|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
2 |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Сабақтың тақырыбы |
№101 Өзіңді тексер БЖБ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мəтін мазмұны бойынша қойылғансұрақтарға жауап беру; 2.4.2.5 дара жəне күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарынан зат есімді ажыратады. Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеп, мəтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Дара жəне күрделі зат есімді анықтайды. |
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату.
Үй тапсырмасын тексеру 66- бет,70-жаттығу |
Жылы лебіздер айтады.
Үй тапсырмасын тексереді. |
ҚБ. «Отшашу» |
презентация |
||||||||||
|
|
- Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау
1-жаттығу. Берілген сөз табы туралы не білетініңді айт.
2-жаттығу Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге?
1-қатарда өзен сөзі артық , себебі ол жалпы есім 2- елік сөзі артық, себебі жекеше зат есім. 3-Айкүміс артық, жалқы есім
3-жаттығу Оқы. Бұл үзінді қай ертегіден екенін есіңе түсір.
Бұл ертегі «Күшік пен қасқыр» Зат есімдер:күшік, қасқыр, көкешім
ЕБҚ Мәтінді мәнерлеп оқиды. ЕҚБ Ертегіні әрі қарай жалғастырып айт.
Саралау тапсырмасы 4-жаттығу Қай сөздер көп? Сөздерді кестеге орналастыр.
Салыстыр жалқы есім жалпы есім
БЖБ жұмысы
|
Сұрақтарға жауап береді
Артығын табады.
Ертегіні оқиды. Зат есімдерді теріп жазады.
Мәтінді оқиды
Ертегіні жалғастырып айтады.
Сөздерді кестеге орналастырады.
жалқы есім мен жалпы есімді салыстырады, |
ҚБ. «Отшашу»
Дескриптор: Артық сөзді табады; Себебін анықтайды.
Дескриптор: -ертегіні оқиды; Ертегідегі зат есімдерді тауып, көшіріп жазады; Сөздерді құрамына қарай талдайды.
ҚБ. «Отшашу»
Дескриптор: -жалқы есімді тауып жазады; -жалпы есімді тауып жазады.
ҚБ «Смарт сағаты» Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.
|
оқулық
оқулық |
||||||||||
|
Соңы (5 мин)
|
Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Ұйге тапсырма: 68-бет,5- жаттығу |
Парақтарда өз деңгейін көрсетеді
|
«Жетістік баспалдағы»әдісі |
Таратпа қағаздар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзіңді тексер.№101-сабақ
Өзіңді тексер.№101-сабақ
|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
2 |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Сабақтың тақырыбы |
№101 Өзіңді тексер БЖБ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мəтін мазмұны бойынша қойылғансұрақтарға жауап беру; 2.4.2.5 дара жəне күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарынан зат есімді ажыратады. Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеп, мəтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Дара жəне күрделі зат есімді анықтайды. |
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату.
Үй тапсырмасын тексеру 66- бет,70-жаттығу |
Жылы лебіздер айтады.
Үй тапсырмасын тексереді. |
ҚБ. «Отшашу» |
презентация |
||||||||||
|
|
- Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау
1-жаттығу. Берілген сөз табы туралы не білетініңді айт.
2-жаттығу Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге?
1-қатарда өзен сөзі артық , себебі ол жалпы есім 2- елік сөзі артық, себебі жекеше зат есім. 3-Айкүміс артық, жалқы есім
3-жаттығу Оқы. Бұл үзінді қай ертегіден екенін есіңе түсір.
Бұл ертегі «Күшік пен қасқыр» Зат есімдер:күшік, қасқыр, көкешім
ЕБҚ Мәтінді мәнерлеп оқиды. ЕҚБ Ертегіні әрі қарай жалғастырып айт.
Саралау тапсырмасы 4-жаттығу Қай сөздер көп? Сөздерді кестеге орналастыр.
Салыстыр жалқы есім жалпы есім
БЖБ жұмысы
|
Сұрақтарға жауап береді
Артығын табады.
Ертегіні оқиды. Зат есімдерді теріп жазады.
Мәтінді оқиды
Ертегіні жалғастырып айтады.
Сөздерді кестеге орналастырады.
жалқы есім мен жалпы есімді салыстырады, |
ҚБ. «Отшашу»
Дескриптор: Артық сөзді табады; Себебін анықтайды.
Дескриптор: -ертегіні оқиды; Ертегідегі зат есімдерді тауып, көшіріп жазады; Сөздерді құрамына қарай талдайды.
ҚБ. «Отшашу»
Дескриптор: -жалқы есімді тауып жазады; -жалпы есімді тауып жазады.
ҚБ «Смарт сағаты» Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.
|
оқулық
оқулық |
||||||||||
|
Соңы (5 мин)
|
Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Ұйге тапсырма: 68-бет,5- жаттығу |
Парақтарда өз деңгейін көрсетеді
|
«Жетістік баспалдағы»әдісі |
Таратпа қағаздар |
шағым қалдыра аласыз


















