Материалдар / Өзін, мәдениетін және басқа мәдениеттерді тану және қабылдау
Аттестацияға арналған Педагогтердің портфолиосын бағалау парағы
ДАЙЫН МАТЕРИАЛДАРДЫ ЖҮКТЕП АЛЫҢЫЗ!
Жүктеп алу
МАТЕРИАЛДЫ ТЕГІН ЖҮКТЕП АЛЫҢЫЗ!

Өзін, мәдениетін және басқа мәдениеттерді тану және қабылдау

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаhандық құзреттілік сабағы
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-24

Бөлім:

Мәдениеттер арасындағы ашық және тиімді өзара іс-қимылға қатысу

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Жолдасбекова Г.Д.

Күні:

09.02.2024ж

Сынып: 10 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өзін, мәдениетін және басқа мәдениеттерді тану және қабылдау

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға өзін, мәдениетін және басқа мәдениеттерді танып-білуді түсіндіру

Бағалау критерийі

Мәдениет ұғымын анықтайды;

басқа мәдениеттерді таниды;

Құндылықтарды дарыту

Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, пәнге деген қызығушылығын арттыру.


    

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психалогиялық ахуал

Амандасу

Топқа бөлу

Алдыңғы сабақпен байланыстыру;

1-тапсырма. Төмендегі сұрақтарға жауап бер.

* Саяхат сабақтан алған әсеріңіз?

* Өзіндік жұмыс ?

*Сен үшін не құнды?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.

Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

сілтемеде

суреттер

Сабақтың ортасы

Мағынаны тану:

Бейне ролик бойынша

1.«Миға шабуыл» әдісі

1.1. Мәдениет дегеніміз не? және қазақ мәдениеттің дамуына Қазақстанның географиялық орналасуы қандай әсер береді?

1.2. Қазақстанда мәдениеттің дамуының өзіндік ерекшеліктері қандай?

1.3. Халықаралық мәдениет дегенді қалай түсінесіңдер?

2-тапсырма. Топтық жұмыс: SWOT талдау . Постер қорғау.



S-күшті жақтары


W-әлсіз жақтары


O-мүмкіндіктері


T-қауіпті жағы




3-тапсырма (жұптық жұмыс) «Фри» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру


1.Кино өнерінде қандай тарихи туындылар жарыққа шықты?

2.Елімізде бұқаралық ақпарат құралдары қалай дамуда?

3.Ұлттық құндылықтарымыз қалай жаңғыруда?

4.Спортта қандай жетістіктерге жеттік?

5. Мәдениет қолдауда қандай іс-шаралар жүргізілді?

6. Халықаралық кино әлеміндегі жарыққа шықан туындылар білесіз бе?

4 –тапсырма «Дәстүр сөйлейді»

Қазақтың ұмыт болған салт-дәстүрлерін еске түсіру (Үме, бәсіре, деңгене, сыралғы) сөздерін


Бейне материал көреді.

Сұрақтарға жауап береді







2 тапсырма орындайды. SWOT талдау жасайды . Постер құрастырады

Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды.


Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.


Дескриптор:

Дәйексөздерге сүйеніп, мәселені анықтау

Сұраққа дәлелді әрі дұрыс жауап беру

Сөйлеу мәдениетін сақтау


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



ҚБ «Мадақтау сэндвичі»



ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады






ҚБ «Өзін-өзі бағалау»



Ақпараттық мәтін

https://youtu.be/E-tWoH_ey04?si=ksbNssU2MJuQ116e










Үлестірмелі қағаздар


Суреттер




Тірек-сызбалар






Кесте



ҚБ парағы


Сабақ

тың соңы


Сабақты қорытындылау

Кері байланыс

« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

« Білімді стикер»

Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

- Маған сабақ ұнады

- Сабақ бойынша айтарым бар................

  • Достарыммен бөлісемін

Үйге тапсырма

«Мәдениетті өркениетті қалалар туралы мәліметтер жинау



Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект


     


















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!