмасы:
|
Оқулық бойынша тапсырма
|