Қысқа мерзімді жоспар
Математика 129-сабақ
|
Мектеп |
Ы.Ноғайбаев атындағы №18 орта мектеп |
||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Молдабекова Кумисай Исламовна |
||||
|
Күні: |
18.03.2025ж |
||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№129 Өзіңді тексер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Тәтті болжам» ТЕСТ 1.Ені 3 см, ал ұзындығы одан 4 см ұзын болатын тік төртбұрыштың периметрін тап. А) 20 В)21 С) 22 Д) 24 2.Амалды орында: 902 см-509 см А) 397 В)399 С)393 Д) 401 3.Амалдарды орында:(302-145)+285 А) 442 В) 342 С) 542 Д)441 4.Теңдеуді шеш: 86+а=427+39 А) 382 В) 383 С) 381 Д)380 5. Мәні 400-ге тең болатын өрнекті тап. А) 1000-500+100-100-100 В) 900-600+200+100-100 С) 600+200-400-100-100 Д)300+300-200+200+100 «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық тарихи және мәдени мұраны зерттеуге қызығушылық таныту; қоршаған ортаға қамқорлық жасау
|
Үй тапсырма-сын тексертеді. Сұраққа жауап береді. -Тақырыпты ашады. |
Бағалау: «Бағалау доғасы»
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдау Топтық жұмыс «Кім жылдам» ойыны Білу 143*2=286 Түсіну 235:5=47 364:4=91 195:3=65 68:2=34 Қолдану (104+552):4+(980-750)*2=620 ЕБҚО ойлау төмен оқушыға тапсырма Амалды орындайды |
Баған түрінде орындайды |
Дескриптор - Баған түрінде орындайды2 балл Амалдарды орындайды 2 балл |
|
|
|
10 мин |
ФС 3- тапсырма ОДД: талдау Жұптық жұмыс «Мен білемін!» әдісі Есептер шығару Көркем еңбек сабағы үшін 60 теңгеден 6 қорап ермексаз және 224 теңге 4 түрлі түсті қатырғықағаз сатып алынды. Қатырғықағазға қарағанда ермексазға қанша теңге кем төленді? Ш:60*6=360 224*4=896 896-360=536 тг |
Есептің шартын құрады Өрнектің мәнін табады
|
Дескриптор: Есептің шартын құрады2 балл Өрнектің мәнін табады 2 балл
|
|
|
|
5мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
10 мин |
ФС 5,6- тапсырма ОДД: жинақтау Топтық жұмыс Өрнекті құрастырып,олардың мәнін тап 357*2+65:5=727 354:3+29=147 129*3-32*3=291 780-156*4=156 ЕБҚО ойлау жоғары оқушыға тапсырма Есептеулерді тексер. 165*3=495 495:3=165 740:4=185 185*4=740 628:2=314 314*2=628
|
Өрнекті құрастырып,олардың мәнін табады |
Дескриптор Өрнекті құрастырып,олардың мәнін табады 2 балл |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Керуен»
|
Жинаған балдарын санайды. |
ҚБ қойылады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзіңді тексер
Өзіңді тексер
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 129-сабақ
|
Мектеп |
Ы.Ноғайбаев атындағы №18 орта мектеп |
||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Молдабекова Кумисай Исламовна |
||||
|
Күні: |
18.03.2025ж |
||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№129 Өзіңді тексер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Тәтті болжам» ТЕСТ 1.Ені 3 см, ал ұзындығы одан 4 см ұзын болатын тік төртбұрыштың периметрін тап. А) 20 В)21 С) 22 Д) 24 2.Амалды орында: 902 см-509 см А) 397 В)399 С)393 Д) 401 3.Амалдарды орында:(302-145)+285 А) 442 В) 342 С) 542 Д)441 4.Теңдеуді шеш: 86+а=427+39 А) 382 В) 383 С) 381 Д)380 5. Мәні 400-ге тең болатын өрнекті тап. А) 1000-500+100-100-100 В) 900-600+200+100-100 С) 600+200-400-100-100 Д)300+300-200+200+100 «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық тарихи және мәдени мұраны зерттеуге қызығушылық таныту; қоршаған ортаға қамқорлық жасау
|
Үй тапсырма-сын тексертеді. Сұраққа жауап береді. -Тақырыпты ашады. |
Бағалау: «Бағалау доғасы»
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1- тапсырма ОДД: білу, түсіну, қолдау Топтық жұмыс «Кім жылдам» ойыны Білу 143*2=286 Түсіну 235:5=47 364:4=91 195:3=65 68:2=34 Қолдану (104+552):4+(980-750)*2=620 ЕБҚО ойлау төмен оқушыға тапсырма Амалды орындайды |
Баған түрінде орындайды |
Дескриптор - Баған түрінде орындайды2 балл Амалдарды орындайды 2 балл |
|
|
|
10 мин |
ФС 3- тапсырма ОДД: талдау Жұптық жұмыс «Мен білемін!» әдісі Есептер шығару Көркем еңбек сабағы үшін 60 теңгеден 6 қорап ермексаз және 224 теңге 4 түрлі түсті қатырғықағаз сатып алынды. Қатырғықағазға қарағанда ермексазға қанша теңге кем төленді? Ш:60*6=360 224*4=896 896-360=536 тг |
Есептің шартын құрады Өрнектің мәнін табады
|
Дескриптор: Есептің шартын құрады2 балл Өрнектің мәнін табады 2 балл
|
|
|
|
5мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
10 мин |
ФС 5,6- тапсырма ОДД: жинақтау Топтық жұмыс Өрнекті құрастырып,олардың мәнін тап 357*2+65:5=727 354:3+29=147 129*3-32*3=291 780-156*4=156 ЕБҚО ойлау жоғары оқушыға тапсырма Есептеулерді тексер. 165*3=495 495:3=165 740:4=185 185*4=740 628:2=314 314*2=628
|
Өрнекті құрастырып,олардың мәнін табады |
Дескриптор Өрнекті құрастырып,олардың мәнін табады 2 балл |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Керуен»
|
Жинаған балдарын санайды. |
ҚБ қойылады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















