|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзіңді тексер! БЖБ№1 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөледі -қосындыны санға көбейту ережесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: Әділ заң-болашақ кепілі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма БІЛУ Қарапайым теңдеулерді және құрылымы күрделі теңдеулерді қалай шешуді білемін. Теңдеулерді шеш. х · (25 : 5) = 60 (14 · 3) : х = 6 Х*5=60 42:х=6 Х=60:5 х=42:6 Х=12 х=7 12*(25:5)=60 (14*3):7=6 60=60 6=6 2-тапсырма ТҮСІНУ Қалдықпен бөлуді орындауды және оны тексеруді білемін. Қалдықпен бөлуді орында. Есептеуді тексер. 29 : 5=5 (4қалд) 17 : 3=5 (2қалд) 69 : 8=8 (5қалд) 30 : 7=40 (2қалд) 3-тапсырма Қолдану Тиімді есептеу үшін көбейтудің терімділік, үлестірімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолдана аламын. Көшіріп жаз. Терімділік қасиетті қолдануға болатын мысалдардың астын қызыл, үлестірімділік қасиетті қолдануға болатын мысалдардың астын көк қарындашпен сыз. (6 · 4) · 20=6*(4*20)=6*80=480 (5+2) · 60=(4*5)*8=20*8=160 (4 · 8) · 5=5*60+2*60=300+120=420 (30+40) · 8=30*8+40*8=240+320=560 Сергіту сәті 4-тапсырма ТАЛДАУ Қалдықпен бөлуге берілген есептерге талдау жасап, шығара аламын. Есепті шығар. Балалар көркем еңбек сабағы үшін 19 шырша бүршігін жинады. Әрқайсысына бірдей мөлшерде шырша бүршігін жұмсай отырып, олардан 6 бұйым жасады. Бір бұйымға неше шырша бүршігі қажет болды? Ш: 19:6=3 (1қалд) 3*6+1=19 Жауабы: Бір бұйымға 3 шырша бүршігі қажет. 6-тапсырма БАҒАЛАУ Бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің дұрыс орындалғандығын тексере аламын. Қателерді тауып, оларды түзетіп жаз. 15 : 2 = 6 (1 қалд.) 2*7+1=15 5 : 2 = 2 (1 қалд.) 2*2+1=5 16 : 5 = 3 (1 қалд.) 3*5+1=16 3 : 7 = 0 (3 қалд.) 0*7+3=3 БЖБ №1 (3тоқсан) Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел.
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құр және жазады-1б Олардың мәнін табады-1б Дескриптор: Қарапайым теңдеулерді және құрылымы күрделі теңдеулерді қалай шешуді біледі-1б Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындауды және оны тексеруді біледі-1б Дескриптор: Көбейтудің терімділік, үлестірімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолдана алады-2б Жаттығу жасайды Дескриптор: Қалдықпен бөлуге берілген есептерге талдау жасап, шығара алады-1б Дескриптор: Бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің дұрыс орындалғандығын тексере алады-2б БЖБ жұмыстарын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Жарайсыңдар!
«Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс парағы Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс парағы Жұмыс парағы Оқулық Оқулық Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзіңді тексер! БЖБ
Өзіңді тексер! БЖБ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзіңді тексер! БЖБ№1 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
-100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөледі -қосындыны санға көбейту ережесін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: Әділ заң-болашақ кепілі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма БІЛУ Қарапайым теңдеулерді және құрылымы күрделі теңдеулерді қалай шешуді білемін. Теңдеулерді шеш. х · (25 : 5) = 60 (14 · 3) : х = 6 Х*5=60 42:х=6 Х=60:5 х=42:6 Х=12 х=7 12*(25:5)=60 (14*3):7=6 60=60 6=6 2-тапсырма ТҮСІНУ Қалдықпен бөлуді орындауды және оны тексеруді білемін. Қалдықпен бөлуді орында. Есептеуді тексер. 29 : 5=5 (4қалд) 17 : 3=5 (2қалд) 69 : 8=8 (5қалд) 30 : 7=40 (2қалд) 3-тапсырма Қолдану Тиімді есептеу үшін көбейтудің терімділік, үлестірімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолдана аламын. Көшіріп жаз. Терімділік қасиетті қолдануға болатын мысалдардың астын қызыл, үлестірімділік қасиетті қолдануға болатын мысалдардың астын көк қарындашпен сыз. (6 · 4) · 20=6*(4*20)=6*80=480 (5+2) · 60=(4*5)*8=20*8=160 (4 · 8) · 5=5*60+2*60=300+120=420 (30+40) · 8=30*8+40*8=240+320=560 Сергіту сәті 4-тапсырма ТАЛДАУ Қалдықпен бөлуге берілген есептерге талдау жасап, шығара аламын. Есепті шығар. Балалар көркем еңбек сабағы үшін 19 шырша бүршігін жинады. Әрқайсысына бірдей мөлшерде шырша бүршігін жұмсай отырып, олардан 6 бұйым жасады. Бір бұйымға неше шырша бүршігі қажет болды? Ш: 19:6=3 (1қалд) 3*6+1=19 Жауабы: Бір бұйымға 3 шырша бүршігі қажет. 6-тапсырма БАҒАЛАУ Бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің дұрыс орындалғандығын тексере аламын. Қателерді тауып, оларды түзетіп жаз. 15 : 2 = 6 (1 қалд.) 2*7+1=15 5 : 2 = 2 (1 қалд.) 2*2+1=5 16 : 5 = 3 (1 қалд.) 3*5+1=16 3 : 7 = 0 (3 қалд.) 0*7+3=3 БЖБ №1 (3тоқсан) Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел.
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құр және жазады-1б Олардың мәнін табады-1б Дескриптор: Қарапайым теңдеулерді және құрылымы күрделі теңдеулерді қалай шешуді біледі-1б Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындауды және оны тексеруді біледі-1б Дескриптор: Көбейтудің терімділік, үлестірімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолдана алады-2б Жаттығу жасайды Дескриптор: Қалдықпен бөлуге берілген есептерге талдау жасап, шығара алады-1б Дескриптор: Бір таңбалы санға қалдықпен бөлудің дұрыс орындалғандығын тексере алады-2б БЖБ жұмыстарын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Жарайсыңдар!
«Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс парағы Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс парағы Жұмыс парағы Оқулық Оқулық Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз




















