|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзіңді тексер 08.04.2025 |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен қосудың қасиеттерін тиімді есептеулер үшін қолдану Санды және әріпті өрнектерді құру, салыстыру |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Әріпті өрнек құрастыр және оны салыстыр «Ой қозғау» әдісі 6 таяқшадан 4 сүйір бұрышы бар фигура құрастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен табуды жалғастыру |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
6 таяқшадан 4 сүйір бұрышы бар фигура құрастырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
6 таяқша |
|
|
Сабақ тың ортасы 8 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Амалдардың орындалу ретін анықтап, өрнектердің мәнін тап. 28 : (18 - 11) + 35 = 28 : 7 = 4 + 35 = 39 (25 – 21) : 2 + 10 *3 = 4 : 2 = 2 + 30 = 32
ЕББҚ Өрнектердің мәнін табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қосудың қандай тиімді тәсілдерін білесің? |
1. бірінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды 2.бірінші өрнектің мәнін есептейді 3.екінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды 4.екінші өрнектің мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) -екінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді |
Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин Сергі ту сәті 1 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі 40 : b – 3 > 30 : b – 3 6 * a : ( 12 -8) < 6 * a : ( 3 + 2) ЕББҚ Өрнектерді салыстыруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Әріпті өрнектің мәнін қалай есептедің? |
1. бірінші әріпті өрнектң мәнін есептейді 2.бірінші өрнектерді салыстырады 3.екінші әріпті өрнектң мәнін есептейді 4.екінші өрнектерді салыстырады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші әріпті өрнектң мәнін есептейді(1б) -бірінші өрнектерді салыстырады(1б) -екінші әріпті өрнектң мәнін есептейді(1б) -екінші өрнектерді салыстырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнектерді салыстырады Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
20 мин БЖБ
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалауға құрастырылған тапсырмалар ұсыну |
Тапсырмаларды орындайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма № 5, 93 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзіңді тексер 08.04.2025 матем ҚМЖ
Өзіңді тексер 08.04.2025 матем ҚМЖ
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзіңді тексер 08.04.2025 |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен қосудың қасиеттерін тиімді есептеулер үшін қолдану Санды және әріпті өрнектерді құру, салыстыру |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Әріпті өрнек құрастыр және оны салыстыр «Ой қозғау» әдісі 6 таяқшадан 4 сүйір бұрышы бар фигура құрастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен табуды жалғастыру |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
6 таяқшадан 4 сүйір бұрышы бар фигура құрастырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
6 таяқша |
|
|
Сабақ тың ортасы 8 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Амалдардың орындалу ретін анықтап, өрнектердің мәнін тап. 28 : (18 - 11) + 35 = 28 : 7 = 4 + 35 = 39 (25 – 21) : 2 + 10 *3 = 4 : 2 = 2 + 30 = 32
ЕББҚ Өрнектердің мәнін табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қосудың қандай тиімді тәсілдерін білесің? |
1. бірінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды 2.бірінші өрнектің мәнін есептейді 3.екінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды 4.екінші өрнектің мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) -екінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді |
Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин Сергі ту сәті 1 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі 40 : b – 3 > 30 : b – 3 6 * a : ( 12 -8) < 6 * a : ( 3 + 2) ЕББҚ Өрнектерді салыстыруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Әріпті өрнектің мәнін қалай есептедің? |
1. бірінші әріпті өрнектң мәнін есептейді 2.бірінші өрнектерді салыстырады 3.екінші әріпті өрнектң мәнін есептейді 4.екінші өрнектерді салыстырады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші әріпті өрнектң мәнін есептейді(1б) -бірінші өрнектерді салыстырады(1б) -екінші әріпті өрнектң мәнін есептейді(1б) -екінші өрнектерді салыстырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнектерді салыстырады Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
20 мин БЖБ
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалауға құрастырылған тапсырмалар ұсыну |
Тапсырмаларды орындайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма № 5, 93 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













